Zeeland PZCI. Bibliotheek blijft voorlopig zitten Val oorzaak dood man Middelburg Vlissingen niet geïnformeerd over ontpoldering Ritthem Bende WALCHEREN 18 en 19 20 en 21 HUISVESTING Bieb verlaat 't Spui alleen als er een andere invulling is voor dat pand, belooft wethouder Scheurend bruggetje droog gezet Gewonde bij bedrijfsongeval almanak De zon fotograferen met een blikje en een stuk fotopapier Panoramisch uitzicht voor de 'Banjaardbrigade' Woensdag 22 juni 2011 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - De Vlissingse biblio theek blijft voorlopig gewoon zit ten waar die zit, in 't Spui. Zolang dat pand niet is verkocht en er geen nieuwe invulling voor is, gaat de bibliotheek er niet uit, belooft wethouder Rob van Dooren. ,,'t Spui komt niet leeg te staan." Hij deed zijn toezegging gistera vond in een speciale commissiever gadering over de toekomst van de bibliotheek. Directie en gemeente bestuur zijn nog steeds van plan het pand te verkopen en dus te ver laten. De bieb wil naar een ander, kleiner pand in de binnenstad. Dat is nodig om te bezuinigen op de kosten. De gemeenteraad heeft echter ster ke twijfels of iemand anders dat grote pand aan de Spuistraat/- Kerkstraat/Oude Markt wel op kor te termijn wil kopen. Als dat niet lukt, komt ook de bezuiniging van een half miljoen euro buiten be reik, vreest de raad. Van Dooren geeft op voorhand echter niet op, zei hij. „We blijven inzetten op ver koop. En we blijven zoeken naar een ander pand." Het halen van de bezuiniging is be langrijk voor de raad. Maar leeg stand van zo'n groot pand in het centrum is ook geen aantrekkelijk vooruitzicht. Doordenkend over de bezuiniging die gehaald moet worden, kwam een andere zorg boven bij de raad: moeten de leden van de biblio theek meer gaan betalen als het geld niet op een andere manier ge vonden kan worden? Uitsluiten kon hij uiteraard niets, reageerde Van Dooren. „Maar dit nieuwe plan leidt niet automatisch tot een hoger tarief voor het lidmaat schap", benadrukte hij. In februari legde Van Dooren een veel ambitieuzer plan op tafel voor de 'bibliotheek van de toekomst'. Omdat de Vlissingse bevolking en de politiek daar veel moeite mee hadden, trok hij dat in. De rich- OOSTKAPELLE - Niet dat het onverantwoord is om er nog langer overheen te lopen. Maar de scheuren in het 'Romeinse' bruggetje op het land goed bij kasteel Westhove groeien vervaarlijk. Daarom laat Staatsbosbeheer het dit jaar restau reren. Deze afgelopen dagen zijn damwanden geslagen om het bruggetje droog te zetten. Overigens da- mmmmmmmmasssm teert het bouwwerk niet uit de Romeinse tijd. Het werd twee eeuwen geleden opgetrokken bij de aanleg van het landgoed in Engelse stijl. Nadat het bruggetje in 1944 door de Duitsers was opge blazen, zocht de boswachter de brokstukken bij elkaar om het in 1961 weer op te metselen. Van de twee betonnen platen die als fundering die nen, is er eentje gaan kantelen. Aangenomen wordt dat daardoor de scheuren zijn ontstaan. De komende weken bekijkt men wat er precies mis is. In september start de restauratie. Staats bosbeheer heeft er ongeveer een ton voor uitge trokken. De naburige camping 'In de Bongerd' vergoedt een deel van de kosten ter compensatie van een uitbreiding van standplaatsen. foto Ruben Oreel VLISSINGEN Niemand heeft de gemeente Vlis singen vooraf even gewaarschuwd dat de polder bij Ritthem onder water gezet wordt als alternatief voor de Hedwigepolder. Staatsse cretaris Bleker niet en commissaris van de koningin Peijs niet. Op de vrijdag dat die twee hun persconfe rentie gaven, en het nieuws 's och tends in de PZC stond, kwam het gemeentebestuur er pas achter. „Wat ik in de krant las, was volko men nieuw", zei burgemeester René Roep gisteren in een raadsver gadering. Wethouder Piet Polder man had de dag ervoor als be stuurslid van Zeeland Seaports slechts een 'signaal' gekregen. pagina 20: Ook in Ritthem ligt ont poldering gevoelig RITTHEM Bij Verbrugge Terminals in Rit them is gisterochtend een gewon de gevallen toen tegen elf uur ie mand geraakt werd door een stuk staal. De traumahelikopter werd op geroepen. De gewonde is per ambu lance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Op 24 mei deed zich ook al een ernstig ongeluk voor bij Ver- brugge. Een Duitse chauffeur over leed toen hij bekneld raakte tussen zijn vrachtauto en stalen platen. ting - lagere huisvestingskosten en meer digitalisering van het biblio theekaanbod - wordt niet betwist, stelde Van Dooren. Alleen neemt de gemeente nu niet één maar twee jaar om de bezuiniging bin nen te halen. Dat vond hij accepta bel. „Het is wel jammer dat we on ze voortrekkersrol verliezen, maar we hebben geluisterd naar de op vattingen van de mensen. Boven dien biedt de aansluiting bij een provinciaal netwerk ook continuï teit en nieuwe kansen." door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - De man die op maandagochtend 6 juni dood in zijn woning in 't Zanddorp in Mid delburg werd aangetroffen, is niet door een misdrijf om het leven ge komen. Volgens de politie is de man overleden aan de gevolgen van een val in zijn woning. Het on derzoek is nu definitief afgesloten. De 64-jarige Middelburger werd die maandagochtend rond kwart voor elf gevonden door zijn buur man, die hem levenloos in de wo ning zal liggen. Omdat er lang on duidelijkheid bleef over de doods oorzaak, stelde de politie een groot onderzoek in. Er werd een team van twaalf man op gezet. Ook is sectie op het lichaam van de man verricht en werd een toxi cologisch onderzoek ingesteld. Om dat de sectie niet de gewenste hel derheid verschafte, werd het poli tieonderzoek voortgezet. Volgens woordvoerder Alwin Don van de politie is nu echter onom stotelijk vastgesteld dat er geen sprake is van een misdrijf. „We hebben tot begin deze week nog het laatste onderzoek in de woning verricht. We hebben alle nu echt lijntjes uitgelopen. Alle puzzelstukjes zijn nu samengeval len. Er is niets dat er op wijst dat er een derde in het spel was." Tip? redactie@pzc.nl Journalisten staan over het algemeen niet bekend om hun opruimtalenten. Het bureau van menig verslaggever is een enorme bende. Dat is bij deze krant niet anders, tot grote ergernis van een medewerker van de afdeling facilitaire zaken. Zij stuurde daarom deze week een mail- tje naar alle verslaggevers waarin ze haar beklag deed over de rommel op het hoofdkantoor in Middelburg. Tijdens een inspectierondje dat ze daar had gemaakt, stuitte ze onder meer op vieze gebaksbordjes, rond slingerende dozen, bedorven produc ten en lege bierflesjes. 'Ik ben hier erg van geschrokken', verwoordde ze haar eindoordeel. Een redacteur van het regiokantoor in Goes kon er wel om lachen. 'Ze moet hier eens langs komen. Dan schrikt ze pas echt.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17