Piet Hamelink 'leder kwartier is gepland' m Mm Cultuursubsidieprogramma's 2011 gesloten Subsidieregeling Sociale Zorg stopt Nieuwsbrief Rondom het Veerse Meer gaat Digitaal over Cultuur in zomers Zeeland Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Uit de agenda van *§T lfl> f3§ Ruim twee maanden geleden begon gedeputeerde George van Heukelom aan zijn derde collegeperio de. Hij maakte colleges mee met zes en vijf gede puteerden. 'Nu hebben we een college met vier gedeputeerden. Nog meer dan voorheen is elk kwartier gepland in mijn agenda. Inleestijd komt onder druk te staan en tijd om een halve dag door te denken en te filosoferen, wat ik graag doe, gaat ten koste van het laatste beetje privé dat ik heb. Ik klaag niet, maar dat is wennen. Een kwestie van het nog beter managen van mijn agenda en keuzes maken.' Altijd bereikbaar Gedeputeerde George van Heukelom werd geboren in Delft en woonde tijdens zijn jeugd in Rotterdam (vlakbij Blijdorp) en Utrecht. Sinds 1974 woont hij in Nieuwerkerk op Schouweh-Duiveland. 'Daarmee ben je nog geen Zeeuw.' Hij glimlacht en vervolgt'; 'Dat lukt zomaar niet. Ik had het wel leuk gevonden om Zeeuws te praten, maar dat is me niet gegeven en je moet geen dingen doen die je niet kan.' Zijrr nieuwe portefeuille omvat o.a. onderwijs, jeugd zorg, openbaar vervoer, handhaving en leefbaarheid. Zijn agenda staat vol met afspraken in Zeeland, maar ook daar buiten. Zo reist hij regelmatig naar Utrecht. 'Vorige week sprak ik ook tijdens een Jeugdzorg Congres in Gouda. Je sjouwt dan wat bomen mee als gedeputeerde. Stapels papier zitten er in mijn tas. Overigens zijn de gedachten er voor de over gang naar veel minder papier; door bijvoorbeeld te gaan werken met iPads. Naast mijn werk als gede puteerde heb ik ook nog kerkelijk werk. Op zondag blijft mijn telefoon thuis. Hij gaat dus niet mee naar de kerk als ik voorga. Verder ben ik altijd bereikbaar, dat is inherent aan mijn politieke functie.' Op de kaart zetten Voor de komende jaren ziet hij een grote opgave voor het college om Zeeland economisch op de kaart te krijgen daar waar het hoort. 'Zo is de maintenance ontwikkeling voor Zeeland een unieke mogelijkheid om onze omgevingspartners te helpen hun problemen op te lossen. Daarnaast is de. bio-based econo mie een unieke uitdaging. Verder moeten we de bevolkingssamenstelling in de gaten houden. De daling van het aantal leerlingen heeft grote gevolgen voor het onderwijs. Daarbij moeten we goed kijken of de huidige voorzieningen nog wel passen. Ik zie ook weer een tendens om de zwakkeren te vergeten terwijl de kwaliteit van de samenleving wordt gemeten aan de manier waarop we met de zwakkeren omgaan. Mijn boodschap is dan ook rekening te houden met de mensen die het écht nodig hebben.' Dit is het derde interview in een reeks van vier, waarbij u kennismaakt met de gedeputeerden van hèt nieu we college aan de hand van hun agenda. Deze keer George van Heukelom (SGP). Eerdere interviews kunt u terug lezen via nieuws.zeeland.nl/provinclewerk. Onlangs sloot de Provincie Zeeland de volgende incidentele culluursubsidieprogramma's voor de rest van het jaar: Cultuureducatie, Erfgoed Toegankelijk, Ontwikkeling Amateurkunstbeoefening en Volkscultuur. De budgetten voor deze programma's zijn dit jaar al volledig besteed. Voor pro jecten in 2012 kunt u wel weer een cultuursubsidie aanvragen binnen deze cultuursubsidiepro gramma's. Met deze programma's stimuleert de Provincie de deelname aan culturele activiteiten. Kijk voor de voorwaarden en indientermijnen: loket.zeeland.nl/subsidies/cultuur/formulier/ Meer