401 sport
Acrobatiek in de zijspanklasse
maandag 20 juni 2011
ATLETIEK
Izmir (Tur). EK landenteams, eerste divisie.
Eindstand na 40 onderdelen: 1. Turkije 329
punten, 2. Griekenland 307,5, 3. Noorwegen
290, 3. Roemenië 282,5, 5. Nederland 278, 6.
Hongarije 265. Nederland blijft in eerste divi
sie, promotie voor Turkije, Griekenland en
Noorwegen.
Zuiddorpe. Boekweitloop, 12000 meter.
Mannen: 1. Edwin de la Ruelle (Koewacht)
43.27 minuten; 2. Sander Verminck (B) 48.03;
3. Edwin de Jaeger (Zuiddorpe) 49.05. Vrou
wen: 1. Nicole Spruit (Veldhoven) 1.03.15 uur;
2. Carla Zegers (Koewacht) 1.09.06; 3. Ingrid
Faber 1.10.10. 8000 meter, mannen: 1. Ge
orge Goole (Zuiddorpe) 37.18 minuten; 2. Jan
de Mit (B) 38.40; 3. Guido Gelderland (Vogel
waarde) 39.10. Vrouwen: 1. Cathy Poppe (B)
39.27 minuten; 2. Annelies Rombaut 42.55; 3.
Ingrid van Overloop (Koewacht) 44.30. 4000
meter, mannen: 1. Julian Verminck (B) 19.35
minuten, 2. Sepp Vermeulen (Koewacht)
20.20; 3. Sander Blondeel (B) 20.24. Vrou
wen: 1. Chantal Vergauwen (B) 20.27 minu
ten; 2. Anniuk van der Straaten 22.25; 3. Nelly
Kardol (B) 24.55.
Zierikzee VZA-competitie. Mannen: 100 m:
1. Rene Slabbekoorn (Asterix) 13.38. 400 m:
1. J. Zuidhof (AV56) 57.07. 3000 m steeple:
1. David Bouwman (Flakkee) 12.35.63. Mas
ters: 100 m: 1. George Stroh (Dynamica)
12.77. 200 m: 1. George Stroh (Dynamica)
26.53. Ver: 1. Jos de Kreek (Scheldesport)
4.75. Speer: 1. Ronald Rasenberg (Schelde
sport) 36.52. 400 m: 1. Albert Platteeuw
I.04.00. Kogelslingeren: 1Donald Segers (RK-
HAV) 30.83. 3000 m steeple: 1. Jaap van der
Veen (Scheldesport) 13.46.58. Jongens A:
100 m: 1. Jan Willem Roelse (Dynamica)
II.92. Speer: 1. Django Sandee (Dynamica)
39.95. Kogelslingeren: 1Django Sandee (Dy
namica) 27.39. Jongens B: 100 m: 1. Noah He-
ijnen (Delta Sport) 11.58. Ver: 1Wouter Lees-
temaker (AV'56) 5.20. Speer: 1. Patrick Elferin-
ck (AV'56) 39.04. Kogelslingeren: 1. K de
Akuoko Maclean (AV'56) 32.77. 2000 m
steeple: 1. Tim van den Broeke (Dynamica)
6.56.30. Jongens C 100 m: 1. Jason Gillissen
(Dynamica) 11.83. 150 m: 1. Jason Gillissen
(Dynamica) 17.67. Ver: 1Steven Roelse (Dyna
mica) 5.21. Speer: 1. Jorn Markenhof (RKHAV)
41.51. Jongens D: 80 m: 1. Maarten Bies-
broeck (RKHAV) 11.56. Ver: 1. Maarten Bies-
broeck (RKHAV) 4.24. Discus: 1Maarten Bies-
broeck (RKHAV) 20.15.
Vrouwen: 100 m: 1. Samantha Lernhout (RK
HAV) 13.16. 200 m: 1. Samantha Lernhout
(RKHAV) 27.32. Hoog: 1. Samantha Lernhout
(RKHAV) 1.40. Discus: 1. Samantha Lernhout
(RKHAV) 28.80. Kogelslingeren: 1Audrey de
Beule (RKHAV) 18.60. Meisjes A. 100 m: 1.
