1 Zeeuwen kijken alweer uit nas 261 sport Zwemmers te water in Sluis Nog 6 dag PZC APEX RACE De Zeeuwen Renate de Wilde en Ton van Os kij ken met een voldaan gevoel terug op de loodzware Apex Race. De volgende uitdaging wacht alweer. voordat wij van start gaan met de Lezerstour! Snoeyers heeft titel rallycross in het vizier SMMilMSBilSSS Skeeleraars aan de start in Krabbendijke woensdag 22 juni 2011 SLUIS - De opening van het Zeeuw se openwaterzwemseizoen vindt zondag plaats in Sluis. Plaats van handeling is vanaf 10.30 uur de Damse Vaart, het kanaal van Sluis naar Brugge. De deelnemers gaan nabij het Jaag pad te water. Niet alleen ruim drie honderd zwemmers en zwemsters maken hun opwachting, maar ook meer dan twintig triatleten uit Bel gië. Op basis van een convenant tussen zwembond KNZB en de triatlonbond, waardoor een triat leet via zijn eigen bond in het be zit kan komen van een startnum mer voor officiële zwemwedstrij den, zijn zij startgerechtigd. Voor zitter Wim Eggermont van het or ganisatiecomité in Sluis, dat nauw samenwerkt met de West-Zeeuws-Vlaamse zwemvere niging Scheldestroom, beschouwt de triatleten als een welkome aan vulling op het deelnemersveld. „Het is aardig dat een wedstrijd zo als in Sluis bijdraagt aan hun voor bereiding op zwemlopen en triat lons later dit jaar. Zo staat over twee weken de eerste zwemloop in Sluis op het programma. De meeste mensen die zondag bij ons meedoen, gaan ook in die wed strijd van start. En die past weer perfect in de voorbereiding op de Zwintriatlon in september." De eerste zwemmers in Sluis be ginnen om 10.30 uur aan hun wed strijd. Dan staat meteen de 5000 meter vrije slag voor mannen jeugd en senioren op het program ma. De vrouwen jeugd en senio ren beginnen vijf minuten later aan dit nummer. Het laatste onder deel begint om 15.00 uur. Traditie getrouw is de openwaterwedstrijd in Sluis, die voor de 39e keer wordt gehouden, onderdeel van de Zeelandbeker. Hiertoe behoren tevens de Havenwedstrijd in Bres- kens (zaterdag 6 augustus), Luctor langs de Loskaai in Middelburg (za terdag 20 augustus), de Ganzetrek in Wilhelminadorp (zaterdag 3 sep tember) en de Kanaalrace in Vlis- singen (zondag 4 september). Tijdens de Apex Race dienen de deelnemers tienduizend hoogtemeters te overbruggen. door René van Stee WILHELMINADORP - Vier dagen bijna non-stop lopen, wandelen, nordic-walken, mountainbiken, taf ten, steppen en kajakken. Voor die uitdaging stond atlete Renate de Wilde (21) uit Wilhelminadorp tij dens de Alpine Expedition (Apex) Race in de Zwitserse Alpen rond Interlaken. De jongste deelneem ster aan die wedstrijd straalt ruim drie weken na dato nog altijd van trots als zij vertelt over de barre tocht Overdag en 's nachts in wind, regen, sneeuw en zon en met nauwelijks fatsoenlijke nacht rust. „Ik wist niet dat ik zó veel in me had." Uitzendingen van survivaltochten op Eurosport vormden een belang rijke inspiratiebron voor De Wil de. Haar eerste schreden op het pad van het ultrasporten zette zij in Nijverdal. Samen met zus Nadi- ne haalde de verkoopmedewerk ster in een sportwinkel de tijdsli miet niet, maar een passie was ge boren. Een oproep op het internet Ton van Os Renate de Wilde voor een teamgenoot in de equipe van Ton van Os voerde haar naar de Apex Race. „Ik heb een poos ge twijfeld, maar ik heb toch gerea geerd. En wonderwel leidde het tot de mooiste sportervaring in m'n leven tot nu toe." Gezamenlijke trainingen, waaron der 's nachts met de kajak in de Biesbosch, toonden aan dat De Wilde er klaar voor was. Van Os is eveneens een Zeeuw. De 44-jarige fysiotherapeut woont in het Thool- se Strijenham. Hij doet al jaren lang mee aan survivaltochten en andere onderdelen van ultra- en adventuresporten. Hij noemt zijn maatje De Wilde een schot in de roos. „Een topwijf Ik heb nog nooit zó'n jong iemand meege maakt die zó veel in haar mars heeft. En dit terwijl we onderweg toch wel flinke tegenslagen heb ben gekend", klinkt het vol ont zag. De eerste domper was het afhaken van Wouter-Dirk Huitzing uit Gouda, een vriend van Van Os, vanwege een achillespeesblessure. Diens vervanger Fokko Hoeksma, een Fries, kon niet meedoen door een verdraaide knie. Aangezien bij de Apex Race alleen viertallen aan de start verschijnen (de vierde per soon was Paul Timmers uit Roosendaal), leek het project op losse schroeven komen te staan. Maar de Schot Tim Stephens, wiens team te elfder ure uit elkaar was gevallen, bleek bereid om de drie