'Ik heb in jaren niet zo'n baaidag gehad' cultuur25 Voorproefje filmfestival Gastheer Blof herpakt zich na afgelasting festival Concert at Sea op de Brouwersdam Dichters lezen in eendenkooi Mike Stern komt naar Middelburg dinsdag 21 juni 2011 Lezersfoto's eerste dag Concert at Sea op www.pzc.nl/foto foto Ronald den Dekker door Rolf Bosboom Erg pijnlijk, noemt Peter Sla ger van Blof de beslissing zaterdag om de tweede dag van Concert at Sea af te blazen. „Ik heb de afgelopen ja ren niet zo'n baaidag gehad, ook al weet je dat dit het risico is van die prachtige locatie." Ruim twee etmalen later hebben de mannen van Blof, mede-organi sator en gastheren van het festival op de Brouwersdam, zich groten deels herpakt. „We proberen dit snel af te wikkelen en verder te kij ken naar 2012." Het begon vrijdag juist zo mooi, vindt Slager. „Ondanks het rot weer was het een topdag met toffe optredens en een ouderwets Con cert at Sea-sfeertje." Het idee van Blof om zelf het festi val te openen met Cover at Sea, waarbij ze met gastartiesten beken de Engelstalige nummers brach ten, pakte goed uit. „Voor het pu bliek was het lekker binnenko men. De reacties waren heel goed en zelf vonden we het ook waan zinnig leuk om te doen. Het is heel verfrissend om eens wat an ders te spelen dan het eigen reper toire." Slager sluit niet. uit dat Cover at Sea volgend jaar een ver volg krijgt. Hoewel de band al de hele week bezorgd naar de weersverwachtin gen had gekeken, sloeg hen na het concert van Anouk de schrik pas echt om het hart. „We kregen te horen dat er buitengewoon harde cieel precies in de steel zit. Daar gaan nog maanden overheen. Aan gezien we een half festival hebben gedraaid, is dat geen abc'tje. Maar elke leek zal kunnen begrijpen dat dit zakelijk gezien niet leuk is. Voor iedereen is dit heel verve lend." Tegelijkertijd heeft Concert at Sea na de afgelasting van allerlei kan ten steun en begrip ontmoet. „Dat zegt iets over het krediet die we de afgelopen jaren hebben opge bouwd." Slager verwijst naar 2007, toen het festival werd getroffen door een wolkbreuk en er chaoti sche taferelen ontstonden. „Toen was er - terecht of niet - kritiek op onze organisatie. Als ik nu hoor dat mensen de afgelasting heel goed begrijpen, dan hebben we blijkbaar een hoop goodwill ge kweekt in de tussenliggende ja ren." De perikelen weerhouden Blof er allerminst van om door te gaan met Concert at Sea. „Het blijft vre selijk leuk om te doen. De gebeur tenissen van nu doen niets af aan de maanden van voorpret die we hebben gehad. En er zijn zo veel enthousiaste mensen bij betrok ken. Maar het is wel weer gebleken dat het ook een riskante tak van sport is, zeker op zo'n locatie als de Brouwersdam. De mooiste plek ken zijn vaak ook risicogevoelig. In de beginjaren hebben we dan ook te maken gehad met allerlei kinder ziektes. Die zijn inmiddels wegge werkt, maar het weer blijft iets dat je niet in de hand hebt." OOSTKAPELLE - In de eendenkooi Slikkebosch van Staatsbosbeheer, aan de Vroonweg in Oostkapelle, lezen vanavond vanaf 21.00 uur Zeeuwse dichters voor uit eigen werk. Juul Kortekaas, Anneke Schenk, Jan J.B. Kuipers, Joop Bu- ma en Henri Looymans lezen bij een van de vangpijpen van de kooi. Boswachter-dichter Karei Leeftink sluit zelf af bij het zoge noemde kooi-uus. Aanmelden via boswachterkarel@gmail.com. VLISSINGEN - Film by the Sea pre senteert vanavond zijn jaarlijkse Amuse, het voorproefje op het Vlissingse filmfestival, dat dit jaar plaatsvindt van 9 tot en met 18 sep tember. Op deze avond wordt de samenstelling van de jury bekend gemaakt, evenals de openingsfilm. Tevens wordt de poster van het fes tival onthuld. Als voorpremière wordt daarna The trip vertoond, de nieuwe film van Michael Winterbottom. De hoofdrol wordt gespeeld door Ste- ve Coogan. Hij moet in opdracht van een krant een aantal toprestau rants beoordelen. Zijn vriendin haakt af, waarna hij Rob Brydon uitnodigt om mee op reis te gaan. De twee drijven elkaar tot waan zin met hun eindeloze discussies, maar bespreken ook de belangrijk ste ingrediënten voor een gelukkig leven: familie en vriendschap. De bijeenkomst in CineCity in Vlissingen begint om 19.30 uur. The trip is morgen om 20.00 uur te zien in CineCity Tqrneuzen. MIDDELBURG - De befaamde Ameri kaanse gitarist Mike Stern is dins dag 1 november met zijn band te gast bij Muziekppdium Zeeland. Hij treedt dan op in het Schutters hof in Middelburg. De voorver koop is inmiddels begonnen. Stern wordt gerekend tot de wereld top op het gebied van jazz en fu sion. Zijn band telt ook uitsluitend toppers: Bob Malach (saxen), Chris Minh Doky (bas) en Dave Weckl (drums). ZEELAND GEBOEKT Jan van Damme blogt over pas verschenen Zeeuwse boeken op www.pzc.nl/zeelandgeboekt. STUUR UW TIPS NAAR redactie@>pzc.nl Blof opende Concert at Sea met Cover at Sea, samen met gastartiesten. Vlnr: Jaap Kwakman (3J's), Paskal Jakobsen, Peter Slager en Paul de Munnik (Acda Sr De Munnik). wind werd verwacht en we wisten ook dat als de wind een bepaalde kracht bereiktj het festival niet kan doorgaan." Zaterdag vlak voor de middag ver nam de band, toen nog in het ho tel in Renesse, dat de afgelasting een feit was. „Dan moet je wel even slikken, maar voor ons staat als een paal boven water dat die be slissing juist was. Als er iets door de lucht was gevlogen, dan had den er gewonden kunnen vallen of erger. Dat wil je niet op je gewe ten hebben. Je moet je eigen veilig heidsprotocollen niet ineens gaan bijstellen om het toch door te kun nen laten gaan." „We zijn daarna zelf ook naar de dam gegaan om de eerste dingen door te spreken. Dan komen er al lerlei scenario's voorbij." Zo moe ten de bezoekers worden gecom penseerd - over die maatregelen geeft de organisatie waarschijnlijk vandaag duidelijkheid - maar er zijn meer partijen. „Zo'n festival is een grote, dure productie. Veel mensen moet daar hun centen ver dienen. Zoals leveranciers, die nu met hun voorraden blijven zitten. Dat zijn allemaal dingen die moe ten worden uitgezocht." Slager wil echter nog niet spreken van een grote financiële strop voor band en organisatie. „Daarvoor is het nog te vroeg. We zijn wel ver zekerd, maar schade-experts moe ten uitzoeken hoe de vork finan Het verlaten festivalterrein, zaterdagmiddag. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55