Anne van Rooijen (AV'56) 13.36. 200 m: 1An
ne van Rooijen (AV'56) 28.75. Meisjes B 100
m: 1Kylie de Beule (RKHAV) 15.15. 200 m: 1
Ingrid Rasenberg (Scheldesport) 30.01. Hoog:
1. Kylie de Beule (RKHAV) 1.30. Discus: 1. Ky
lie de Beule (RKHAV) 26.66. 400 m: 1. Ingrid
Rasenberg (Scheldesport) 1.16. Kogelslinge
ren: 1. Kylie de Beule (RKHAV) 13.04. Meisjes
C: 80 m: Sanne Nijsse (AV'56) 10.85, 150 m:
1. Sanne Nijsse (AV'56) 20.46. Hoog: 1. Naomi
Nachtegael (RKHAV) 1.40. Discus: 1. A. Slabbe
koorn (AV'56) 22.31. Meisjes D 60 m: 1. Am
ber Boutense (Scheldesport) 9.05. Hoog: 1.
Romy de Kesel (RKHAV) 1.40. Speer: 1. Eva
Ferket (RKHAV) 25.35
Zierikzee Ir Knaap Pupillencompetitie. Jon
gens C meerkamp: 1. Tristan Tolhoek (Delta
Sport) 885. 600 m: 1. Tristan Tolhoek
(2.26.17. Jongens B meerkamp: 1. Lucian de
Nooijer (Dynamica) 1270. 1000 m: 1. S. Kapte-
ijn (AV'56) 3.41.26. Jongens A1 meerkamp:
1. Mari Brouwers (RKHAV) 1493. 1000 m: 1.
Paavo de Leng (Dynamica) 3.31.31. Jongens
A2 meerkamp: 1Robin van der Veen (Schel
desport) 1813.1000 m: 1. Robin van der Veen
(AV'56) 3.37.81. Meisjes C meerkamp: 1.
Ruchama Houtzager (Delta Sport) 1234. 600
m: 1. Ruchama Houtzager (Delta Sport)
2.15.28. Meisjes B meerkamp: 1. Louise Ie
Coq (Wielingen) 1320.1000 m: 1. Jasmijn Gel
dof (Dynamica) 4.10.97. Meisjes A1 meer
kamp: 1. Caecillia Kaagman (Dynamica) 1348.
1000 m: 1. Iris Heikoop (Delta Sport) 3.56.83.
Meisjes A2 meerkamp: 1. Michelle van de
Sande (AV'56) 13.71.
AUTOSPORT
Loutraki (Gri). Acropolis Rally. 1Ogier (Fra)
Citroën DS3 4.04.44,3, 2. Loeb (Fra) Citroën
DS3 0.10,5, 3. Hirvonen (Fin) Ford Fiesta RS
0.13,5, 4. Petter Solberg (Noo) Citroën DS3
0.38.8, 5. Henning Solberg (Noo) Ford Fiesta
RS 5.24,7, 6. Wilson (GBr) Ford Fiesta RS
6.54,7, 10. Dennis Kuipers 15.10,1, 17. René
Kuipers 31.12,4. Stand WK na 7 wedstrijden:
1. Loeb 146 punten, 2. Hirvonen 129, 3. Ogier
124,17. Dennis Kuipers 4.
BASKETBAL
Mannen Hoofdklasse. Tracks - Scheldesport
84-60. Mannen beker. Smokkelhoek - Mara
thon 57-51.
BILJARTEN
Driebanden groot. Kwalificatie NK.
TOVV/MCR 3 - Cogito/Polka Print 2-6: Leon
Brouwer - Jean Paul de Kraker 28-35, 43; Ran
dy Loenen - Dirk Vlerick 35-26, 44; Peter Loe-
nen - Meerten Dallinga 21-30, 37; Nick Loe
nen - Louis Dallinga 9-30, 37. Cogito geplaatst
voor NK.
Driebanden groot. Kees Verbeek koppeltoer-
nooi. Verliezerronde. Gilles en Martin Sturm
(22) - Rinus Mulder/Wim Walraven (18)
22-12, 43.
