zeeland 119 het maximum Gemeente Veere hengelt naar EU-geld voor Fort den Haakweg Provincie pakt illegale opslag Heerema aan Buikorgelartiest in Nieuw Bachtenpoorte Concert EMM en Zeeuwse Muzikanten woensdag 22 juni 2011 'Verbazingwekkend dat je met zo'n blikje hemel en aarde in een opname van zes maanden kunt vastleggen'. Jan Koeman van de Volkssterrenwacht wordt omgekeerd geprojecteerd in de binnenkant van het blikje, op de zijde tegenover het gaatje. Daar wordt het beeld opgevangen door een velletje fotopapier. De kwaliteit van de blikjes telt. De smalle ahiminumblikjes van ener giedrankjes voldoen volgens hem goed. En de wat duurdere bierblik jes ook. IJzeren blikjes doen het wat minder want het gaatje kan dichtroesten. Bij de sterrenwacht zijn ze zo tevreden over het pro ject dat ze weer een hele serie blik jes hebben klaar staan voor men sen die de bewegingen van de zon van zomerstand naar winterstand willen vastleggen. VLISSINCEN-OOST Heerema in Vlissingen-Oost krijgt van de provincie nog een half jaar om een einde te maken aan een il legale opslag van pijpen op een ter rein naast het bedrijf. Die liggen er al een jaar en in mei 2010 heeft de provincie al gewaarschuwd dat de pijpen weggehaald moeten wor den. Bij een controle een maand ge leden is gebleken dat dat nog steeds niet is gebeurd. Als de pij pen er na 1 januari 2012 nog liggen, gaat de provincie dwangsommen innen van 10.000 euro per week. OOST-SOUBURG De Stichting Dag van de Ouderen houdt vanavond een gezellige avond in woonzorgcentrum Nieuw Bachtenpoorte aan het Oranjeplein in Oost Souburg. De Limburgse Mr. Diamond speelt op een autenthiek buikorgel leuke en bekende liedjes, afgewisseld met korte conferences en grappige goo cheltrucs. Het optreden begint om 19.30 uur en de zaal gaat een half uurtje eerder open. SEROOSKERKE Onder de titel 'Mee Mekore' geven Eendracht Maakt Macht (EMM) en de Zeeuwse Muzikanten vrijdag een openluchtconcert bij dorps huis De Zandput in Serooskerke. De Zeeuwse Muzikanten zijn een onderdeel van Arduin. Het is de eerste keer dat beide orkesten geza menlijk optreden. Het concert wordt gegeven in de tuin van De Zandput. Bij slecht weer wordt er in de Zandput opgetreden. Het gra tis concert begint om 19.00 uur. Westkapelle dan in plaatsen meer in het binnenland." foto Gillissen Boven de rand van Middelburg. Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films, foto Besuijen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Henk Postma VROUWENPOLDER - De gemeente Veere aast om een Europese subsi die voor de Fort den Haakweg van Vrouwenpolder naar het strand. Die route moet een van de visite kaartjes worden van Vrouwenpol der. Het is de bedoeling er een aantrek kelijke verbindingsas van te ma ken. Dit project, dat onderdeel is van een totaalplan voor het verfraaien Vrouwenpolder, kost ongeveer 650.000 euro. Via het zogenaamde Interreg 2 pro gramma Seaconomies kan daarvan de helft aan Europese subsidie worden binnengehaald. In november wordt duidelijk of het lukt om het geld binnen te ha len. De gemeente Veere moet dan wel samen gaan werken met kunstge meenten uit Groot-Brittannië, Frankrijk en België, die ook probe ren het 'economisch klimaat' van hun kustgebied 'op innovatieve en duurzame wijze te versterken'. Onder aanvoering van het Engelse Visit Kent vonden hierover al oriënterende gesprekken plaats. De conclusie was dat de opwaarde ring van de Fort den Haakweg daar goed in past. Als er inderdaad Europees geld be schikbaar komt voor het project dan heeft Veere drie jaar de tijd om de plannen voor de Fort den Haakweg uit te voeren. Het gaat daarbij onder meer om: herinrichting van de weg, facilitei ten voor op het strand, verbete ring van verkeer- en vervoer tus sen dorp en strand, ondersteuning van ondernemers in het gebied, en promotie met vernieuwende communicatiemiddelen. De samenwerkende Britse, Franse, Belgische en dus ook Nederlandse gemeenten moeten daarbij van eik aars kennis en ervaringen profite ren. tetfert.nl 08001707 .dslwlnk.l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19