overgebleven Nederlandse deelnemers uit de brand te hel pen. „En ook dat was een schot in de roos. Hij was de grote onbeken de, maar in die vier dagen is hij een echte vriend geworden", zegt Renate de Wilde. Het niet halen van de tijdslimiet in de tweede proef van de wed strijd was een tweede domper. De Wilde: „Daardoor dachten we dat we eruit lagen. Er was gelukkig een ontsnappingsmogelijkheid. We werden niet uit de strijd geno men, maar verwezen naar een al ternatieve route. Die was iets kor ter, maar nog altijd loeizwaar. Doordat we die wel voltooiden, werden we toch opgenomen in het eindklassement." De Wilde en Van Os viel een zes tiende plaats ten deel. De zege ging naar een Zweeds viertal. Meer dan tien van de 28 gestarte teams uit veertien landen haalden de finish niet. „Het waren 'niet zo maar koekenbakkers die meede den", zegt Van Os. „In dat licht ge zien hebben we een wereldpresta tie geleverd." Renate de Wilde zag het regelmatig helemaal niet meer zitten. Vooral na het missen van de tijdslimiet had ze het zwaar. „Daarna heb ik vaak gedacht: be kijk het maar, dit heeft geen zin. Op den duur gaat alles je tegen staan. Dat je bij het mountainbike na meer dan twintig haarspelden bochten bergop alleen maar rug gen hebt gezien. En ook het ge droogde eten dat ik mee had, was ik spuugzat. Toch wilde ik het team niet in de steek laten. En dan vooral Ton niet. Hij heeft me er echt doorheen gesleept. Daar ben ik hem dankbaar voor." Bovendien vergoedden de mooje momenten alles. „Zoiets fraais als de Brienzersee en de Thunersee hebben ik zelden gezien. Dat blauw. Geweldig. Alsof die meren er zo maar zijn neergelegd", zegt 28 juni leest u er meer over en kunt u zich inschrijven op www.pzc.nl/lezerstour VALKENSWAARD - Rallycrosser Mar cel Snoeyers uit Tholen heeft dank zij de zege in de wedstrijd in de Su- penëoo-klasse een flink stuk van zijn achterstand op de leider van het NK rallycross ingelopen. De voorsprong van de Belg Davy van den Branden is van 11 naar 3 pun ten geslonken. Peter van de Wege uit Zuiddorpe drukte zijn Toyota Yaris op het Eu rocircuit van Valkenswaard kort achter de Clio van Snoeyers over de eindstreep. Daarmee verstevig de de Zuiddorpenaar zijn derde plaats in het klassement. Er is nog één race te gaan. In de Touringcars eindigde Mandy Kasse uit Veere met haar Opel Astra als tweede. In de Formula Rallyrating kruipt Sj- akko de Visser (Sluiskil) steeds dichter naar de top drie. Hij finish te als vierde en is van zeven naar vijf gestegen in het klassement. BILJARTEN Driebanden groot. Kees Verbeek koppeltoer- nooi. Tweede ronde: Ad Koorevaar/Peter Raas (35)-Camiel Weering/Rob Jacobs (17) 35-11, 39; Piet Kock/Gerrit van Garsel (23)-Rinus Kramer/Martrin Steketee (23) 20-23, 49; Phuq Nguyen/Pierre van den Berg (20)-Bram de Waard/Frans de Koek (27) 20-19, 54. Driebanden klein: Bram de Waard/Frans de Koek (40)-André Karelse /Wim Smid (30) 40-14, 38; Rinus Kramer/Martin Steketee (37)-Huib en Arno Verdonk (25) 36-25, 64; André Goozen (18)-Tonny van Iwaarden/Eric Niewenhuyse (45) 18-22, 44; Piet Bom/Wim Wagenaar (23)-Nico Domisse/Leo Leijs (22) 8-22, 22; Richard de Bruin/Rinus Schouwenaar (45)-Jan en Sander v.d. Hage(20) 45-14, 62; Jo Alleijn/Anton Wisse (35)-Ferdinand Impens/Ad Menheere (25) 35-22, 51. WIELRENNEN Ertvelde. Waod-wedstrijd. Cat. G+: 6. Ko Tol- hoek (Yerseke). Cat G+++: 3. Edward Batersby (Vlissingen). Beveren. Waod-wedstrijd. Cat G+++: 3. Edward Batersby. In de krant van dinsdag staat dat het Zeeuwse voetbal met Jo-Annes de Bat, Bart Wattel en Jacob van den Berge volgend seizoen drie scheidsrechters in groep 1 heeft. Het zijn er vier, omdat ook Mat- thijs Jobse op dat niveau arbitreert. KRABBENDIJKE - De skeelerronde van Krabbendijke staat vandaag voor de zestiende keer op het pro gramma. Net als in andere jaren wordt er gereden in het kader van de Zeeuwse skeelercompetitie Skate@sea. De start en finish van het parkoers met een lengte van een kilometer ligt in de Dorpsstraat. Vooraf gaand aan de gezamenlijke wed strijd in de categorieën Cl en C2, vrouwen (V) en masters (M) is er vanaf 20.00 uur een jeugdwed strijd. Tussen 18.30 en 20.00 uur is het ook mogelijk om recreatief rondjes te rijden. De C-, V- en M-rijders gaan om 20.00 uur van start. Daarbij zal de meeste aandacht ongetwijfeld uit gaan naar Anthony Janse. De jeugdige Yersekenaar werd on langs Nederlands kampioen in de C-categorie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26