Driebanden klein. Sylvia Eckel/Ronny v. Geyt
(37) - Wim Walraven/John Heskes (33) 33-37.
Eckel/v. Geyt winnen" na barrage en penalties;
André Schouwenaar/Markees Joosse (27) - Ni
co Buijze/Bram Zandee (22) 27-17, 56; Peter
Smulder/Paul Steenbakker (18) - Sjaak
Olivier/Chris Mijnsbergen (27) 18-23, 42; Nico
Peeters/Harry v. Hemert (30) - Raymond en
Addy Eckel (20) 30-14, 46; Piet Kock/Gerrit
van Garsel (35) - Pieter v.d. Parel/Christiaan
Rijkse (23)35-16, 49.
Bandstoten. RBS toernooi. Teams: 1Etikon;
2. Biljartpoint; 3. Reedijk Banden Strijen; 4.
Hektisch Biljartschool. Individueel: 1. Jean
Paul de Bruijn 12 punten; 2; Eddy Leppens 12;
3. Patrick Niessen 10;l 4. Peter de Bree 8, 10.
Libre. Seniorentoernooi. 1Huib Kuijten Zie
rikzee; 2. Mari van Hattem Burgh Haamstede;
3. Chiel Donkersloot Ooltgensplaat; 4. Kees
Vroegindewei Sommelsdijk; 5. Rini Huijbregtse
Achthuizen; 6. Cor Korteweg Ooltgensplaat; 7.
Daaf van Loon Oude Tonge; 8. Bas Mathijssen
Scharendijke.
Biljart Triathlon. Michatoernooi. 1. Theo
Vleugel 8 punten, 4.32 gem.; 2. Marc Jeremias-
se 5, 1.35; 3. Wim Wagenaar 4, 1.22; 4. San
dra v.d. Berg 2, 0.89; 5. Wilma v.d. Berg 1,
1.30.
DUIVENSPORT
Vroegste meldingen: Nationaal Pau met
2706 duiven: 1. J. v. d. Velden (Oud Beijer-
land), 3,18. J. du Puy (Biervliet), 4. F. Janssens
(Kapelle), 6. H. Calon (Hoofdplaat), 7,9,14. Sj.
V.d. Velde&Zn (Breskens), 8. K. van Domme
len (St.Philipsland), 12. B. Liplijn (Spui), 19. J.
Steketee (Bruinisse), 20. P. de Nooijer (Ame-
muiden).
Provinciaal St.Vincent met 2103 duiven: 1.
A. de Bruijne (Sluiskil), 2. R. v.d. Klooster
(Nieuwdorp), 3. Comb. Bruggeman (Wemeldin-
Gian-Carlo Buijs, Oost-Souburg; 3. Patrick Pies-
sens, Heikant; 4. Elmar Willems, Zuiddorpe; 5.
Martijn Roos, Zuiddorpe. MX2/125VT: 1.
Joey Verwijs, Lepelstraat; 2. Michael Bruynin-
ckx, Lembeke (B); 3. Sven Goossen, Eeklo (B);
4. Jorn Colijn, Axel; 5. Aswin Vandamme, Zuid
dorpe; 6. Chris Boose, Hellevoetsluis; 7. Dimit-
ri Dekker, Zandstraat. 85cc: 1. Tom Cort-
vriendt, Axel; 2. Dylan Warrens, Hulst; 3. Lau
rens de Ridder, Kuitaart. 65cc: 1Bo de Clerck,
Waarschoot (B), 2. Jayden Hoek, Oost-Sou
burg; 3. Timo Dhanis, Terneuzen. Veteranen
A: 1. Bart Schildermans, Opoeteren (B), 2. Jos
Kesters (Opglabbeek). Veteranen B: 1Jos Ma-
chiels, Diepenbeek (B), 4. Ron Doppegieter,
Hoofdplaat.
