cultuur 113 Filmfestival opent met Woody Allen Blof beurt festivalgangers op met gratis album FILM BY THE SEA Paul Verhoeven dit jaar een van de zeven leden van de jury PZC Award: Haar naam was Sarah agenda woensdag 22 juni 2011 De poster voor de 13e editie van het filmfestival is ontworpen door Paul en Menno de Nooijer. vraagd. Dan krijg je in elk geval iets bijzonders." Vader en zoon De Nooijer zijn uit gegaan van het element vuur, maar hebben ook meer dan hun voorgangers de focus van het festi val op literatuur tot uitdrukking ge bracht. Vlissingen is, met CineCity, op nieuw het hart van het festival, maar Film by the Sea strijkt ook neer in Terneuzen, waar CineCity sinds kort een tweede vestiging heeft. Hannewijk spreekt van een pilot, een proef, met een beschei den programma, maar wel met bij voorbeeld een eigen openings avond. Scène uit Midnight in Paris, de openingsfilm van Film by the Sea 2011. door Rolf Bosboom VLISSINGEN - De dertiende editie van Film by the Sea begint vrijdag 9 september met de Nederlandse galapremière van Midnight in Pa ris, de nieuwe film van Woody Allen. Dat is gisteravond in Vlissin gen bekendgemaakt bij de 'Amu se', het traditionele voorproefje op het Zeeuwse filmfestival. Festivaldirecteur Leo Hannewijk is ingenomen met het vastleggen van de film, die recent ook het fes tival van Cannes opende. „Het is een ontzettend geestige, sublieme film, die helemaal gaat over film en literatuur - waar wij ons sterk op richten - én toegankelijk is voor een breed publiek." Het is niet de eerste keer dat Film by the Sea begint met een film van Woody Allen. In 2006 gebeur de dat met Scoop, nadat een jaar eerder Match Point in een laat sta dium was teruggetrokken. Ook de samenstelling van de jury, die wederom onder leiding staat van Rinus Ferdinandusse, is gister avond onthuld. Het voornaamste lid is regisseur Paul Verhoeven. Verder zal de jury bestaan uit: ac trice Sylvia Hoeks (bekend van haar hoofdrol in De Storm, de ope- ningsfilm van 2009), filosofe en schrijfster Stine Jensen, regisseur en scenarioschrijfster Maria Peters, actrice en scenarioschrijfster Marie ke van der Pol en auteur Peter Buwalda, wiens debuut Bonita Ave nue werd genomineerd voor de Li- bris Literatuurprijs 2011. Bovendien werd gisteren bij bio scoop CineCity het affiche voor de komende editie van het festival onthuld. Dat is deze keer gemaakt door het Zeeuwse kunstenaarsduo Paul en Menno de Nooijer. „We vonden dat de affiches van de laat ste jaren wat te veel op elkaar le ken", zegt Leo Hannewijk. „Daar om hebben we Paul en Menno ge- OP PAD Oostkapelle Activiteit rondom midzomer. Terra Maris, 13.30-15.30 uur Vlissingen Bingomiddag. De Schutterij, 14.00 uur Rolstoel Boulevardloop. Start vanaf Ter Reede, 19.00 uur Zierikzee Bikkelmiddag. Kinderboerderij De Punt, 14.00 uur PODIUM Middelburg Jazz- en streetdance VTV Vlissingen Stadsschouwburg, 19.00 uur RENESSE - Concert at Sea lijkt een elegante oplossing te hebben ge vonden om de gedupeerden van afgelopen weekeinde te compense ren. Festivalgangers reagen via so ciale media zoals Twitter en Face- book vooral positief De tweede dag van het jaarlijkse muziekevenement op de Brou- wersdam werd zaterdag kort voor aanvang afgelast. De harde wind, kracht zeven tot negen, maakte het doorgaan van het festival on verantwoord. Haar naam was Sarah ontvangt tij dens de komende editie van Film by the Sea de PZC Award 2011. De ze publieksprijs wordt jaarlijks toe gekend aan de beste boekverfil- ming van het afgelopen seizoen. Bezoekers van de PZC-website kon den de afgelopen weken hun stem uitbrengen