Herlings baalt van derde plaats sport 139 Utrecht maakt bezwaar FC Twente op eerste tegen speelschema training zonder coach MOTORCROSS Nederlander stelt teleur in GP van Spanje Oranje onder 17 begint met verlies Denemarken uitgeschakeld op. EK Granada terug in Primera Division Lazovic bewerkt met stroomstootwapen Terek Grozny wint wel zonder Gullit door Jeroen Wolbers LA BANEZA - Als een dief in de nacht verliet motorcrosser Jeffrey Herlings gisteren voortijdig het zonovergoten circuit in het Spaan se La Baneza. De coureur uit Elsen- dorp was zwaar teleurgesteld over zijn gedeelde derde plek na afloop van de zevende Grand-Prixwed- strijd in de MX2-klasse. Alsof dat niet genoeg was, raakte hij ook nog eens zijn leidende positie in het WK kwijt aan Ken Roezen. Herlings moest diep buigen voor zijn ontketende Duitse rivaal. De Brit Tommy Searle was de enige die in het spoor van Roezen kon blijven en kroop met een tweede plaats in de daguitslag een stuk dichterbij het tweetal in de WK-stand. ste manche liep de zestienjarige coureur van KTM op het gemak in polootje en short naar de tent voor de handtekeningensessie van zijn ploeg. Onderweg passeerde hij een horde mensen die in de rij stond voor de begeerde krabbels van zijn teamgenoten Roezen en de Italiaan Antonio Cairoli, run- ner-up in de zwaardere MXi-klas- se. Niemand die Herlings opmerk te, vóóral Roezen is de ster. Even later schoof de Duitse glamourboy met de grootste zonnebril van het stel aan. Quasi nonchalant onder uitgezakt op zijn stoel. Als enige met het petje achterstevoren. Aan het einde van de dag was het Roezen die zijn sterrenstatus beves tigde. Herlings moest alle zeilen bijzetten om de derde plaats veilig te stellen. Hij kwam in beide man ches op bijna een halve minuut van Roezen over de meet. De te leurstelling was dan ook groot bij Herlings. De coureur baalde zo van de uitslag dat hij er voortijdig tussenuit kneep. Hij had geen trek in de verplichte media-optredens, iets wat hem op een 'penalty' van zijn teamcoördinator kwam te staan. „Ik heb kostbare punten ver loren en veel fouten gemaakt", zei Herlings later telefonisch vanuit de auto. „Het rijden ging totaal niet vloeiend. Of er extra druk op mijn schouders lag? Ja, misschien iets meer dan normaal. Er was de ze week meer media-aandacht, maar dat is geen excuus. Ik was vandaag gewoon niet in mijn hum. Gelukkig is het WK nog lang. Tijdens de volgende GP zal ik er weer staan." Teammanager Stefan Everts nam het na afloop van de race op voor zijn pupil. „Er komt veel op zo'n jongen af We verwachten soms misschien ook wel iets te veel van hem. Dit is pas zijn tweede GP-jaar. Hij doorloopt nu een pro ces van vallen en opstaan. Jeffrey was vandaag niet in vorm, maar wist de schade toch te beperken tot een derde plek. Dat is al winst ten opzichte van vorig jaar. Daar bij moeten we niet vergeten dat Roezen al een half jaar GP-voor- sprong op hem heeft." Everts, zelf tienvoudig wereldkampioen, stond er niet van te kijken dat Her lings direct na de race gevlogen was. „Dat herken ik wel, het is de pure sportman in hem. Als je zo te leurgesteld bent, wil je het liefst je vandaag nog revancheren." Hoe anders was de situatie bij aan vang van de dag in La Baneza. Een vredig dorpje in de provincie León, met een oppervlakte van slechts 20 km2, dat voor de eerste keer in zijn bestaan kennismaakte met de glitter en glamour van het GP-circus. Terwijl de iets meer dan elfduizend inwoners lang zaam ontwaakten in de morgen zon, galmde even verderop opzwe pende muziek uit de speakers. Daar op het hooggelegen circuit was het drie uur voor aanvang van de eerste wedstrijd al een drukte van belang Een grote menigte baande zich een weg naar boven, waar schreeuwende banners van sponsors en een overschot aan gad gets de dienst uitmaakten. Grote trucks in felle kleuren met luxueu ze hospitality komen je tegemoet. Er is veel media-aandacht. Wint Herlings vandaag, dan zal de we reld dat weten. Herlings, die vorige week na zijn zege in Portugal de leiding in het WK overnam van Roezen, startte voor het eerst in zijn nog prille car rière met de rode nummerplaat in de MX2-klasse. Sinds de ereldtitel van Pedro Tragter in 1993 is hij na achttien jaar dé hoop op nieuw va derlands succes. Twee uur voor aanvang van de eer- UTRECHT - Voorzitter Jan Willem van Dop van FC Utrecht heeft bij de KNVB bezwaar aangetekend te gen het voorlopige speelschema van het komende voetbalseizoen. Hij baalt er vooral van dat het eer ste elftal van zijn club slechts drie van de zeventien thuiswedstrijden om 14.30 uur mag beginnen. „Zoals bijvoorbeeld PSV een voor keur heeft voor het spelen op zater dagavond, hebben wij vooraf dui delijk onze voorkeur aangegeven voor het spelen van onze thuis wedstrijden op zondag half drie", laat Van Dop weten. „Omdat we weten dat onze supporters ook het liefst FC Utrecht op dat tijdstip