PAARDENSPORT
Westkapelle. Dressuur LR PC De Vroonrui-
ters. Paarden Z1/Z2: 1. Chantal Nijpjes, Wy-
nona (Sé-Ros) 222; 2. Chantal Nijpjes, Reso-
nanz, 221; 3. Jolanda van Dijke, Nick A (Schel-
destad) 218. M2: 1. Evelien de Kesel, Pik San
dra (Haringr.) 190; 2. Christina Labudzik, Zaro
(Sé-Ros) 186; 3. Maarten Koppejan, Rexford
(Vroonr.) 184. M1: 1. Sabine Janssen,
Whispers Hope (Scheldestad) 195; 2. Suzy de
Pagter, Amazing (Scheldestad), Madeion David-
se, Flint (Gouwe Reyers) en Evelien de Kesel,
Anea, 183. L2: Suzanne Alting, Whisper
(Sé-Ros, 190; 2. Cora Brasser, Maarten
(Vroonr.) en Soraya van Hemert, Kevin
(Sé-Ros) 182. L1: 1. Cindy Klap, Flinstone
(Vroonr.) 191; 2. Stephanie Maas, Jonas (Schel
destad) 190; 3. Marijke Brasser, Rixst fan 'e
Goëngamieden, 181. Pony's Z1 cat. CDE: 1.
Bianca Dekker, Pavarotti (Sé-Ros) 207. M1/M2
cat. CD: 1. Isabelle Davidse, Jasmijn (Gouwe
Reyers) 189.
Dressuurpaarden Z1: 1. Sandy de Poorter,
Sandro Junior (PSV Wst-Zws-VI.) 202; 2. Liset-
te den Dekker, Vesta (Honter.) 195; 3. Eline
Pauwels, Stanley (Hulst) 182. M2:1. Stephanie
de Frel, Bromelia-M (Hulst) 198; 2. Ivan van
Leuven, Zandora (Oranjer.) 'en Nacy Aarsen,
Zaffira (Oranjer.) 173. M Kür op muziek: 1. Li-
sette den Dekker, Vesta, 64,75%; 2. Stine Sim
onsen, Zirio (Hulst) 54,30%. Pony's Z2 cat.D:
1. Zoe de Booïj, Kantje's Renaldo BB (Hulst)
248. M2 cat. D: 1. Madeion Baas, Sebu (Hulst)
185. M1 cat. D: 1. Zoe de Booij, Voltage, 181.
L2 cat. D: 1Jessica van Waesberghe, Tayshen-
na of the Fairplay (Kleppértjes) 193. L1 cat.
DE: 1Angelique den Boer, Donatella Dui Bois
(Kleppertjes) 181. L1 cat. A: 1. Maudi Baas,
Prind Alex (Hulst) 192. Kür op muziek Z2
cat. D: 1. Janey Vermunt, Prins Melride (Hulst)
68,75%; 2. Zoe de Booij, Kantje's Renaldfo BB,
68,50%. M cat D: 1. Zoe de Bodij, Voltage,
62,65%; 2. Madeion Baas, Debu, 61,34%. L2
cat. D: 1. Charlotte van der Meer, Dagmargh
(Hulst) 59,65%.
Tweede proef paarden Z1:1. Lisette den Dek
ker, Veata, 204. M2: 1Stephanie de Frel, Bro
melia-M, 199; 2. Ivan van Leuven, Zandora,
173; 3. Nancy Aarsen, Zafira, 167. M1: 1. Ja
ney Vermunt, Enrique (Hulst) 185; 2. Auriëlle
Missinne, Rohan, 178; 3. Anja Oppeneer, Zen
(Oranjer.) 175. L2: 1. Stephanie de Frel,
Carstenwaard, 192; 2. Vivianne Thuis, Zersina,
172; 3. Venessa Rogiers, Zurvior, 172. L1: 1.
Sharon Droog, Zoë, 184; 2. Suzanne de Plaa,
Ullacara Sth., 181; 3. Sharon Droog, Chiquita,
178. Pony's M2 cat. D: 1. Madeion Baas, Se
bu, 173. M1 cat. D: 1. Zoe de Booij, Voltage,
193. L2 cat. D; 1. Charlotte van der Meer, Dag-
marh (Hulst) 188. L1 cat. DE: 1. Angelina den
Boer, Donatella Du Bois, 175. L1 cat. A: 1.
