61 binnenlan Misbruik smartphone simpel Tunnel voelt crisis in passage van trucks leidt tot vrijspraak reders vrijstelling Onduidelijkheid regels CDA: helderheid over niet vervolgen pedodub Gezonde dochter van 90 kilo Reformatorisch maandag 20 juni 2011 MIDDELBURG - De Westerschelde- tunnel heeft te lijden gehad van de economische crisis. Dat stelt de directie van de vennootschap vast in het verslag over 2010. Het aantal vrachtwagens dat de tunnel gebruikte, steeg vorig jaar weliswaar met 0,3 procent (1560 passages) ten opzichte van 2009. Maar in vergelijking met het top jaar 2007 kreeg de vaste oeverver binding tussen Zeeuws-Vlaande- ren en Zuid-Beveland negen pro cent minder vrachtverkeer te ver werken. In totaal steeg het aantal passages door de tunnel met 1,1 procent tot ruim 5,5 miljoen in 2010. Daarbij is vooral het aandeel van personen auto's en motoren met een abon nement bepalend geweest. Het aantal losse passages in deze cate gorie liep met bijna 38.000 gebrui kers (2,3 procent) terug. Financieel is de NV Westerschelde- tunnel gezond. Het boekjaar 2010 werd afgesloten met een winst van 5,3 miljoen euro. In 2009 stond daar nog een positief resul taat van 38,2 miljoen euro tegen over. Dat verschil valt volgens de direc tie van NV Westerscheldetunnel te verklaren doordat de exploitatie bijdrage na de overdracht van de aandelen door de provincie Zee land is afgekocht. De huidige bij drage is lager. De bedrijfslasten van de tunnel zijn gestegen van 44,4 miljoen in 2009 tot 46,1 mil joen vorig jaar. Die stijging heeft te maken met de hogere onder houdskosten. In het jaarverslag spreekt de direc tie tevens de intentie uit dat de communicatie met de weggebrui kers bij incidenten beter moet. Door miscommunicatie kon het vorig jaar gebeuren dat bij een groot ongeluk op het zuidelijk tra cé een grote file ontstond, omdat een omleidingsroute niet werd aangegeven. mmmmmmmmwrnmrnmrntsmsm sssmsm SPYWARE Particulieren nemen nauwelijks beschermingsmaatregelen bij mobiel internetten Misbruik van mobiel internet is kinderspel. De software hier voor rukt op omdat particuliere smartphones bijna nooit goed beschermd worden. Daardoor kunnen wachtwoorden en credit cardgegevens gemakkelijk wor den gestolen. door Chris van Alem DEN HAAG - Bezitters van smart phones staan bloot aan grote risi co's. Met de groei van het aantal te lefoons waarmee mobiel kan wor den geïnternet, neemt ook de kans op zogeheten malware (kwaadaardige en/of schadelijke software), spyware en virussen toe. Voordat eigenaren van smart phones het in de gaten hebben, zijn hun wachtwoorden en credit cardnummers gestolen of worden op hun kosten stiekem sms'jes naar dure 0906-nummers ge stuurd. „Particuliere smartphones zijn bijna nooit beschermd. En er is maar heel weinig software beschik baar om deze apparaten goed te be schermen", zegt Dennis de Leest van Juniper Networks, een Ameri kaans bedrijf dat voor beveiligde internettoegang zorgt. Terwijl mensen hun computer of laptop thuis voorzien hebben van antivirussoftware zijn onbeveilig de smartphones een onbegrensde speeltuin voor hackers geworden. Niet alleen via besmette software die wordt gedownload, maar ook door het onbekommerd inloggen op onbeveiligde wifi-netwerken. Volgens De Leest is het aantal ge vallen van malafide softwarepro ducten op smartphones met een Android-besturing de afgelopen twee jaar met 400 procent toege nomen en zijn ook de iPhones van Apple niet vrij van malware. Onlangs gooide Google tien zoge heten apps (softwareprogramma's voor de smartphone) uit haar An droid-market. Kenmerk van deze apps is dat ze stiekem waren uitge rust met 'Plankton' zoals de mal ware wordt aangeduid. Met 'Plankton' kunnen alle codes waar mee de gebruiker toegang heeft tot bepaalde applicaties worden achterhaald. Behalve Juniper hebben ook bedrij ven als McAfee en Symantec al aangedrongen op betere beveili ging van smartphones tegen hackers. Deze bedrijven vrezen dat ook tabiets als de. iPad en Sam sung Galaxy Tab in toenemende mate doelwit worden van malafi de lieden. tagSim&BgSS23g&SmSSimmfi®mf!3g8Êeig58Bi AMSTERDAM - Mumba heet ze, de zaterdag in de Amsterdamse dierentuin Artis geboren Aziati sche olifantendochter. De bevalling duurde 48 uur en is voorspoedig verlopen. Binnen een kwar tier stond de gezonde Mumba