een thuis buiten huis Renoveren of verbouwen? Zeeuwse havens hanteren uniek systeem inzameling scheepsafval zeeland 121 Ben Ockeloen vijftig jaar in dienst Interjute BouwCenter Logus-De Hoop verstandelijke beperking lQgus woensdag 22 juni 2011 mmmmmmmmmsmmmmmmm mmmmmmmsmmm vindt hij. „En ik had natuurlijk wel al de nodige ervaring met An- gelo." Sophie en Jeroen begeleidden al een tijdje op free-lance basis ge handicapte kinderen erf merkten dat er steeds meer aanvragen kwa men. Jeroen: „We hebben met ouders gesproken en hebben beslo ten een stichting op té richten en daarin alle kinderen die we bege leidden onder te brengen. Per 1 april 2009, nee geen grapje, zijn we gestart. Omdat we nu een orga nisatie vormen, kunnen we ouders ook voortdurende begelei ding garanderen." De financiering geschiedt via het persoons gebonden budget (PGB). Cliënten moeten dus een indicatie voor PGB-zorg hebben. De plan nen van de regering om het mes in het PGB te zetten zijn volgens Jeroen niet van invloed op de kin- door Wout Bareman TERNEUZEN - De havens van Ter- neuzen en Vlissingen lopen voor op met hun inzamelingssysteem voor afval van de scheepvaart. Dat constateert secretaris Arie Nijdam van de Vereniging van Onderne mingen in de Milieudienstverlen ging ten behoeve van de Scheep vaart (VOMS). De branchevereniging behartigt de belangen van dertien inzamelaars en verwerkers van scheepsafval in Nederland. Zeeland telt er twee: Zeeland Maritime Cleaning en Martens Havenontvangstinstallatie Vlissingen. Nijdam: „Vroeger wa ren er geen regelingen voor afval; het werd overal neergegooid. De drempel om afval overboord te gooien is heel klein. Wij proberen het zo aantrekkelijk mogelijk te maken om het afval aan land af te geven." In de meeste havens ge beurt dat via een verplichte bijdra ge zodra een schip de haven bin nenvaart, of er afval wordt afgege ven of niet. Nijdam noemt de aan pak in de Zeeuwse havens 'heel goed'. Zeeschepen kunnen er hun afvalstoffen kwijt zonder directe betaling. Nijdam: „Uniek in Neder land en een succes. De hoeveelhe den die worden afgegeven zijn sinds de twee jaar dat de maatregel deren die ze nu begeleiden. „Voor mensen die al een PGB hebben, is er geen probleem. Het is de vraag of er in de toekomst nog nieuwe PGB's verstrekt gaan worden." Aanvankelijk deden Jeroen en Sophie de opvang in hun woning, maar al snel werd de garage verbouwd tot fraaie verblijfsruimte. „We knutse len, eten en ontspannen er. We zit ten er vooral in de winter, want in de zomer gaan we met de kinde ren erop uit." In de tuin kunnen ze spelen op de schommel, tram poline of op een skelter rijden. Er lopen ook nog drié honden, een paar geiten en kippen rond. „Die kunnen ze eten geven, of ze kun nen de hokken schoonmaken. Wat ze maar willen." Vaste bezoe ker Pascal vindt het bijvoorbeeld fantastisch om de ramen te zemen of het gras te maaien. „Alleen maar muziek luisteren kan voor een ander ook al genoeg zijn om tot rust te komen. Het voordeel van onze kleinschaligheid is dat we een directer contact hebben met kinderen dan bij instellingen die met grotere groepen werken." Behalve dagopvang verzorgt 't Huus ook naschoolse opvang, weekend- en vakantie-opvang. „Dat is dan vooral plezier maken. In de dagopvang proberen we de zelfredzaamheid vergroten. Bij voorbeeld zelf naar toilet gaan, kof fie zetten, tafeldekken. Kleine din gen, maar die geven hen wel het gevoel dat ze wat kunnen/'Ouders die een avondje uit willen kunnen oppas vragen. Een volgende stap wordt mo gelijk de realisering van een logeerhuis. Jeroen: „We zijn de mogelijkheden aan het bekij ken om een woning te huren. Er is behoefte aan zo'n voorziening. Al le ouders van de kinderen die we begeleiden, hebben aangegeven dat ze logeermogelijkheden wil len. En we hebben ook nog vragen van andere ouders. Als we een huis er bij zouden hebben, dan kunnen we ook de groep splitsen. Kijk, een thuis kunnen we de kin deren niet bieden, maar wel een omgeving waarin ze zich thuis voe len en rust hebben. Daar gaat het om." Meer info: www.stichtingthuus.nl Ben Ockeloen helpt echgenote Bep uit 'zijn' truck. foto Mark Neelemans door Edy de Witte KAPELLEBRUG - 'Ben bij Interjute al 50 jaar, wie krijgt dat nog voor el kaar'. Met dit spandoek aan de voorgevel verwelkomde het perso neel van zakkenhandel Interjute gistermiddag Ben Ockeloen. De bijna 68-jarige Hulstenaar werkt 50 jaar bij. Interjute. „En nog met veel plezier", zegt Ben nadat hij zijn echtgenote Beppie galant uit de vrachtwagen hielp, waarmee hij op zijn vrije middag met een smoesje even werd opgehaald. Ben was net geen 18 toen hij bij In terjute in Rhoon bij Rotterdam be gon als loopjongen, later heftruck- en vrachtwagenchauffeur. „In 1980 sloot de zaak in Rhoon", vertelt Ben. „Het was meegaan naar Ka- pellebrug of de deur uit. Gelukkig wilde Beppie ook mee. Nooit spijt van gehad." In Kapellebrug werd Ben logistiek manager. Laden, los sen, administratief werk. Hij legt dagelijks op het terrein vele kilo meters af. „Daar blijf ik fit bij en zolang het lichamelijk kan, ga ik met toestemming van Beppie nog even door." Als cadeau mocht Ben met Beppie vorige week drie da gen naar Interjute Iberica in het Spaanse Cadiz. Gisteren kwamen de frikadellen op tafel, in plaats van op de vaste vrijdagmiddag. van kracht is verdrievoudigd." Nij dam is vrijdag één van de sprekers op het symposium Nieuwe kansen door duurzaamheid van Zeeland Port Promotion Council in het Scheldetheater in Terneuzen. Tij dens het symposium, dat vooraf gaat aan de opening van de jaarlijk se Havendagen, wordt aandacht be steed aan onder meer het schoon houden van de havens, verminde ring van de C02-uitstoot door effi ciëntere vervoerssystemen en alle mogelijke technologische ontwik kelingen. In het theater is ook een kennismarkt ingericht. Het sympo sium begint om 13.45 uur. Aanmel den: info@zppc.nl Terneuzen: Kennedylaan 32, T 0115 - 68 06 12 daarachter begeleider, en broer, Sebas. foto Mark Neelemans logusdehoop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41