'Kom, doorlopen, dan 34|famüiIeio©p Een debutant van zeven maanden P2C FAMILIELOOP Hans, Corina, Kevin, Renate en Carmen Lievense genii Deelnemer van de Filipijnen maandag 20 juni 2011 Kevin (links) en Hans Lievense voltooien de drie kilometer samen in vijftien minuten en dertig seconden... valling van de tweeling wilde ik af vallen. In 2007 heb ik mijn eerste wedstrijd gelopen, de Kustloop. Ik heb de Kustmarathon, de mara thon van Etten-Leur en die van Zeeuws-Vlaanderen gelopen en ben dertien kilo lichter dan na de bevalling." Een marathon is volgens Corina het mooiste wat er is. „Je wordt door de vele toeschouwers bij wij ze van spreken de finish over ge praat." Haar echtgenoot kiest be ver voor wedstrijden tussen de ze ven en tien kilometer. „Ik moet al tijd wat doen. Als ik een week niet gefitnesst of gelopen heb, begin ik het te voelen. Dan mis ik het al. Het is ook zo makkelijk. Je trekt je schoenen aan en je bent vertrok- doorJan Dagevos VLISSINGEN - De PZC Familieloop beleefde zaterdag een opvallende primeur. Voor het eerst in de histo rie van het atletiekevenement stond er een 'tweespan' aan het vertrek. Erik Poppe duwde zijn ze ven maanden oude zoon Krijn voort in een buggy en volbracht de wedstrijd over 21 kilometer in 1-33,39- „De tijd is niet belangrijk. Het belangrijkste is dat hij het leuk vindt", zei Erik Poppe na de fi nish. En dat de kleine telg het leuk vond, daarover bestond geen twij fel. Met een gulle lach onderging het kleine ventje, gehuld in een t-shirt van de loopgroep Biggeker- ke, alle gebeurtenissen. Van start tot finish genoot hij, bewust en on bewust. „Na een kwartiertje ging hij slapen", vertelde Erik Poppe. „Hij heeft ongeveer een uurtje ge slapen. Bij Westduin, ruim voor de finish, werd hij weer wakker." Ruim op tijd om eenmaal over de eindstreep getuige te zijn van alle huldeblijken. Want niet alleen va der Erik kreeg een medaille om hangen, ook Krijn mocht als jong ste debutant ooit een plak in ont vangst nemen. Het mocht dan de eerste keer zijn dat Erik en Krijn in een officiële wedstrijd aan het vertrek kwa men, het was niet de eerste maal dat het duo op pad trok. „Toen hij zeven weken oud was, liep ik al hard met hem in de buggy. En te genwoordig trek ik er elke woens dag met hem op uit. Dan is het pappadag en loop ik met Krijn van Biggekerke tot aan 'Michiel' in Vlis- singen en weer terug. Hij is het ge wend." Poppe heeft zich de techniek snel eigen gemaakt. Hij neemt de mo derne 'driewieler' in de rechter hand en duwt het vehikel met gro te snelheid voort. „Je loopt iets meer gebogen en je zet wat meer af maar het loopt heel erg makke lijk. Ik vind het heerlijk en Krijn vindt het ook geweldig. Als hij in die buggy zit, huilt hij nooit. Het is genieten en we krijgen onder weg veel reacties. Van oudere men sen, maar ook van scholieren. Als die ons zien, gaan ze roepen en dat vindt Krijn ook mooi." Het kan niet anders of Krijn zal la ter ooit in de voetsporen van zijn vader treden. „Hij krijgt in elk ge val een sportieve opvoeding mee", zegt Erik, „maar hij moet niks. Als hij later wil gaan voetballen, is het ook prima. Hij moet dingen doen die hij leuk vindt." VLISSINGEN - De PZC Familieloop bracht zaterdag in Vlissingen in totaal 877 atleten op de been. Het merendeel kwam natuurlijk uit Zeeland, maar het evenement kon ook rekenen op buitenlandse deelname. Zo kwam Anthony Pochet, winnaar bij de wedstrijd over 21 kilometer, uit België. De halve marathon trok zelfs een deelnemer van de Filipijnen. Joost Mes combineerde zaterdag het nuttige met het aangename. Hij woont en werkt in Manilla, maar was afgelopen week op werkbezoek in Nederland. Toen hij hoorde dat de Familieloop was schreef de oorspron kelijk uit Middelburg afkomstige Mes zich in. Hij deed iets meer dan twee uur over de halve marathon. Mes komt in oktober weer naar Zee land en zal dan zijn debuut maken in de Kustmarathon. Hans en Corina Lievense draaien hun hand niet om voor een kilometer of twintig hardlopen. Bij de PZC Fami lieloop kiezen ze echter be wust voor de kortste afstand. Samen met hun drie kinderen lopen ze in Vlissingen de drie kilometer. door Barry van der Hooft Vanaf de eettafel in hun mime onderkomen in Middelburg kijkt het echtpaar met een tevre den blik naar de zitbank. Kevin (9) zit in het midden en leest voor aan zijn twee zusjes, de tweeling Carmen en Renate (6). Het is ruim een uur voor de start in Vlissingen en het gezin Lievense is er hele maal klaar voor. Vader en zoon zul len samen lopen, in witte shirts. Corina wil de drieduizend meter met haar dochters afleggen. Ze zul len makkelijk te herkennen zijn, met hun knalroze shirts. Willem de Korte werd zaterdag winnaar op de drie kilometer. De negentien jarige atleet uit Biggekerke was na iets meer dan tien minuten (10.31) weer terug bij de finish. „Het was een trainingswedstrijd voor me", vertelde De Korte na afloop. „Ik ben iemand voor het korte werk, de 800, 1500 en 3000 meter. Bij de vrouwen ging de zege naar Dewi Kareis uit Breskens in 13.24. Drie sporten lopen als een rode draad door het gezinsleven. Hans (44) fltnesst en trekt ook geregeld zijn hardloopschoenen aan. Cori na (38) heeft al drie marathons vol bracht en traint met Loopgroep Zeeland. De drie kinderen korfbal len bij Swift en mogen - als de ge legenheid zich voordoet - mee doen aan een hardloopwedstrijd over een paar kilometer. Hun moeder is nu een jaar of vijf aan het hardlopen. Ze vertelt wat meer atleten vertellen: „Het is een soort verslaving. Je wilt steeds ver der, steeds harder." Waarom is ze er ooit mee begonnen? „Na de be- Erik de Witte (rechts), de winnaar van de wedstrijd over tien kilometer, sa men met zijn broers Frank (midden) en Wilbert. Nummer twee Paola van Gilst (links), winnares Annemiek van den Velde en Rian Basting tijdens de huldiging van de tien kilometer. De deelnemers aan de drie kilometer maken zich klaar voor de start.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54