sport 127 kleine zeges AiWIUMP Grapjas Dmitry Toersoenov wint in Rosmalen eindelijk weer toernooi Bronzen rentree Willeboordse HIMH Igor Sijslings droom komt uit: tennissen op Wimbledon Goud en zilver voor Michael Phelps voordeel op allerlei merken sanitair als Srohe, Sphinx en Villeroy Boch maandag 20 juni 2011 'Ik heb hier al twee jaar het parkoers als snelste afgelegd, maar ik heb deze ronde verdorie nog nooit gewonnen' Niki Terpstra, tweede in de Ster ZLM Toer door Ad Pertijs ETTEN-LEUR - Etten-Leur is geen Luik, maar het verhinderde Philip pe Gilbert niet om gisteren door weer en wind voluit te gaan voor de eindzege in de Ster ZLM Toer. „Er zijn voor mij geen kleine ze ges", verduidelijkte de Waal, nadat hij voor de tweede keer in drie jaar tijd de Nederlandse ritten koers had gewonnen. Opmerkelijk: Sinds de Brabantse Pijl heeft Gilbert geen koers meer verloren. De aanvoerder van de we reldranglijst schuwde volgens num mer twee Niki Terpstra zelfs geen enkel middel of hem van de zege te houden. „Bij de laatste bonifica tiespurt werd ik door zijn ploegge noot Klaas Lodewyck gewoon de hekken ingereden", sneerde de Ne derlandse kampioen, die enorm baalde van zijn tweede plaats. Voor Terpstra zijn er namelijk al helemaal geen kleine wedstrijden. „Zoveel kansen om een koers te winnen krijg ik niet." De Ster ZLM Toer werd het afgelo pen weekeinde afgerond met een rit door de Ardennen op zaterdag en een etappe door het winderige, natte, vlakke West-Brabantse land met een ommetje door Zuid-Beve land en - via de Oesterdam - Tho- len. Gilbert won zoals verwacht de rit naar La Gileppe, maar Terpstra gaf op de streep erg weinig toe. „Vrijdag had ik de bui echter al zien hangen", somberde de man van Quick Step. Gilbert pakte toen een tussensprint mee en Terpstra wist genoeg. „Het zou weer om de bonificatieseconden gaan draaien. Waarom stappen ze daar hier niet eens vanaf In de Tour zijn ze ook al afschaft. Ik heb hier al twee jaar het parkoers als snelste afgelegd, maar ik heb deze ronde verdorie nog nooit gewonnen." Gilbert sprokkelde de afgelopen vijf dagen 16 bonificatieseconden bij elkaar, Terpstra slechts 9. Op het einde kwam hij daarom drie seconden te kort op de Belg. Gisteren begon Gilbert in Et- ten-Leur als leider aan de slotetap pe. Terpstra volgde op 1 seconde. Wie dacht dat er vervolgens op de Oesterdam of op de winderige, open West-Brabantse polderwe gen een verbeten strijd zou volgen om Gilbert van zijn troon te sto ten, kwam bedrogen uit. Ploeglei der Michel Comelisse van Vacanso- leil-DCM begreep er niets van. „Waarom zou je niet proberen Gil bert uit de waaier te rijden of hem te isoleren?" Terpstra hoorde de woorden van Cornelisse schouderophalend aan. „Tegen zo'n sterke man als Gilbert is geen plannetje te verzinnen. Hij is momenteel de beste van de we reld en hem uit de waaier rijden, lukt gewoon niet." De Noord-Hollander gokte daar om op de laatste tussensprint in de straten van Etten-Leur. Hoofd schuddend dacht hij er aan terug. Bij het aanzetten van de sprint werd hij klem gereden. „Wat moet je dan nog?" Hij kon na nog eens drie plaatselijke ronden alleen maar toekijken hoe de Australiër Leigh Howard de rit won in de massasprint en hoe Gilbert de eindzege binnenhaalde. Johnny Hoogerland eindigde op de 23e plaats van het eindklasse ment, op 2.24 van Gilbert. Een dag eerder stond de inwoner van Yerse- ke nog zevende, maar in de laatste etappe finishte hij op een minuut achterstand. In de voorlaatste etap pe