informatie over cultuur in Zeeland; www.zeeland.nl/toerisme_recreatie/cultuur Nu het budget voor Sociale Zorg bijna is uitgeput, besluit de .Provincie Zeeland de subsidierege ling Beleidsprogrammering-Sociale Zorg af te schaffen per 1 oktober 2011. Dit betekent in de praktijk dat de Provincie de subsidiemogelijkheden op het terrein van welzijn, zorg en sociaal beleid intrekt. Voor kleine aanvragen tot en met vijfduizend euro zijn tot 30 sep tember 2011 nog sléchts beperkte subsidiemogelijkheden. Deze activiteiten, waarvoor u subsidie wilt aanvragen, dienen echter wel in 2011 plaats te vinden. Zie ook; www.zeeland.nl/bsz Voortaan informeren wij de abonnees van de nieuws brief Rondom het Veerse Meer d.m.v. een digitale nieuwsbrief. Een belangrijk voordeel daarvan is dat u rechtstreeks door kunt klik ken naar het uitgebreide verhaal en achtergrondin formatie. Daarnaast blijft de gedrukte versie van de digi tale nieuwsbrief beschik baar voor degene die dat op prijs stellen. Uiteraard kunt u actuele ontwikkelingen volgen via de website: www.zeeland.nl/rondomhetveersemeer. Nieuwsbrief nummer 32, die nog deze maand verschijnt, is daarmee de laatste nieuwsbrief in uitgebreide vorm. Wilt u voortaan ook de digitale nieuwsbrief ontvangen mail dan naar: veersemeer@zeeland.nl. Vermeld daarbij duidelijk uw naam, adres en e-mailadres. Provinciale Staten ■Zeeland m Profiel: Statenlid PvdA. Hij houdt van muziek, ballet en opera. Daarnaast geniet hij van een vaartocht op de Oosterschelde en het Veerse Meer. Ook maakt hij olieverfschilderijen. Naast de vele bestuurlij ke functies die hij voor de Noord-Bevelandse sa menleving bekleedt, maakt hij wekelijks tijd vrij om te klaverjassen met buren en vrienden. Koesteren Piet Hamelink is staten lid sinds 2003 en lid van de commissie Economie en Mobiliteit. Dat zijn hart uitgaat naar economie en. toerisme spreekt voor zich. Piet werkt dan ook al- ruim 35 jaar bij Roompot Vakanties. Cultuur is naar zijn mening een kern taak van de Provincie. 'Cultuur is het fundament onder onze samen leving.en bevordert de sociale cohesie en leefbaarheid voor de eigen inwoners. Wie geniet er niet van ons cultureel erfgoed, lieflijke dor pen, historische steden en het Zeeuwse landschap? Allemaal zaken om te koesteren. Het zijn de parels van Zeeland. Ook professionele en amateurkunst/in festivalvorm of als kleinschalige uiting, geven veel plezier'. Forse markt Piet vindt de zomerse buitenrecreatie van belang voor de vrijetijds besteding van de eigen inwoners en onze gasten, maar het is vooral een forse markt met een grote economische spin-off. In deze sector moet ruimte zijn voor innovatie en vernieuwingen, met respect voor het historisch eigene van Zeeland. 'De Provincie Zeeland mag de aandacht voor cultuur in welke vorm dan ook niet laten verslappen. Ik zet me daar graag voor in!' Kom ook naar de Statenvergadering Op vrijdag 24-juni vindt de openbare Provinciale Statenvergadering plaats in het provinciehuis vanaf 09.30 uur. Dan wordt de voorjaars nota besproken. Zie ook; ps.zeeland.nl Provincie Zeeland r Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Anda van Riet (George van Heukelom), Willem Woznitza (duiken in het Veerse Meer) voor DNA Beeldbank op www.laatzeelandzien.nl. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6. 4331 BK Middelburg. Vanwege de openbare vergadering van Provinciale Staten op vrijdag 24 juni 2011 verschijnt de provinciale informatierubriek Provinciewerk dit keer ook in uw dagblad. De volgende Provinciewerk verschijnt 6 juli 2011Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 16