Geld pinnen? Nee, dat kan niet PZC land 13 Palingvissers luiden noodklok in Den Haag Betaalverkeer commentaar Kamerdebat over Hedwige pzc.nl/webwinkel Geert Mak: In Europa Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Qwww.z2.nl Ceen cash, geen T-Tag, geen credit card? Dan drie keer door de tunnel vanuit Zeeuws-Vlaanderen. 'Ik vind dat je toch moet kunnen pinnen bij een plek waar het druk is, zoals het tolplein van de Westerscheldetunnel.' woensdag 22 juni 2011 Henk Tjoonk Wie een ritje door de Westerschel detunnel met pinnen wil beta len, komt van een koude ker mis thuis. Voor contant geld uit wijken naar de geldautomaat in 's Heerenhoek is dan de enige optie. Na eerst wel even je pas poort of rijbewijs ingeleverd te hebben bij het tunnelloket. De ze klantonvriendelijke aanpak bestaat al een tijdje, maar is zo langzamerhand volstrekt on houdbaar. Natuurlijk is het on handig om als automobilist zon der contanten op stap te gaan en helemaal te vertrouwen op je bankpasje. Want'zo alomte genwoordig is het betaalgemak nog niet. Maar de burger wordt wel aangemoedigd om ook klei ne bedragen te pinnen. Daarom moet de NV Westerscheldetun nel hoognodig met haar tijd mee. Gelukkig heeft de directie van de tunnelmaatschappij dit door. Als het een beetje wil, kan volgend jaar ook bij de tun nelloketten gewoon worden ge pind. Beter laat dan nooit. Dan sta je toch raar te kij ken. Henk Tjoonk uit Goes stond met een vrachtwagen voor de tolpoortjes van de Westerscheldetunnel en had net te weinig cashgeld bij zich. „Maar in combinatie met een chip knip kwam ik wel aan het bedrag. Die combinatie werd niet geaccep teerd. Helemaal cash, of helemaal chippen. En pinnen? Pinnen kon niet en dat is niet meer van deze tijd. Pinnen wordt toch gestimu leerd." Hij moest zijn rijbewijs inle veren en met zijn vrachtwagen door de slagboom en keren op het plein. „Dat was knap gevaarlijk. De automobilisten met een T-tag vlogen door de poortjes. Ik ben naar 's-Heerenhoek gereden om bij een kapsalon met een geldauto maat geld te pinnen." Hij was niet de eerste die geld wil de pinnen. „Integendeel. Die me vrouw vertelde dat er heel regelma tig mensen komen pinnen omdat dat bij de tolpoortjes niet kan. Al les bij elkaar was het een opont houd van een klein half uurtje. Maar eigenlijk gaat het daar niet om. Ik vind dat je toch moet kun nen pinnen bij een plek waar het druk is." En hoe zit het dan als je vanuit Ter- neuzen komt? Want van die kant kom je pas bij de tunnelpoortjes als je al door de tunnel bent ge gaan. Hem werd verteld dat je dan terug moet rijden naar Terneuzen om daar te gaan pinnen of een cre ditcard thuis op te halen. „Wie heeft nou altijd een creditcard op zak?" Tjoonk zou het logisch vinden als er in een van die betaalhokjes met een pinpas betaald kon worden. „In geval van calamiteiten. Ik hoor de dat ook vrachtwagens met trai lers wel eens moeten keren achter de tolhuisjes. Het is lastig en het brengt onnodig gevaarlijke situa ties met zich mee." DEN HAAG - De Tweede Kamer de batteert nog voor het zomerreces over de Hedwigepolder. Het reces begint volgende week vrijdag. Hoewel de Kamer maandag spreekt over de Ecologische Hoofd structuur en ontpolderingen, komt er een apart debat over de Westerschelde, zo is gistermiddag besloten. De Partij voor de Dieren stelde gisteren in het vragenuur nog voor om de premier bij het de bat uit te nodigen. Maar de meer derheid van de Kamer zag niets in het voorstel. Het comité Red onze polders bereidt zich al voor op het Kamerdebat. Tientallen Zeeuwen zullen het op de publieke tribune gaan volgen. DEN KAAG - Palingvissers in met di oxine vervuilde rivieren luiden de noodklok. Het water staat hen aan de lippen omdat ze vanaf decem ber niet meer mogen vissen. Ze ei sen een compensatieregeling. Meer. dan 50 visserijbedrijven die op de grote rivieren en op het Vol kerak op paling vissen, zijn van de ene dag op de andere werkloos ge worden, zegt Jaap Geleijnse, voor zitter van de Combinatie van Be roepsvissers. „Al meer dan zes maanden zitten zij zonder inkom sten. Oorzaak is het vangstverbod dat staatssecretaris Bleker heeft in gesteld, omdat de paling in die wa teren te veel dioxine bevat." Vis sers betalen de de tol voor de ver ontreiniging van de Nederlandse rivieren, zegt Jacob Stoute. Hij vist al 24 jaar op paling op het Vol kerak. „Ik kan geen kant op. Ik heb geïnvesteerd in mijn schip, fuiken, en andere spullen, maar daar staan geen inkomsten tegenover. Ik werk nu op het bedrijf van mijn broer. De schoorsteen moet ro ken." Stoute hoopt op een com pensatieregeling. „Is er een brand in Moerdijk, dan krijgen spruiten- boeren geld van de overheid. De komkommertelers krijgen ook compensatie. En wij? Wij krijgen niets. Wij kunnen er niets aan doen dat rivieren vervuild zijn." categorie dvd's en games 5 dvd-box In 35 afleveringen reist de VPRO in het voetspoor van Mak door het Europa van de vorige eeuw. Per aflevering staan een locatie en een jaar centraal: van Madrid 1937 tot Stalingrad 1943.Meeslepende verhalen van ooggetuigen en direct betrokkenen voor wie de geschiedenis vaak nog actueel is: In Europa geeft ze een gezicht. Serie 1 bestaat uit de eerste 18 afleveringen. Speelduur: 714 minuten op 5 dvd's, Nederlands gesproken. Adviesprijs €29,95* Lezersprijs 16,95* exclusief verzendkosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3