Vakbond moet Grenscontroles weer veel uitleggen 41 binnenland TO©S PENSIOENAKKOORD 'Roadshow' begonnen SCHENCEN Marechaussee: 'Elke illegaal is er een' Advocaat: Joran heeft geen zoon Mobiel toezicht mag nu wel Belastingdienst stuurt niet langer deurwaarder voor 'kleine schuld' maandag 20 juni 2011 Leden lijken bij eerste bijeen komst positief te staan tegen over pensioenakkoord. Vooral het loslaten van de ze kerheid op een vast pensioen stuit op veel bezwaren. door Maurice Wilbrink utrecht - De achterban van het CNV bleek zaterdag bij een eerste bijeenkomst over het pensioenak koord positief te staan tegenover het bereikte resultaat. Bij een soort gelijke bijeenkomst van de vakcen trale voor middengroepen en ho ger personeel, MHP, waren de me ningen verdeeld. Jaap Jongejan, die namens het CNV had onderhandeld over het akkoord, kreeg veel kritische vra gen, maar de bezoekers bleken ach ter het akkoord te staan. Het CNV houdt nog negen soortgelijke bij eenkomsten in het land en de le den kunnen zich bovendien in een enquête uitspreken over het ak koord. Uiteindelijk, vermoedelijk eind augustus, zal het algemeen be stuur van het CNV een standpunt innemen. „Dit is geen hosannaverhaal. Uw AOW gaat een jaar later in en ze kerheden in het pensioen zijn er niet meer. Maar zonder dit pen sioenakkoord waren we een stuk slechter af geweest," begon Jaap longejan zaterdag zijn betoog over het pensioenakkoord. Het is de af trap van zijn 'roadshow', die hem de komende tijd avond aan avond in zaaltjes overal in het land brengt. Tegelijk met hem gaan de pen sioenexperts van FNV en MHP ook het land in. Ze hebben weinig tijd te verliezen: de achterban moet snel geïnformeerd worden, de vakbondsbestuurders hebben draagvlak nodig voor het ingrijpen de plan. In Jongejans verhaal is maar wei nig plaats voor de overheid en de politiek. „De vakbonden en de werkgevers zijn verantwoordelijk voor het pensioen. De overheid houdt toezicht, móét dat ook doen, maar verder regelen we het zelf De politiek is te wispelturig om de pensioenhervorming aan over te laten." Die visie op de rol van de overheid is ook zichtbaar in de afspraken over de AOW: de vak beweging realiseert zich dat de hui dige koopkrachtregelingen en belas tingkortingen voor ouderen jaar lijks onder druk staan, en dat het steeds maar afwachten is hoe de politiek ermee omgaat. Die regelin gen worden nu dus opgegeven, in ruil voor een jaarlijkse structurele extra verhoging van de AOW. „Dat is goed voor de mensen met zware beroepen die hechten aan pen sioen met 65. De politiek kan daar niet meer aan komen." De bezoekers van de informatiebij eenkomst hebben er nog wel moei te mee dat het pensioen niet meer die zekerheid biedt die ze gewend waren. Te lang zijn ze in de waan gelaten dat er geen risico's aan een pensioen kleven, terwijl alleen (risi covolle) beleggingen een pensioen waardevast kunnen houden. Dit raakt ook het meningsverschil met de grootste dissident in de vak beweging, FNV Bondgenoten, die het pensioenakkoord verwerpt. Bondgenoten wil dat fondsen wor den verplicht een buffer van twin tig procent aan te leggen, waardoor ze jarenlang niet goed kunnen in dexeren. Dat levert weliswaar een zekerder, maar ook een lager pen sioen op. De rest van de vakbewe ging wil dat het pensioen de volle beleggingswinst kan opstrijken en laat het aan de fondsen over hoe veel buffers ze nodig achten. lima - Het is niet waar dat Joran van der Sloot een zoon heeft. Dat heeft zijn ex-advocaat Maximo Al- tez gezegd in reactie op bewerin gen van een Peruaans tv-station. Volgens Maximo Altez is de moe PAUL KUSTERS De controles aan de grens zijn weer in volle gang. Het 'mobiel toezicht' aan de grenzen was opgeschort, maar de marechaussee mag nu zijn gang weer gaan. door Bastiaan Sondervan Een grote touringcar uit Pa rijs staat op de eerste par keerplaats in Nederland na de Belgische grens. Voor de reizigers is het eerste con tact met Nederland een grondige controle. Drie marechaussees con troleren de reisdocumenten van de passagiers. „Er zitten twee