WEMELDINGE - Als een ware acrobaat strekt bakkenist
Edwin van Lier zich uit tijdens de Classicraces in Wemel-
dinge. Hij poogt Bert van Lier bij te staan in het stuur-
werk. Het duo reed op een Norton uit 1949.
De zijspanklasse was ook zaterdag weer een spectacu
lair onderdeel tijdens het motorsportevenement op het
Kanaalcircuit. Aan de races namen 150 motorliefheb
bers deel, die gadegeslagen werden door zo'n 1500 toe
schouwers.
Hoogtepunt was het ritje dat Adri van den Broeke uit
Middelburg maakte op de legendarische motor van
'Jumping Jack' Middelburg. Van den Broeke was ooit de
monteur bij het team van de bekende motorcoureur.
foto Willem Mieras
ge), 4. J. Duinkerke (Wemeldinge), 5,7. F. Jans
sens (Kapelle), 6. J. v.d. Bosch (Hengstdijk), 8.
J..Melis (Zoutelande), 9. W. de Vries (Middel
burg), 10. J. Roodenburg (Middelburg).
Provinciaal Pithiviers met 4033 duiven: 1.
Comb. F&D. Bal (Tholen), 2. PP. De Poorter
(Axel), 3. A. Wauters (Vogelwaarde), 4. P.
d'Hondt (Hulst), 5. A. van Daalen&Zn (St.Jan-
steen), 6. J. Pardon (Graauw), 7. J. Bras (Wemel
dinge), 8. K. Vergauwen (Nieuw Namen), 9. D.
Wagenaar (Kloetinge), 10. D. de Voogd (Yerse-
ke).
GOLF
Lumbres. Europese Tour, Saint-Omer Open.
Eindstand: 1. Zions (Aus) 276 slagen (-8), 2.
Gustafsson (Zwe), Lee (Sch), Denison (Eng)
283, 5. Ruiz (Par), Tampion (Aus), Slattery
(Eng), Gagli (Ita), Hansen (Den), Campillo
(Spa), Perrino (Ita) 284.
Losone. Ladies Swiss Open, eindstand na
drie ronden:1. Luna (Ita) 203 (-13), 2. Pace
(ZAf), Smith (Aus), Giquel-Bettan (Fra) 204, 5.
Brewerton (Wal), Reid (Eng) 206' 21. Boeljon
210. Uitgeschakeld: 80. Van der Graaff 146,
98. Van Leeuwen 148.
MOTORCROSS
Axel. Zesde RES-cross. Licentiehouders: 1.
Roy Gijsel, Heikant; 2. David Vantornout, Win-
gene (B); 3. Micha-Boy de Waal, Veen; 4. Jordi
van de Wiele, Sint Jansteen; 5. Boy Stockman,
Terneuzen. MX Open: 1. Florentijn de Roo, Ter-
neuzen; 2.
Tweede proef paarden Z1: 1. Chantal Nijpjes,
Wynona, 219; 2. Chantal Nijpjes, Resonanz,
212; 3. Tony van der Hiele, Olivia (Sé-Ros) en
Jolanda van Dijke, Nick A, 202. M2: 1. Tony
van der Hiele, Miss Princess, 188; 2. Marijke
Brasser, Bandiet Z (Vroonr.), Lavina Dijkstra,
Iris (Walcheren) en Christina Labudzik, Zaro,
181. M1: 1. Evelien de Kesel, Anea, 190; 2. Ma
deion Davidse, Andora, 188; 3. Evelien de Ke
sel, Bonaire van het Kroonhof, 181. L2:1. Sora
ya van Hemert, Kevin, 196; 2. Suzanne Alting,
Whisper, 189; 3. Cora Brasser, Maarten, 180.
L1: 1. Stephanie Maas, Jonas, 199; 2. Cindy
Klap, Flinstone, 191; 3. Marijke Brasser, Rixst
fan 'e Goëngamieden, 186. Pony's Z1 cat.
CDE: 1. Bianca Dekker, Pavarotti, 221. M1/M2
cat. CD: 1Yorick Faasse, Kimberley (Vroonr.)