zien spelen. Maar wat zien we nu? Volgens het concept-programma spelen we slechts drie thuiswed strijden op ons gewenste tijdstip. Ik heb de KNVB dus gevraagd een aantal duels van zaterdagavond naar zondagmiddag te verplaat sen." Van Dop vindt het verder onte recht dat wedstrijden vanwege tv-uitzendingen van Eredivisie Li ve al om 12.30 uur moeten begin nen, terwijl dat tijdstip was voor behouden aan de zogeheten risico- wedstrijden. „Ik begrijp dat vanwe ge mediabelangen de wedstrijden over het weekeinde moeten wor den verspreid, maar de wensen en verlangens van onze supporters wegen bij ons echt zwaarder dan de tv", stelt de preses. De KNVB maakte het definitieve speelschema komend weekeinde bekend. Van Dop heeft echter al te horen gekregen dat de kans klein is dat zijn bezwaren worden gehono reerd. Ajax liet eerder al weten dat het liever niet twaalf keer om 12.30 uur aftrapt. ENSCHEDE - FC Twente begint van daag op het trainingscomplex in Hengelo al weer aan de voorberei dingen op het nieuwe seizoen. Dat doet het zonder zijn internationals en vrijwel zeker nog zonder een nieuwe coach. De opvolger van de naar Saudi-Arabië vertrokken Mi chel Preud'homme wordt moge lijk in de loop van de week gepre senteerd. Volgens ingewijden zijn de onderhandelingen met Co Adriaanse in een afrondende fase. Bij de eerste training sluit ook de selectie van Jong 1\vente aan. Na het seizoen hadden veel spelers van de club nog interlandverplich tingen. Zo speelde Bryan Ruiz dit weekeinde nog met Costa Rica. Adriaanse was eerder in Neder land trainer van PEC Zwolle, FC Den Haag, Willem II, Ajax en AZ. Daarna had hij tal van werkgevers in het buitenland, zoals Salzburg en Porto. Zijn laatste baan was die van bondscoach van het olym pisch elftal van Qatar. In zijn loop baan werd Adriaanse met Porto kampioen van Portugal en met Sal zburg van Oostenrijk. Adriaanse heeft de laatste zes jaar niet meer in Nederland gewerkt. Met AZ was hij voor het laatst (2005) actief in de eredivisie. Bij FC Twente keert in elk geval Youri Mulder terug, als (assistent) trai ner. Samen met Alfred Schreuder en Boudewijn Pahlplatz leidt hij de eerste oefensessie. FC IXvente heeft er belang bij de voorbereiding tijdig te beginnen. Eind juli speelt de club al officiële wedstrijden, onder andere om de Johan Cruijff Schaal tegen Ajax. FC T\vente komt van 4 t/m 9 juli op trainingskamp naar Zeeland. De Tukkers oefenen tegen het Zeeuws elftal. het WK-klassement van de MX2 kwijtge- foto EPA De Nederlandse motorcrosser Jeffrey Herlings is zijn leidende positie in raakt. maandag 20 juni 2011 MORELIA Het Nederlands voetbalelftal onder 17 jaar heeft zijn eerste groepswed strijd op het WK in Mexico verlo ren. In Morelia was Congo te sterk met 1-0. Kounkou maakte in het begin van de tweede helft het enige doel punt. Morgen speelt Oranje de tweede wedstrijd. Dan is Noord-Korea de tegenstander. „Het was van onze kant geen goe de wedstrijd. We kunnen veel be ter", reageerde bondscoach Albert Stuivenberg na de nederlaag. AALBORG Voor gastland Denemarken zit het Europees kampioenschap voor voetballers onder 21 jaar er op. De Denen, met de Ajacieden Nicolae Boilesen en Christian Eriksen in het elftal, verloren de laatste groepswedstrijd met 3-1 van IJs land. Aanvaller Kolbeinn Sigthórsson van AZ, die in de belangstelling staat van Ajax, maakte het eerste doelpunt voor de IJslanders. Ondanks de overwinning is het EK ook voor IJsland voorbij. MADRID De Spaanse voetbalclub Granada keert na 35 jaar terug in de Primera Division. De ploeg uit Andalusïë verzekerde zich zaterdag van pro motie door een 1-1-gelijkspel bij El- che. De eerste wedstrijd was in 0-0 geëindigd, Granada promoveert op basis van het 'uitdoelpunt'. De Nigeriaanse aanvaller Odion Ju- de Ighala bracht Granada in de eer ste helft op voorsprong. Elche kwam tien minuten voor tijd op gelijke hoogte door Xume- tra, maar de noodzakelijke tweede treffer voor de thuisclub bleef uit. MOSKOU De Servische aanvaller Danko Lazo vic is zaterdag na afloop van het uitduel van zijn club Zenit Sint-Pe tersburg in Nizjni Novgorod door een politieagent bewerkt met een stroomstootwapen. Dat heeft zijn Russische werkgever gemeld. Het incident vond plaats na het door Zenit met 2-0 gewonnen duel tegen Volga Nizjni. Lazovic wilde de supporters bedanken. „Op dat moment werd ik in de rug aange vallen door een agent met een stroomstootwapen." GROZNY Het ontslag van trainer Ruud Gul lit pakt vooralsnog goed uit voor Terek Grozny. De club uit Tsjetsjenië won zater dag in de Russische competitie met 2-0 van Samara en kreeg daar door wat lucht in de onderste re gionen. Grozny, dat wordt geleid door de Tsjetsjeense president Ramzan Kadirov, steeg naar de 11e plaats. Gullit werd dinsdag direct na de ne derlaag tegen Amkar Perm (1-0) ontslagen door Kadirov.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59