Padmos Jordi van de Wiele zet zinnen op RES-trofee sport 131 Jane van Eijzeren bewaart het beste voor het laatst bij concours in Hulst De Schelde maakt het zichzelf toch nog lastig Terug in Nieuwerkerk Inhaalrace brengt Scheffers op vijfde plaats maandag 20 juni 2011 m muiMpiflii ^^^^!!3sssm^msssssi3s^!s3m^ss!^s^s^3^ms^sssfsmfm^ssm!ssgmss9s\ Johan en Maarten Padmos keren komende zaterdag te rug op vertrouwde bodem. Dan staat de TMZ-koers in Nieuwerkerk op het programma. Daar hebben de broers jarenlang gevoetbald bij SKNWK. Vorig jaar werden ze vierde (Johan) en vijfde (Maarten) in Nieuwerkerk. door Wim de Vos bruinisse/ovezande - Zaterdag in Bruinisse was het nog halleluja voor Johan Padmos, één dag later in Ovezande was het vooral balen voor de wielrenner uit Wissenker- ke. In Bruinisse was Padmos de sterkste uit een kopgroep door met een solo in de slotfase toe te slaan, in Ovezande sloeg het nood lot juist in de laatste ronde toe. Hij maakte deel uit van een leidend kwartet, maar moest genoegen ne men met stek nummer vier nadat hij uit de bocht was gevlogen. Den nis Raadtgever was uiteindelijk de snelste. „Dit hadden twee overwinningen kunnen zijn", brieste Padmos giste ren kort na afloop in Ovezande. „Ook hier voelde ik me beresterk. Ik denk dat ik deze wedstrijd ook had gewonnen als ik niet langs de weg was geraakt. Daardoor kon den de anderen ervandoor gaan. Wat een pech." Padmos verloor daarbij wel uit het oog dat zijn ster ke rijden van dit seizoen zaterdag uiteindelijk was bekroond met een overwinning. De voorgaande we ken had hij een aantal keren genoe gen moeten nemen met de twee de plaats. „Natuurlijk ben ik blij met die overwinning; daarmee heb ik mijn doel gehaald. Maar het had toch zo mooi kunnen zijn als ik ook hier had kunnen toeslaan." In feite zat een zege er al langere tijd aan te komen. Steeds reed hij met de besten mee, maar telkens moest hij een andere coureur voor zich dulden. In Wemeldinge bij voorbeeld werd hij tweede achter Marco Wesseling en toen gaf hij aan: 'dit voelt als een overwin ning'. Dat zijn vorm dit seizoen aanmerkelijk beter is dan de voor gaande twee jaren waarin hij ac tief is als wielrenner, schrijft hij toe aan meer tijd om te trainen. „Ik heb naast mijn werk in de bouw nog een opleiding gevolgd. Dat nam zowat geheel mijn vrije tijd in beslag. Maar nu die klaar is, heb ik veel meer tijd om te trai nen. Dat betaalt zich uit", aldus Padmos, die drie jaar geleden zijn voetballoopbaan bij SKNWK beëindigde om zich op het wiel rennen toe te leggen. „Ik wist dat ik hard kon fietsen en bovendien kan ik behoorlijk afzien. Dat is vol doende om behoorlijk mee te kun nen draaien", gaf Padmos aan, na dat hij samen met zijn broer Maar ten Padmos de gelederen van TMZ was komen versterken. Met vooral aanvallend rijden en door zich, evenals zijn broer, nim mer weg te steken gaf hij al enkele malen aan eraan te komen. Hij nam het initiatief daar waar het kon. „Maar ik kon het maar niet af maken. Het was wachten op het moment dat dit zou komen, want ik was ervan overtuigd dat dat zou komen." In Bruinisse kwam hij vooruit te zitten met onder ande ren Kees Reijnhout, Dirk van Dam, Edzard van Ewijk en zijn broer Maarten. In eerste instantie probeerde Van Dam de spurt te ontlopen, maar de overigen gaven hem daarvoor geen ruimte. Toen Johan Padmos versnelde, was het verschil echter meteen merkbaar en voor de anderen restte niet meer dan strijden voor de tweede plaats. Die ging naar Edzard van Ewijk. Dennis Raadtgever, Pieter Vette en Kees Reijnhout hielden Johan Pad mos gisteren in Ovezande gezel schap. Dat kwartet liep uiteinde lijk naar een voorsprong van bijna twee minuten en kwam niet meer in gevaar. Reijnhout