184.
Hulst. Concours hippque PSV Hulst. Sprin
gen paarden Z: 1Stieven van Bunder, Baccara
van het Hagehof (Kieldrecht) 0/0/37.08; 2.
Thomas Verschoor, Balou Vz (Weelr.)
0/0/43,89; 3. Ilyo de Loos, Woodstock (Hulst)
5/93.33. M: 1. Jane van Eijzeren, Dame
Blanche (Weelr.) 0/0/37,36; 2 Josee de Vetter,
Alonso (Heikant) 0/0/37,83; 3. Liesbeth de
Cleene, Eliano de Bornival (Moerbeke)
0/0/39.46. L: 1. Ellen Briquet, Prises Shanti
(Hulst) 0/0/26.69; 2. Jan de Visser, Foraday
(Prins Karei) 0/0/26.72; 3. Tess van Puyvelde,
Gloria van het Hemelsaet (Stekene) 0/0/29.24.
Pony's Z cat. D: 1Yenca Sips, Eros (Klepper
tjes) 0/4/45.13. L cat. CDE: 1. Maudi Baas,
Prins Alex (Hulst) 8/69.52.
Maudi Baas, Prins Alex, 180.
TENNIS
Rosmalen. Mannen. Finale: Toersoenov (Rus)
- Dodig (Kro/4) 6-3 6-2. Dubbel, finale:
Bracciali/Cermak (Ita/Tsj) - Lindstedt/Tecau
(Zwe/Roe) 6-3 2-6 10-8. Vrouwen. Finale: Vin
ei (lta/7) - Dokic (Aus) 6-7 (7) 6-3 7-5. Dub
bel, finale: Zahlavova Strycova/Zakopalova
(Tsj) - Cibulkova/Pennetta (Slw/lta) 1-6 6-4
10-7.
Eastbourne. Mannen. Finale: Seppi - Tipsare-
vic 7-6 (5) 3-6 5-3 opgave. Vrouwen. Finale:
Bartoli - Kvitova 6-1 4-6 7-5.
Kloetinge. Van de Linde De Bongerd Open.
Finales. Mannenenkelspel. ME5: J. Stoel-J. de
Keijzer 6-3 6-4. ME6: S. Rijk-D. Weijers 6-4
6-3. Vrouwenenkelspel. VE6: Y. Goeman-A.
Wabeke 6-1 6-1. Mannendubbelspel. MD5: S.
Pleijte/J. Stoel-M. Kathmann/R. van Stee 7-5
7-5. MD6: P. Traas/M. van der Maas-H. van
Sabben/H. Wijnands w.o. Vrouwendubbel
spel. VD6: Y. Goeman/M. Rijk-J. Rijk/L. Rijk
6-1 opg. Gemengddubbelspel. GD5: S.
Knijnenburg/H. van Wensen-S. van Sabben/B.
van Sabben 4-6 6-2 7-5. GD6:1. Vroman/R.
Lobbezoo-M. de Hulster/G. Jansen 6-4 2-6
7-6.
Amemuiden. Harrie Verkaik-jeugdtoemooi.
Finales. Jongensenkelspel, t/m 12 jaar: T.
Horemans-S. Rijnberg 6-0 6-2. T/m 14 jaar: Y.
Oppatja-M. van de Wal 7-5 2-6 7-5. T/m 16
jaar: M. van der Meer-W. de Leeuw 6-1 6-2.
Meisjesenkelspel, t/m 12 jaar: J. Schuite-
ma-K. van 't Westeinde 2-6 6-1 7-5. T/m 14
jaar: R. Traas-S. de Leeuw 3-6 6-1 6-3. T/m
16 jaar: P. Erentreich-B. du Pon 7-5 6-2. Jon
gensdubbelspel, t/m 12 jaar: M. Harteveld/S.
Luitwieler-M. Bosch/J. Deynen 6-0 6-2. T/m
14 jaar: Y. Oppatja/J. van Ruiten-T.
Horemans/D. Leijting 7-5 6-2. T/m 16 jaar:
M. van der Meer-W. de Leeuw 6-1 6-2. Meis
jesdubbelspel, t/m 12 jaar: M.