onge- documenteerden in, die worden in bewaring gesteld", zegt Robert van Kapel, woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee (KMar). De hele dag is het rustig en hangt er een bijna gemoedelijke sfeer. Maar in het laatste halfuur van de controle bij grensovergang Ha- zeldonk worden vier illegalen op- De Koninklijke Marechaussee is op 1 juni weer begonnen met 'mobiel toezicht' aan de grenzen met Bel gië en Duitsland. Grenscontroles zijn onder het Schengenakkoord, dat het vrije verkeer van personen tussen Europese landen regelt, niet toegestaan. Een wijziging in het Vreemdelin- genbesluit, die minster Gerd Leers (Immigratie en Asiel) na een nega tief advies van de Adviescommis sie voor Vreemdelingenzaken on langs toch doorvoerde, zorgde er voor dat het toezicht kon worden hervat. Het heet nu 'mobiel toe zicht veiligheid'. gepakt. Een timide donkere jon gen lijkt niet goed te begrijpen wat er aan de hand is als hij wordt ge sommeerd z'n spullen uit de bus te pakken. Glimlachend laat hij zich wegvoeren. Er staat een meis je met een jong hondje huilend te gen een douanebus aan. Ze komt voor in het opsporingsregister, er moet DNA bij haar worden afgeno men. „Magere vangst vandaag", grapt de bestuurder van een van de contro lewagens. Er worden twee Tune- siërs, een Syriër en een Ivoriaan opgepakt. Daarnaast iemand met iets te veel contant geld op zak, een aantal openstaande boetes, een ingetrokken rijbewijs, een aan rijding met letsel. Van Kapel is te vreden. „We staan hier voor migra- tiecriminaliteit en identiteitsffau- de, de rest is bijvangst. Als je ie mand staande houdt en die blijkt een vals. paspoort te hebben, of je treft iemand aan die gezocht wordt - daar doe je het voor. Als je aan mij vraagt of het nut heeft, zeg ik volmondig ja. Elke illegaal is er één." Vier motoragenten struinen zes uur lang het grensgebied af, op zoek naar iets verdachts. Een colle ga legt uit hoe de motorrijders Een marechaussee controleert een reisdocument bij grensovergang Hazeldonk der van het jongetje, de 22-jarige Leydi Figueroa, bereid een DNA-test te laten doen om aan te tonen dat Van der Sloot niet de va der van haar kind is. Ze zou Van der Sloot wel kennen. de Rechtspraak Rechtbank Middelburg RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 De griffier van de rechtbank Middelburg roept op W. Holt, (Walter) geboren te Hinckley, Groot-Brittanië, op 26 maart 1920, om te verschijnen op de terechtzitting van 30 juni 2011 om 09:00 uur in het'gerechtsgebouw te Middelburg, Kousteensedijk 2, teneinde te worden gehoord op het door mr. J.C.M. Berbée-van Koningsbruggen namens Rabohypotheekbank N.V. en Rabobank Terneuzen-Sas van Gent U.A., ingediende verzoekschrift inzake de benoeming van een vereffenaar in de nalaten schap van Alphonsus Walter Jacobs. U kunt tot bovengenoemde behandelingsdatum een verweerschrift indienen ter griffie. U kunt het verweerschrift uitsluitend door tussenkomst van een advocaat indienen. Als u geen verweerschrift wilt indienen, maar wel bezwaar heeft tegen het verzoekschrift, kunt u op die zitting verschijnen en uw bezwaar daar bekend maken. Middelburg, 16 juni 2011 J.J.D. Francke, griffier den bosch - De Belastingdienst stuurt voor vorderingen onder de 5000 euro geen deurwaarder meer de straat op. Door de financiële cri sis en een uitbreiding van het ta kenpakket is het aantal vorderin gen dat de dienst moet innen te groot geworden. Daarom moeten er prioriteiten worden gesteld. On der de 5000 euro-grens worden en kel nog administratieve middelen toegepast. Volgens een woordvoer der van de Belastingdienst is de be leidswijziging een vorm van 'effi ciënter werken'. „Bij gevallen on der de 5000 euro zetten we andere middelen in, loon- en overheids- vordering bijvoorbeeld." Bij loon- vordering wordt geld op het inko men ingehouden, bij overheidsvor- dering wordt het van de bankreke ning afgehaald. Belastingdeurwaarders stellen dat dit niet afdoende is. -TOOS6HH&*C«Nl- STUDENTEN DIEP IN ÖE SCHULBEN BOOR LASE BASISBEURS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4