sport 133 dan ooit Anne Eversdijk tussen de bedrijven door de beste Zeeuwse in de Ster Noah Heijnen is terug op niveau Michael Zijlaard De Bruijn wint toernooi bandstoten Ogier verslaat Loeb in Acropolis Rally Engels-Wisse en Schrier snelste Nederlanders maandag 20 juni 2011 'Marianne Vos wordtde kp^^m¥j:ijd de lea ding lady van het vrouwenwielrennen. Als ze echt in topvorm komt, rijdt de rest van de we reld om de tweede plaats' mssmmmmmmm door Koen de Vries door Koen de Vries westkapelle - Ze was als tweede geëindigd in de afsluitende etappe van de Rabo Ster Zeeuwsche Eilan den, was tweede geworden in het eindklassement van dezelfde wie lerwedstrijd en had ook nog eens beslag gelegd op de eindzege van de nationale topcompetitie. Toch moest ploegleider Michael Zijlaard Kirsten WUd zaterdagmiddag een hart onder de riem steken. Zijn kopvrouw was namelijk tegelijker tijd op alle fronten afgetroefd door aüeskunner Marianne Vos. „Vol gens mij heb ik hier heel goed gere den. En toch heeft iedereen het al leen over Marianne Vos. Daar baal ik een beetje van", treurde Wild. Voor het verdriet van de kop vrouw van AA Drink/Leontien.nl was best wat te zeggen. Normaal gesproken wacht ze tot de aller laatste meters om met een vernie tigende eindsprint toe te slaan. Za terdag in Westkapelle reed ze met Marianne Vos op indrukwek kende wijze alles en iedereen op een hoopje, achterhaalde haar me- devluchtster herhaaldelijk na splij tende demarrages, om ten slotte met minuten voorsprong om de etappezege te duelleren. Daarin was Wild echter kansloos, net als in de tijdrit van donderdag en in eerdere sprints. „Ik heb flink op Kirsten in moe ten praten", vertelde ploegleider Michael Zijlaard na afloop. „Ze was behoorlijk onzeker over haar prestaties. Ik heb haar gezegd dat haar niets te verwijten valt. Kir sten is op dit moment een van de beste sprinsters van de wereld. Dat ze door Marianne Vos versla gen wordt, zegt heel veel over de kracht van Vos." Die kracht kwam met name de laatste zes weken aan het licht. De klasseringen van Vos op een rijtje: ie, te, ie, te, ie, ie, ie, ie, ie, te, ie, ie, ie, te, 2e, 2e, te, 4e en te. De laatste drie uitslagen waren die van de Ster Zeeuwsche Eilanden. Zijlaard overdreef dus niet. Boven dien is hij is de echtgenoot van Leontien van Moorsel en kent hij het vrouwenwielrennen daardoor als zijn broekzak. Hij heeft Vos de laatste weken zien groeien. „Leontien was in de jaren negentig in alles een topper. Ze kon sprinten, tijdrijden én klimmen. Marianne Vos kon dat laatste nog niet zo goed en daar om schatte ik Leontien hoger in. Maar nu heeft Vos ook dat stapje in de bergen gezet. Ik heb haar ook in internationale wedstrijden gezien en daarin was ze opper machtig. Ik zie nu veel overeen komsten met Leontien. Vos wordt de komende tijd de leading lady van het vrouwenwielrennen. Als ze echt in topvorm komt, rijdt de rest van de wereld om de tweede plaats. En let op, niet alleen op de weg hè." Vos (24) moest een tikje blozen toen ze geconfronteerd werd met de woorden van de ploegleider van de sterkste ploeg van de con currentie. Ze kon niet ontkennen dat ze een stuk gegroeid is. „Ik ben weer een jaartje ouder en m'n lichaam kan gewoon meer aan. Ik kan harder en meer trai nen. Deze winter heb ik specifiek getraind op