321 sport 99 Marianne Vos fietst harder Dick Jaspers raast als wervelwind door EK-toernooi in Porto STER ZEEUWSCHE EILANDEN Marianne Vos is oppermachtig in de driedaagse wieler wedstrijd Ster Zeeuwsche Eilanden. Ze verwijst Kirsten Wild met gemak naar de tweede plaats. Oostenrijk verrast volleyballers Zwemmer De Die achtste op 200 vrij Provoost is titel sneldammen kwijt 'Sanchez van Udinese naar Barcelona* Dopingzondaars niet in Italiaanse WK-ploeg Spaanse atlete uit selectie gezet Rabobank maandag 20 juni 2011 Door de storm volbrengen slechts 99 van de 178 donderdag gestarte rensters de Ster Zeeuwsche Eilanden SANTA CLARA Zwemmer Stefan de Die is zater dag tijdens de sterk bezette Santa Clara International Invitational als achtste geëindigd op de 200 meter vrije slag. De Terneuzenaar klokte in de finale 1.50,56 minuten. De Die verblijft in Californië. Hij is op trainingsstage bij de Trojan Swim Club in Los Angeles. Voor die vereniging deed hij ook mee aan de wedstrijd in Santa Clara, na bij San Francisco. Op de 100 meter vrije slag kwam de Zeeuws-Vlaming niet goed voor de dag. Hij werd 39e in 52,14. UTRECHT Ben Provoost uit Aagtekerke is er niet in geslaagd zijn nationale snel- damtitel te prolongeren. De kam pioen van 2010 eindigde in Utrecht als zevende, op eerbiedige afstand van kampioen Jeroen van den Ak ker. Zeeuws kampioen Johnny de Leeuw werd winnaar van de derde groep. Bij de vrouwen eindigde Rianka Rentmeester uit Nieuw- dorp op de derde plaats, achter Lau ra Timmerman en Heike Verheul. In categorie B werd Roland de Rij ke uit Oostkapelle vijfde. BARCELONA Barcelona heeft met Udinese een akkoord bereikt over de koop van Alexis Sanchez. De 22-jarige buiten speler komt voor 38 miljoen euro over van de Italiaanse voetbalclub, melden Chileense media. Sanchez reist naar Barcelona voor de medische keuring en onderte kent vervolgens een vierjarig con tract. Sanchez maakte dit seizoen twaalf doelpunten in de Serie A en had een groot aandeel in het suc ces van Udinese, dat als vierde ein digde. ROME Italiaanse wielrenners die gestraft zijn wegens doping mogen niet deelnemen aan de Italiaanse kam pioenschappen en aan het WK. Dat betekent dat onder anderen Alessandro Petacchi niet aan de start verschijnt bij het WK, op 25 september in Kopenhagen. De tops- printer, die in 2007 positief testte op salbutamol, gold op het vlakke parcours als een van de kansheb bers op eremetaal. Naast Petacchi mogen ook Ivan Basso, Danilo Di Luca, Stefano Garzelli en Michele Scarponi niet meedoen. MADRID De Spaanse topsprintster Digna Luz Murillo moest het EK voor lan denteams dit weekeinde in Stock holm aan zich voorbij laten gaan. De snelste vrouw van het land werd om disciplinaire redenen uit de ploeg verwijderd. Volgens de Spaanse atletiekfederatie heeft ze de samenwerking met de verban nen coach Pascua doorgezet. Deze trainer staat sinds december op de zwarte lijst nadat hij bij een antido- pingactie van de Spaanse politie was opgepakt en verhoord. SCHWECHAT - De Nederlandse vol leybalmannen hebben zich een slechte dienst bewezen door de tweede uitwedstrijd in de Europe an League tegen Oostenrijk te ver liezen. In Schwechat werd het 3-1 voor het gastland dat daarmee in de zevende speelronde de eerste In poule B won Spanje beide thuis wedstrijden tegen Griekenland met 3-0. De achterstand van Oran je op de koploper bedraagt nu vier punten. Nederland kan zich volgend week einde, als in Xanthi twee keer te gen de Grieken wordt gespeeld, geen misstap veroorloven. Dan komt alles neer op het tweeluik met Spanje, op 9 en 10 juli in het Topsportcentrum Rotterdam. In zet dan is een plaats in de Final Four, die een week later in Slowa kije plaatsvindt. Alleen de poule winnaar plaatst zich voor het fina- letoernooi. door Jan Martens DEN HAAG/PORTO - Jarenlang reeg Dick Jaspers de internationale bil- jarttitels aaneen, maar het Euro pees kampioenschap driebanden, nee, daar was de overwinning meestal niet voor hem weggelegd. Eén titel (in 2003), twee tweede plaatsen (1990 en 1991) en vijf der de plaatsen (1998, 2001, 2005, 2006 en 2007), daar moest de Brabantse grootmeester het mee doen. Ieder ander zou wellicht tekenen voor dergelijke cijfers, maar niet Jaspers. De man die altijd en over al wil winnen, constateerde dood leuk dat het EK niet 'zijn toernooi' was. Tot drie jaar geleden. In het Franse Florange veroverde Jaspers toen zijn tweede Europese titel door Torbjörn Blomdah in de fina le te verslaan. In Odense (2009) ging het weer mis, maar met over winningen in Sankt Wendel (vo rig jaar) én gisteren in Porto bracht Jaspers zijn aantal Europese titels inmiddels op vier. In de Por tugese havenstad kon er gistera vond dan ook een zuinig lachje vanaf. „Ja, misschien kan ik wel zeggen dat het EK nu wel mijn toernooi is." In de poulefase leverde hij in drie wedstrijden slechts één set in, waarna hij in de achtste finales de Turk Lütfi Cenet met 3-1 opzij zet te. Tegen regerend wereldkampioen Daniel Sanchez speelde Jaspers za terdag in de kwartfinale volgens ei gen zeggen een 'moeilijke partij'. De biljarter uit Etten-Leur behaal de uiteindelijk een zwaar bevoch ten 3-2-overwinning op de Span jaard. De halve finale tegen Frédéric Caudron was gisteroch tend een demonstratie van puur machtsvertoon. Jaspers zette de Waal met 3-0 (15-3,15-12,15-11) en een moyenne van 2,812 opzij. De finale tegen Eddy Merckx ver liep gisteravond een stuk minder soepel. „Het was een erg verdedi gende wedstrijd", constateerde Jas pers achteraf Desondanks won hij met 3-0 (15-12,15-12,15-10). Vandaag zit de man, die ook twee wereldtitels op zijn naam heeft staan, al in het vliegtuig. Niet om naar huis te komen, maar om met een door te vliegen naar Zuid-Frankrijk. Want daar, in Ni ce, begint morgen het prestigieuze Crystal Kelly-toernooi. En dat invi- tatietoernooi, waar opnieuw de complete wereldtop van de partij is, schreef Jaspers al acht keer eer der op zijn naam. „Op tijd naar bed, want ik heb een drukke reis dag. Genieten van mijn titel? Dat doe ik op mijn eigen manier." d b\oeh Marianne Vos verslaat Kirsten Wild met vele lengten voorsprong. foto Anco Bauer/Cyclopics

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 52