op eigen pootjes. Het olifantje woog bijna 90 kilo. Ze maakt een be weeglijke en sterke indruk. Het is nu nog wach ten of de kleine gaat drinken bij haar moeder Thong Tai. Pas als het kalfje gedronken heeft, mag het publiek haar bewonderen. De naam Mumba is gekozen uit 2000 inzendingen van een namenwedstrijd. foto Freek van den Berg/ANP DEN HAAG - De strafvervolging van zeven Zeeuwse reders vanwege on veilig varen met te weinig perso neel dreigt uit te gaan als een nacht kaars. De aanklager bij het Haagse gerechtshof eiste vrijdag in hoger beroep vrijspraak van een negental ten laste gelegde overtredingen en ontslag van alle rechtsvervolging van zeven andere overtredingen. De beschuldiging luidde in bijna al le gevallen dat de duwbakcombina ties met te weinig bemanning over de Zeeuwse wateren zouden heb ben gevaren. Eerder had de kanton rechter in Middelburg alle beschul digingen bewezen verklaard, maar de reders ontslagen van alle rechts vervolging. Het Openbaar Ministe rie (OM) in Middelburg ging ech ter in hoger beroep. Tijdens de be handeling van de zaak nam hofaan- klager E. van Die afstand van het beroepschrift van de officier van justitie in Middelburg, die de regels onjuist zou hebben geïnterpre teerd. Niet alleen de officier maar ook de waterpolitie zou moeite hebben met de ingewikkelde re gels. Zo is het aantal minimaal ver plichte bemanningsleden van een duwcombinatie gekoppeld aan de wijze waarop de duwboten aan el kaar zijn bevestigd. Onduidelijkhe den hierover in de processen-ver- baal hebben reeds bij de kanton rechter tot ontslag van alle rechts vervolging geleid. In beroep eiste de hofaanklager in een aantal gevallen vrijspraak. In andere gevallen eiste zij ontslag van alle rechtsvervolging omdat lichte overtredingen van de Bin- nenvaartwet zijn overgeheveld van het strafrecht naar het bestuurs recht. De verdediging kon zich vin den in de eis. Uitspraak over twee weken. DEN HAAG - Het reformatorisch on derwijs mag als enige richting in Nederland het passend onderwijs helemaal zelfstandig organiseren. Dat blijkt uit een brief die minis ter Marja van Bijsterveldt (Onder wijs) aan de Tweede Kamer heeft gestuurd. De minister voert een stelselwijziging door waardoor het onderwijs aan zorgleerlingen (pas send onderwijs) voortaan per re gio georganiseerd wordt. Het refor matorisch onderwijs had aan de minister gevraagd of zij ook na de stelselwijziging een eigen landelijk samenwerkingsverband mag blij ven vormen. Van Bijsterveldt is van plan dit wettelijk mogelijk te maken, schrijft ze aan de Kamer. Zowel het primair als het voortge zet reformatorisch onderwijs vol doet volgens haar aan de voorwaar den om een eigen samenwerkings verband te vormen. DEN HAAG - De CDA-ffactie in de Tweede Kamer wil van minister Ivo Opstelten van Justitie en Veilig heid weten waarom het OM beslo ten heeft de pedofielenvereniging Martij n niet te vervolgen. CDA-Ka- merlid Pieter Omtzigt kondigde de vragen zaterdag aan. Het OM had eerder op de dag la ten weten Martij n niet te vervol gen omdat individuele strafbare fei ten waarvoor (ex-) bestuursleden van Martijn zijn veroordeeld, of waarvan ze werden verdacht, niet zijn gepleegd in het kader van werkzaamheden voor de vereni ging. Verbieden of ontbinden van de vereniging is ook niet mogelijk, zo bleek uit een groot, oriënterend onderzoek. De vereniging streeft volgens Justi tie kort gezegd na al dan niet seksu ele relaties tussen jongeren en vol wassenen bespreekbaar en maat schappelijk meer geaccepteerd te maken. Dat moet volgens de statu ten wel 'binnen de grenzen van de Nederlandse wet'. Het CDA in Hengelo drong bij Omtzigt aan op Kamervragen. De woordvoerder van Martij n woont sinds kort in Hengelo. De lokale CDA pleit des noods voor een wetswijziging. Omtzigt stelt in een reactie dat hij wil weten waarom een vereniging als Martijn niet vervolgd kan wor den en bijvoorbeeld de Hells An gels wel. „Binnen Martijn werden tips gegeven over hoe te voorko men dat er kinderporno op je com puter achterblijft." Dat kan er vol gens hem op duiden dat er wel de gelijk sprake is geweest van strafba re feiten. Een andere optie voor Omtzigt is het verbieden van Martijn vanwe ge het promoten binnen de vereni ging van verboden seksueel gedrag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6