was Hoogerland zeer actief en maakte hij deel uit van de kop groep die om de zege streed. In die etappe veroverde hij ook de witte trui voor de tussensprints. Die moest hij gisteren weer inleveren. door Maarten van Helvoirt ROSMALEN - De gasten van hotel De Weverij in Oss kunnen weer met een gerust hart uitslapen, nu ze zijn verlost van de grapjas die de voorbije week steeds de bordjes met 'Niet storen' verplaatste of om draaide. Waarschijnlijk zijn er nu hotelgasten in Londen die last van hem hebben, want daar is Dmitry Toersoenov gisteren neergestre ken. Met de toernooizege en een kleurrijk bord van de Unicef Open op zak. De Rus heeft wel meer van zulke streken. De Amerikaanse televisie zender Tennis Channel vroeg hem eens voor het rubriekje 'Bag check', oftewel of hij wilde laten zien wat hij op een wedstrijddag zoal in zijn tennistas heeft zitten. Toersoenov toverde een blokfluit tevoorschijn („ik ben niet zo van de mp3-spelers"), een fopspeen („om mezelf te kalmeren als ik boos ben"), een paar pornoblaad jes („ik hou vooral van de mooie auto's die erin staan"), een pen („voor telefoonnummers van meis jes") en zijn portemonnee („daar zit al mijn prijzengeld in"). Nou valt dat laatste wel mee, want hij sloeg in zijn carrière al bijna vier miljoen dollar bijeen. De 28-ja- rige Toersoenov stond in 2006 nog in de top twintig van de wereld, maar door drie enkeloperaties zak te hij in de jaren die volgden ver weg. Tot het toernooi van Rosmalen had hij zich al teruggevochten naar de zeventigste plaats. Hij wil de dit jaar onder geen beding in Eastbourne spelen, het grastoer- nooi dat tegelijk met de Unicef Open wordt gehouden en dat hij in 2009 nog won. In Eastborne boekte hij tot afgelopen zaterdag zijn laatste toernooizege. „Het jaar erna had ik door weer een operatie aan mijn enkel niet veel kunnen spelen en was ik ge zakt op de ranglijst. Daarom vroeg ik om een wildcard, maar die kreeg ik niet. Waarom zou ik dan nog teruggaan naar een plek waar ze me niet willen helpen?" Toersoenov staat er daarom op dat toernooidirecteur Marcel Hunze hem volgend jaar weer uitnodigt voor de Unicef Open. „En zo niet dan rol ik baan 2 op en leg ik die ergens anders neer en ga ik mijn ei gen toernooi spelen." Waar veel tennissers klaagden over de onvoorspelbare stuit van de bal op baan 2, zwoer Toer soenov er juist bij. Tot de finale van zaterdag tegen de de als vierde geplaatste Kroaat Ivan Dodig (6-3, 6-2 na een lange regenpauze in de tweede set), speelde de Rus al zijn partijen op de gewraakte baan. „Ik had ze net zo goed allemaal kun nen verliezen. Ik heb veel moeilij ke potten gehad tegen jongens die goed uit de voeten kunnen op gras." De Moskoviet spreekt accentloos Amerikaans-Engels. „Toen ik twaalf jaar was, stuurden mijn ouders me naar Californië. Het was voor hen financieel voordeli ger om mij in Amerika te laten ten nissen. Ballen en rackets zijn er veel goedkoper en in tegenstelling tot in Rusland heb je er ruim vol doende banen waar je gratis op kunt trainen." De Italiaanse tennisster Roberta Vinci schreef het vrouwentoer nooi op haar naam. De nummer zeven van de plaatsingslijst ver sloeg de Australische Jelena Dokic met 6-7 (7) 6-3 7-5- De 28-jarige Vinei schreef eerder dit jaar al het toernooi in Barcelo na op haar naam. Ze bracht haar aantal titels op de WTA Tour op vijf. „Dit is mijn eerste titel op gras. Ik ben echt heel blij", zei de speelster uit Italië na afloop. „Ik ben klaar voor Wimbledon. Ik ben wel een beetje moe, maar