op een van de 22 films die festivaldirecteur Leo Hanne wijk had genomineerd. Haar naam was Sarah eindigde met afstand als eerste. De top-5, die op het festival wordt De organisatie en mede-initiatief- nemer Blof hebben enkele dagen nodig gehad om met een passende compensatie te komen voor men sen met een ticket. Zij konden daar gisteren aan het begin van de avond duidelijkheid over bieden. Wie dat wil, kan zijn geld via de bank terugkrijgen: 25 euro voor een weekendkaart, 30 euro voor een dagkaart. Het festival hoopt echter dat veel bezoekers volgend jaar alsnog willen komen en biedt daarom de mogelijkheid van een Door zich mede te richten op Zeeuws-Vlaanderen hoopt Hanne wijk ook de interesse te wekken van de grote ondernemingen die er gevestigd zijn. Het filmfestival kan steun van die zijde goed ge bruiken, nu hoofdsponsor Delta haar financiële steun in drie jaar af bouwt en ook andere geldschieters meer en meer de hand op de knip houden. In Vlissingen heeft het festival eni ge tijd de nog leegstaande Timmer fabriek als nevenlocatie op het oog gehad. Er zijn echter veel maatrege len nodig - bijvoorbeeld op akoes tisch gebied - om het pand ge bruiksklaar te krijgen. Die investe ringen kan Film by the Sea zelf niet opbrengen. Festivaldirecteur Hannewijk heeft verder een veelheid aan plannen voor de dertiende editie. Zo komt er een jongerenjury die dezelfde twaalf films als de volwassenenju ry gaat beoordelen. Ook de pu- bliekspeilingen richten zich uitslui tend nog op deze competitiefilms, om de combinatie film 8c litera tuur te benadrukken. Verder krijgt het fesival een rui mer programma overdag, wordt Film 8c Psychiatrie een voornaam onderdeel, komt er een bijpro gramma Film Food (waarin eten centraal staat), luistert de band The Directors (met beken den uit de filmwereld) de Meezing- avond op, keert de FilmXperience voor jongeren terug, is er volop aandacht voor Zeeuwse films (van onder anderen Fifi Visser en Rob Maaskant, maar ook de documen taire De engel van Doel), is de liter- taire theatershow Luxeproblemen te zien, komt er een retrospectief rond Tennessee Williams, is er net als voorgaande jaren een scenario workshop en verzorgt Ronald Giphart een schrijfworkshop. Q Meer informatie over het festival op www.filmbythesea.nl. vertoond, ziet er als volgt uit: 1. Haar naam was Sarah 2. Sonny Boy 3. Celda 211 4. Incendies 5. Norwegian Wood Uit de mensen die gestemd hebben zijn er twee geselecteerd die tij dens Film by the Sea een 'eigen' zaal krijgen waar hun favoriete film wordt vertoond. De winnaars zijn: Renée Beumer-Fonteyne uit Vlissingen en Yolanda Beerens, eveneens uit Vlissingen. tegoedbon van dezelfde waarde aan voor de editie 2012, in combi natie met het gratis kunnen down loaden van het live-album Recover at Sea. Dat bevat negen covers van bekende nummers die Blof vrijdag bij de opening van Concert at Sea speelde, onder de noemer Cover at Sea, samen met Jan Dulles en Jaap Kwakman (3j's), Joost Mars man (IOS), Paul de Munnik (Acda 8c De Munnik) en Bart van der Weide (Racoon). Vanaf zaterdag 10.00 uur kunnen Marieke van der Pol festivalgangers via de website van Concert at Sea hun keuze doorge ven. Daar staat ook hoe gekochte consumptiemunten kunnen wor den ingewisseld. Wie zijn kaartje van iemand an ders heeft overgenomen, heeft wel een probleem. Doorverkochte tick ets worden niet vergoed. Alleen de gene die de oorspronkelijke bestel ling heeft gedaan, kan om tegoed bonnen of restitutie vragen. Q Meer informatie is te vinden op www. co n ce rtatsean I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13