Meulmeester/L. Westerweele 6-2 6-2. T/m 14
jaar: K. Allewijn/N. Hermanides-A. Goense/R.
Traas 1-6 6-0 6-1. T/m 16 jaar: B. du Pon/A.
Szymanski-C. Oosterling/C. Traas 6-0 6-1.
Districtscompetitie, gemengd, hoofdklasse.
Westerschouwen-Game'78 1-5, Gravel-
steps-Yerseke 3-3, Tiola-De Schelde 4-2,
MLTC-Souburg 3-3.
TRIATLON
Kitzbühel (Oos). WK series, derde wed
strijd. Mannen: 1. Alistair Brownlee (GBr)
1.51.54, 2, Broechankov (Rus) 1.52.38, 3. Rie-
derer (Zwi) 1.52.59, 4. Clarke (GBr) 1.53.08, 5.
Kahlefeldt (Aus) 1.53.10, 6. Vidal (Fra)
1.53.13, 38. Van Berkel 1.55.20. WK-klasse-
ment na 3 van de 7 wedstrijden: 1. Alistair
Brownlee 1690 punten, 2. Broechankov 1663,
3. Gomez (Spa) 1485, 64. Van Berkel 45.
TURNEN
Heerenveen. NK, meerkamp. Mannen: 1. Van
Assche 82,950, 2. Ornek 80,150, 3. Smink
79,400, 4. Quist 78.550, 5. Ilbrink 78,150, 6.
Van Minde 77,850. Buiten mededingen: Butter
68,050.
Vrouwen: 1. Van Gemer 55,700, 2. Goedkoop
55,400, 3. Masela 51,950, 4. Dowling 51,850,
5. Schmidt 50,050, 6. Lieke Wevers 49,750.
Toestelfinales. Mannen, vloer: 1. Van Weel
den 14,200, 2. Deurloo 14,170, 3. Telussa
13,650. Paard/voltige: 1. Smink 14,350, 2.
Ornek 13,970, 3. Zonderland 12,700. Ringen:
1. Van Assche 14,470, 2. Van Minde 13,920, 3.
Ilbrink 13,400. Sprong: 1. Smink 14,785, 2.
Van Weelden 14,095, 3. Ilbrink 14,075. Brug:
1. Zonderland 14,700, 2. Van Assche 13,620,
3. Van Minde 12,820. Rek: 1. Zonderland
15,600, 2. Van Minde 12,670, 3. Ilbrink
12,650.
Vrouwen, sprong: 1. Masela 14,075, 2. Goed
koop 13,700, 3. Schmidt 13,550. Brug: 1. Van
Gerner 14,250, 2. Goedkoop 13,800, 3. Dow
ling 13,350. Vloer: 1. Van Gerner 13,900, 2.
Goedkoop 13,700, 3. Masela 13,250. Balk: 1.
Lieke Wevers 13,600, 2. Moonen 13,200, 3.
Goedkoop 12,650.
WIELRENNEN
Schaffhausen. Ronde van Zwitserland, UCI
World Tour. Achtste etappe, Tübach - Schaf
fhausen: 1. Sagan 167,3 km in 3.52.00, 2. Go-
ss (Aus), 3. Swift .(GBr), 4. Fernandez (Spa), 5.
Hushovd (Noo), 6. Rojas Gil (Spa), 7. Ciolek
(Dui), 8. Stannard (GBr), 9. Clarke (Aus), 10.
Van Garderen (VSt), 13. Kruijswijk, 14. Cunego
(Ita), 23. Frank Schleck (Lux), 24. Leipheimer
(VSt), 25. Ten Dam (Ned), 27. Poels (Ned), 38.
Mollema 0.48, 70. Slagter 1.43, 82. Andy
Schleck (Lux) 2.00, 94. Weening 3.21. Negen
de etappe, Schaffhausen - Schaffhausen (in
dividuele tijdrit): 1. Cancellara (Zwi) 32,1 km
in 41.01, 2. Klöden (Dui) 0.09, 3. Leipheimer
(VSt) 0.13, 4. Oliveira (Por) 0.25, 5. Danielson
(VSt) 0.38, 6. Larsson (Zwe) 0.41, 7. Fuglsang
(Den) 0.44, 8. De Gendt (Bel) 0.48, 9. Froome
(GBr) 1.02, 10. Vandevelde (VSt) 1.04' 19.