ik hoop en ver wacht dat het goed gaat in Lon den." door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Judoka Elisabeth Willeboordse is zaterdag derde ge worden tijdens de Grand Slam van Rio de Janeiro. De Middelburg se maakte in Brazilië haar rentree na een enkelblessure. De nummer vier van de wereld in de klasse -63 kilo had het moeilijk in haar eerste officiële optreden sinds eind februari. Ze won in haar eerste partij nog wel met een waza-ari van de Amerikaanse Jani- ne Nakao, maar had daarna een zware dobber aan -de Braziliaanse Mariana Silva. Pas in de verlenging (golden score) kon ze een punt ma ken. In de halve eindstrijd trof ze de re latief onbekende Japanse judoka Kana Abe. Hoewel die tot zaterdag 47e stond op de wereldranglijst, kreeg Willeboordse geen voet aan de grond tegen haar. De Zeeuwse, die bijna altijd van Japanse tegen standsters verliest, werd na enkele minuten vol op haar rug gelegd. Abe zou uiteindelijk ook het toer nooi winnen. Voor de jonge Aziati sche was het de derde wereldbeker medaille. Voor Willeboordse (32) was het brons haar 27e plak bij een wereldbekertoernooi. De Zeeuwse was in Rio de Janeiro de enige Nederlandse vrouw. De Oranje-judoka's in de andere ge wichtsklassen hadden al meege daan aan grote toernooien in Mos kou en Bakoe, maar die had Wille boordse vanwege haar enkelkwet suur gemist. Ze gaat zich nu, net als de anderen, volledig voorberei den op het WK. Dat toernooi is eind augustus in Parijs. In Brazilië was nog wel één man aanwezig. Jeroen Mooren (-60) leg de beslag op de vijfde plaats. rierken sanitair tegen bodemprijzen KIJK VOOR ADRESSEN EN OPENINGSTIJDEN OP WWW.SANIDUMP.Nl SANTA CLARA - Veertienvoudig olympisch zwemkampioen Mi chael Phelps heeft bij grandprix- wedstrijden in Santa Clara (Califor nië) goud en zilver behaald. De 25-jarige Amerikaan tikte op de 100 meter vlinderslag als eerste aan in een tijd van 52,41. Op de 100 meter vrije slag moest hij even wel voorrang verlenen aan de Zuid-Koreaan Park Tae-Hwan, die ook op de 400 meter vrije slag ze gevierde. Phelps, die druk bezig is om zijn vroegere heerschappij in het topzwemmen te heroveren, was niet ontevreden over zijn pres tatie op de vlinderslag. Volgens Phelps verloor hij op de 100 meter vrije slag (49,61 tegen 48,92 voor Park Tae-Hwan) te veel tijd door een matige start. „Daarna kreeg ik hem niet meer te pakken", zei de Amerikaan. Phelps en zijn ploegge noten zijn in voorbereiding op het WK volgende maand in Shanghai. Het grandprixtoernooi in Califor nië vormt de laatste serieuze test voor het WK. LONDEN - Igor Sijsling heeft zater dagavond even gevierd dat hij het hoofdtoernooi van Wimbledon had bereikt. De Amsterdamse ten nisser knokte zich tussen de regen buien door voor het eerst in het hoofdschema van een grandslam. Een bijzonder moment voor Sijs ling. In de laatste kwalificatieron de won Sijsling in vier sets van de Belg David Goffin. Sijsling en Robin Haase komen vandaag al meteen in actie op Wimbledon. Sijsling treft de Rus Koenitsin-in de tweede partij op baan 9, Haase neemt het in de der de partij op baan 19 op tegen de Spanjaard Pere Riba. De opening spartijen beginnen om 13.00 uur Nederlandse tijd. Op het centre- court komt een uur later meteen de Spaanse nummer één van de wereld Rafael Nadal in actie. Hij treft de Amerikaan Russell. Rafael Nadal komt vandaag al in actie op Wimbledon. Hij ontmoet de Ame rikaan Russell. foto Tom Lovelock/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47