kon het tem po niet meer volgen. Toen Padmos naast de weg terechtkwam, moch ten Raadtgever en Vette om de bloemen spurten. Raadtgever won die sprint vrij eenvoudig. door Lucien Roelandt hulst - De Zeeuwse amazones lie ten zich door de in groten getale aanwezige Belgen de kaas niet van het brood eten bij het concours hippique van de PSV Hulst. Ellen Briquet stuurde in L de merrie Prinses Shanti naar een felbevoch- ten overwinning. Jane van Eijze ren toonde zich met de Blauw- schimmel-merrie Dame Blance in M de beste. Parkoersbouwer Bram Wattel wist blijkbaar goed welk vlees hij in de kuip had. Met zijn selectieve par koersen kreeg de architect uit Vrouwenpolder het gewenste aan tal combinaties in de barrage. El len Briquet opende in L met Prin ses Shanti de beslissende ronde met de van haar bekende strijdwij ze: de dood of de gladiolen. Als een raket stuurde ze de Este- ban-dochter in 26,69 seconden over het parkoers. Naar later bleek een tijd waar haar negen achtervol gers zich op stuk beten. Laatste starter Jan de Visser met de ruin vlissingen - Voor de tweede week op rij is het tennisteam van De Schelde niet tot winst gekomen in de hoofdklasse van de gemengde districtscompetitie. Na het gelijk spel van vorige week tegen Sou burg (3-3) werd afgelopen zaterdag in IJzendijke met 4-2 verloren van Tiola. Daarmee lijkt het vrijwel zekere kampioenschap van de Vlissin- gers, die in de eerste drie speelda gen slechts één punt verspeelden, toch nog in gevaar te komen. De thuiswedstrijd van komende zater dag tegen Gravelsteps uit Sch'oon- dijke zal beslissend worden voor De Schelde. In IJzendijke-kwam het enige ge wonnen gemengddubbelspel op Foroday maakte het nog spannend voor 48-jarige huisvrouw uit Vogel waarde. Maar de routinier uit Woensdrecht kwam met de For Pleasure-zoon driehonderdste se conde tekort om Briquet te ver slaan. „Het loopt lekker de laatste weken", zei de Zeeuws-Vlaamse. „Prinses Shanti is in vorm. Als je haar in haar waarde laat, doet ze al les voor je. Ik rij haar met een licht bitje. Maar in deze vorm zou je haar gewoon met halster kunnen rijden. Je hoeft ze maar op het juis te pad te sturen en de rest zoekt ze gewoon zelf uit." In de klasse M gooide Jose de Vet ter in de stromende regen met Al- onso als eerste het lont in het kruitvat. De amazone uit Heikant stuurde de Tygo-nazaat in 37,83 se conden als een scheermes over de zeven obstakels. Het leek voor de combinatie uit het Hulsterse kerk dorp kat in het bakkie, maar het venijn zat in de staart. Met het mes tussen de tanden stuurde laat ste starter Jane van Eijzeren uit Oudelande de Clinton-dochter Da- naam van Eva Hartog en Michiel van den Berg. Het mannendubbel- spel van Danny Verschoore en Sven Bakker leverde het tweede punt op voor De Schelde. De Walcherse derby tussen de middenmoters MLTC en Souburg eindigde in een 3-3-gelijkspel. De Souburgers hadden de confronta tie in hun voordeel kunnen beslis sen door het mannendubbelspel te winnen. Het werd een spannen de wedstrijd tussen de Souburgers Jos Wiggers en Rogier van Hous- selt en de Middelburgers Roelof van Gilst en Coen de Water, die uiteindelijk in de tiebreak van de derde set in het voordeel uitviel van Van Gilst en De Water: 6-41-6 7-6. me Blance in 37,36 seconden naar een nipte overwinning. Thomas Verschoor kon met Balou Vz op een geslaagd debuut in Z te rugkijken. De ruiter uit 's-Heeren- hoek stuurde de Balougran Z-zoon naar de tweede plaats, ach ter de Belg Stieven van Bunder met Baccara van het Hagenhof Met drie overwinningen was Step hanie de Frel gisteren in de dres suur spekkoper. De amazone uit Koewacht toonde zich met Brome- lia-M in M2 een klasse apart. De ex-jeugdinternational stuurde de