Kruijswijk 1.38, 25. Poels 2.01, 29. Mollema
2.06, 34. Ten Dam 2.13, 45. Slagter 2.31, 123.
Weening 5.25. Eindklassement: 1. Leiphei
mer 31.45.02, 2. Cunego (Ita) 0.04, 3. Kruijs
wijk 1.02, 4. Fuglsang 1.10, 5. Mollema 2.05,
6. Frank (Zwi) 2.24, 7. Frank Schleck (Lux)
2.35, 8. Ten Dam 3.11, 9. Danielson 3.17, 10.
Monfort (Bel) 4.12' 25. Poels 25.36, 66. Slag-
ter 57.19, 71. Weening 1.00.02.
La Gileppe. Ster ZLM Toer. Derde etappe,
Verviers - La Gileppe: 1. Gilbert (Bel) 184 km
in 4.47.48, 2. Terpstra (Ned) 0.01, 3. Navar-
dauskas (Lit), 4. Van Leijen (Ned), 5. Tanner
(Aus) 0.19, 6. Helminen (Fin) 0.21, 7. Hooger-
land 0.45, 9. Van Winden 1.16, 13. Curvers
1.17, 16. De Kort, 18. Bellemakers, 21. Michel
Kreder, 30. Oostlander 1.36, 34. Stamsnijder
1.39, 35. Lindeman 1.41, 39. Langeveld 2.06.
Vierde etappe, Etten-Leur - Etten-Leur: 1.
Howard (Aus) 192 km in 4.42.03, 2. Haedo
(Arg), 3. Farrar (VSt), 4. AppolJonio (Ita), 5. Bly-
the (GBr), 6. Meersman (Bel); 12. Ariesen, 14.
De Beer, 19. Bellemakers, 59. Hoogerland op
1.06. Eindklassement: 1. Gilbert (Bel)
19.02.16, 2. Terpstra (Ned) 0.03, 3. Navardaus-
kas (Lit) 0.15, 4. Van Leijen (Ned) 0.36, 5. Tan
ner (Aus) 0.44, 6. Dowsett (GBr) 1.21; 9. Van
Winden 1.34, 11. Bellemakers 1.37, 14. De
Kort 1.46, 15. Kreder 1.50, 23. Hoogerland op
2.24.
Ster Zeeuwsch Eilanden. Westkapelle-West-
kapelle, 129 km: 1. Marianne Vos 3.44,38, 2.
Kirsten Wild, 3. Vera Koedooder op 2.16, 4.
Andrea Bosman op 2.26, 5. 5. Iris Slappendel,
6. Irene van den Broek, 7. Sarah Duester op 2.
29, 8. Liesbeth de Vocht, 9. Chantal Blaak op
4.04. 10. Amy Pieters, 23. Anne Eversdijk op
4.20, 48. Baukje Doedee op 15,10, 70. Birgit
Lavrijssen op 20.10, 72 Mathilde Matthijsse
z.t, 98. Linda Klein op 22.05.
Algemeen klassement. 1. Vos, 2. Wild op
0.24, Duester op 2.58, 4. Koedooder op 3.05,
5. Van den Broek op 3.15, 6. Slappendel op
3.16, 7. De Vocht op 3.18, 8 Bosman 3.37, 9.
Pieters op 4.32, 10. Blaak z.t, 25. Eversdijk op
5.59, 67. Lavrijssen op 21.40, 68. Doedee op
21.45, 92. Matthijsse op 26.30, 99. Klein op
28.55.
Lage Zwaluwe. jeugdkoers. Categorie 2: 8.
Jurgen Mesu (Middelburg). Categorie 6. Jarno
Mobach (Philippine), 4. Martijn de Brouwer
(Koewacht). Categorie 7: 1. Maurits de Waal
(Kloetinge), tevens winnaar van leidersprijs.