de tijdrit en op berg op rijden. Daarnaast ben ik de sprint niet vergeten. Ik heb ook veel krachttraining gedaan." In topvorm was Vos nog niet in Zeeland. „Mijn basisniveau ligt ge woon wat hoger. Ik kan niet zeg gen dat ik niet in vorm ben, maar mijn top moet aan het eind van het seizoen liggen, tijdens het WK. Dan moet ik nog een stuk be ter dan nu zijn." westkapelle - Anne Eversdijk uit Kapelle mocht zich na de laatste dag van de Rabo Ster Zeeuwsche Eilanden de beste Zeeuwse renster noemen. Ze finishte in de etappe Westkapelle-Westkapelle over 129 kilometer als 23e op 4 minuten en 20 seconden van winnares Marian ne Vos en eindigde in het alge meen klassement als 25e op 5.59 van diezelfde Vos. Dat ze het van de vijf gestarte Zeeuwen het best gedaan had, maakte haar niet blij. Ze was voor al tevreden dat ze in de door de storm geteisterde etappe in de buurt had kunnen blijven van ver schillende toppers. De rensters wisselden in drie da gen wielrennen stuivertje aan kop van het Zeeuwse klassement. Na de proloog van donderdag was Ma- thilde Matthijsse de hoogst geklas seerde Zeeuwse. In de eerste etap pe bleek dat de Walcherse moeite heeft om in het peloton te rijden. Toen nam Birgit Lavrijssen uit Ka pelle de leiding over. De studente geneeskunde uit Kapelle miste in de afsluitende rit de slag en finish te op meer dan twintig minuten achterstand. Daardoor kon Anne Eversdijk, die dezelfde studie als Lavrijssen volgt, als eerste Zeeuw se finishen. Ze had onderweg wel een beetje geluk gehad, erkende Eversdijk. Toen het peloton al vroeg in de Anne Eversdijk etappe in vele stukken uiteen spat te, zat ze in de tweede groep. „We hadden geluk dat Vera Koedooder bij ons zat. Vooral dankzij haar konden we bij de eerste groep aan sluiten." Koedooder verrichtte in de finale nog een krachttoer door solo naar de derde plaats te rijden. Ze kwam enkele seconden te kort om beslag te kunnen leggen op de derde plaats in het eindklasse ment. Die ging naar de Duitse Sa rah Düster, ploeggenote van Ma rianne Vos. Voor Anne Eversdijk was de 23e plaats zaterdag het maximaal haal bare. De derdejaarsstudente had nog even getwijfeld of het wel ver standig was om aan de Ster mee te doen omdat ze midden in een ten tamenperiode zit. Veel getraind had ze niet. „Maar de Ster laat je natuurlijk niet zo maar schieten. Het is een mooie wedstrijd in je ei gen provincie." Deze week zit Eversdijk vooral weer achter de studieboeken. Maar dat niet alleen, want ze wil ook nog wat bijverdienen. Gisteren was ze daarom keukenzuster in het ziekenhuis. door Sjaak Sinke zierikzee - Vorig jaar liep atleet Noah Heijnen van Delta Sport in Terneuzen de too m jongens C in een tijd van 11.61 seconden, wat op dat moment de beste jaarprestatie was. Dankzij die prestatie werd hij uitgenodigd voor de jeugdinter- land tegen Duitsland, maar die moest hij door een zware blessure missen. In Zierikzee liet Heijnen zaterdag zien dat hij weer helemaal terug is. Met een tijd van 11.58 op de 100 meter jongens B was hij bij baan- wedstrijden op sportpark Bannink duidelijk het snelst. Dit jaar is lason Gillissen (Dynamica) in Ne derland een van de betere sprin ters bij de jongens C. Op de 100 meter noteerde hij 11.83 en op de incourante 150 meter 17,67. De prestaties telden ook mee voor de recordboeken