Gribaldi-dochter met respectieve lijk 66 en 66,33 procent in beide proeven met een straatlengte voor sprong naar de overwinning. Ivan van Leuven eiste met de San Re- mo-dochter Zandora met 57,66 procent in beide omlopen de twee de plaats op. Lisette de Dekker reed Vesta in de Kür op muziek met 64,75 procent naar de overwinning. De amazone uit Kloosterzande bleef Stine Sim onsen met de Jet-Set D-nakome- ling ruim tien procent voor. bonaire - Davy Scheffers (19) is tij dens de derde wedstrijd van de Professional Windsurfers Associa tion als vijfde geëindigd. De profes sionele freestyle windsurfwedstrij- den werden op Bonaire gehouden. Na een moeilijke eerste wedstrijd dag herstelde de surfer uit Zierik- zee zich gewéldig. Op de tweede dag won hij zeven heats op rij en rukte hij op naar de vijfde positie. Het gevecht om plaats vier wist Scheffers vervolgens niet van vier voudig regerend wereldkampioen Gollito Estredo te winnen. De tweede eliminatieronde verliep volgens plan en door uitstekend te varen eindigde Scheffers bij de laat ste acht. Overall eindigde hij uitein delijk op de vijfde plaats. door Aector Dooms axel - Zijn. voorbereiding op de RES-cross was verre van ideaal. Een survivaltocht in de Ardennen had. veel energie van Jordi van de Wiele gevergd. „Daar heb ik elke dag zes uur met een tas van zestig kilo op mijn rug gelopen", vertel de de motorcrosser uit Sint lan steen zaterdag. Ook was door het uitstapje van het ROC, waar hij de opleiding Sport en Beweging volgt, de training erbij ingescho ten. Desondanks handhaafde Van de Wiele zich op het motorcross- circuit in Axel in de top bij de li centiehouders. „Het resultaat heeft me verrast." De achttienjarige motorcrosser ein digde in de eerste manche na een moeizame start op de derde plaats. „Ik ging als laatste rijder de bocht in." Na de eerste ronde lag hij echter al in derde positie. Win naar Roy Gijsel was toen al lang buiten het gezichtsveld. „Roy heeft met zijn soocc motor meer vermogen, wat een voordeel is bij de start. Ik heb een 250cc. Maar Roy is wel goed hoor. Alleen als ik bij de start voor hem blijf, kan ik de strijd met hem aangaan." In het verleden waren de Oost-Zeeuws- Vlamingen trainingsmaatjes, maar de laatste jaren zijn hun wegen door omstandigheden gescheiden. Met de ongenaakbare motorcros ser uit Heikant, de Belgische top per David Vantomout, één van Ne derlands grootste talenten Mi- cha-Boy de Waal en andere co ryfeeën kende de zesde RES-cross de sterkste bezetting van dit sei zoen. Het team van De Waal was na de afgelasting van een wed strijd in Gouda naar Axel uitgewe ken. De vijftienjarige, stijlvolle rij der uit Veen kende met zijn lichte 125cc motor een geslaagde test voor het EK in Zweden. Ruim honderd deelnemers, ver deeld over verschillende categorie ën, trotseerden de regenbuien. Gij sel was ook superieur in de twee de manche voor Vantornout. Inte ressant was de strijd om de derde plaats tussen De Waal en Van de Wiele, die de motorcrosser uit Veen in zijn voordeel besliste. Van de Wiele leidt nu in de stand om de RES-trofee en is verder uitgelo pen op concurrent Thomas Adriaanse uit Lewedorp. Gijsel, die de vier crossen won waaraan hij meedeed, staat op de derde plaats. Van de Wiele: „Mijn doel is dit jaar de RES-trofee winnen en verder een top drie plaats bij de nationalen M2 om het Belgisch kampioenschap." De MX Open kreeg veel Zeeuwse rijders aan het starthek. Florentijn de Roo pakte de winst. De Terneu- zenaar deelde in de tweede man che de genadeklap uit, nadat hij in de eerste reeks tweede achter de Souburger Gian-Carlo Buijs werd. Jordi van de Wiele stijlvol in actie tijdens de RES-cross. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51