omdat in Zierik zee, ondanks de harde wind in de provincie, de windmeter steeds ruim binnen de toegestane twee meter per seconde bleef. Tim van den Broeke (Dynamica) boekte na zijn fraaie tijd van 9.32.29 op de 3000 meter bij de Pinksterwedstrijden in Hulst nu een ruime zege op de 2000 meter steeple, Met 6.58.30 was de Vlissin- ger ruim driekwart minuut sneller dan clubgenoot Gino Harinck. Meerkampster Samatha Lernhout trainde er lustig op los. Ze nam deel aan de 100 meter in 13.16, 200 m in 27.32, hoog met 1.40 en dis cus 28.80. maasdam - Etikon, met Jean Paul de Bruijn, Eddy Leppens en Pa trick Niessen, heeft het De Post hoorn bandstoottoernooi gewon nen. De ploeg verloor in zes wed strijden slechts één partij. Daardoor werd ook het indivi dueel klassement" beheerst door teamleden. Jean Paul de Bruijn won het persoonlijke klassement met twaalf punten uit zes wedstrij den en een algemeen gemiddelde van 36.00. Tweede werd Eddy Lep pens, eveneens ongeslagen, en een moyenne van 27.00. Patrick Nies sen verloor een partij en eindigde op 26.25 gemiddeld. Peter de Bree, die uitkwam voor Gert's Biljart Kelder, sneuvelde in de kwartfinales in de barrage. De Bree bleef zelf ongeslagen, resul teerde 8 punten uit vier wedstrij den en haalde 10.21 gemiddeld en werd daarmee vierde in het indivi dueel klassement. LOUTRAKI - Sébastian Ogier (foto) heeft in Griekenland de Acropolis Rally gewonnen. De Fransman zegevierde in zijn Citroën DS3. Landgenoot Sébastian Loeb werd tweede, ook in een Citroën. Het was de zevende wed strijd in de strijd om de wereldtitel. Ogier boog op de slotdag een achterstand ten opzichte van Loeb, zevenvoudig wereldkampioen, om in een voorsprong. Loeb behield de leiding in het WK-klasse- ment. De Fin Mikko Hirvonen staat tweede, voor Ogier. foto epa Drie overwinningen bij de jon gens D waren er voor Maarten Biesbroeck (RKHAV). Hij won de 80 meter, het verspringen en het discuswerpen. Sanne Nisse (AV'56) had er goed de vaart in op de sprintnummers. Ze won bij de meisjes C de 80 meter in 10.85 en de 150 meter in 20,46. De deelname aan de VZA-competi- tie was niet groot. Dat kwam door het slechte weer en de vele evene menten die. zaterdag in de provin cie gepland stonden. Toch was baancoördinator Jos Maasen niet ontevreden: „Wanneer je ziet dat Concert at Sea wordt afgeblazen dan hebben we bijzonder veel ge luk gehad. De buien zijn aan ons voorbij gegaan. Kortom, het was heerlijk DeltaSportweer." zwolle - De drie Zeeuwse atleten die zaterdag meededen aan de hal ve marathon van Zwolle hebben uitstekend gepresteerd. Vlissinger Michel Schrier was met zijn zeven tiende plaats de beste Nederlander in het veld vol Afrikanen. Met de 1.08.02 verbeterde Schrier boven dien zijn persoonlijk record met bijna anderhalve minuut. Anjolie Engels-Wisse was bij de vrouwen de beste Nederlandse. De Middelburgse werd zesde in 1.21.24. Tim Pleijte uit Zoutelande liep zijn eerste halve marathon en finishte in de scherpe tijd van 1.11.21. Bij de mannen won de Keniaan Wilson Kipsang in een nieuw par koersrecord: 1.00.49. Ook bij de vrouwen ging het parkoersrecord eraan. Flomena Chepchirchir uit Kenia deed er 1.08.22 over. Het po dium bestond bij de vrouwen vol ledig uit Keniaanse lopers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53