Voor Gilbert zijn er geen Leipheimer rijdt Cu ego uit geel 261 sport Niki Terpstra rijdt het snelst in de ZLM Tour maar ziet Philippe Gilbert er dankzij het bonificatie systeem met de eindzege vandoor gaan. Volleybalster Flier naar Japan Tafeltennislegende Cor du Buy geëerd Duinwijck wint Europa Cup badminton Rath en Totilas Duits kampioen Korfballers TOP winnen ook veldfinale STER ZLM TOUR Het verschil tussen nummer één Gilbert en nummer twee Terpstra bedraagt slechts drie seconden. Philippe Gilbert wint de vierde etappe en verovert de leiderstrui. Die zou hij een dag later in de afsluitende etappe met succes verdedigen. foto Peter de Coninck/EPA V i I 8 JL - g y maandag 20 juni 2011 PESARO Volleybalster Manon Flier verruilt de Italiaanse competitie voor een avontuur in Japan. De aanvoerster van het Nederlands team gaat aan de slag bij Toray Arrow. Flier (27) speelt sinds 2008 in de sterke Italiaanse competitie. Met haar club Scavolini Pesaro bereikte ze dit jaar de Final Four van de Champions League. Ook de Neder landse internationals Rob Bontje en Wytze Kooistra verlaten Italië. Beiden gaan in Polen spelen, Bont je bij Jastrzebski Wegiel en Koois tra bij kampioen Skra Belchatow. UTRECHT De Nederlandse tafeltennisbond heeft de legendarische Cor du Buy (90) zaterdag in Utrecht de hoogste onderscheiding toegekend. De Am sterdammer werd eerder al verko zen tot mannelijke tafeltennisser van de twintigste eeuw. In 1937 op 16-jarige leeftijd pakte Du Buy zijn eerste nationale seniorentitel in het enkelspel, zijn negende en laat ste NK-winst volgde achttien jaar later in 1955. Bovendien is hij met vijftien titels recordwinnaar van de NTTB Cup, de huidige NTTB Masters. ZWOLLE BC Duinwijck heeft de Europa Cup voor clubteams gewonnen. De rege rend landskampioen versloeg in Zwolle Van Zundert Velo met 4-2. Het is voor het eerst dat een bad- mintonteam uit Nederland deze prijs wint. Duinwijck maakte het verschil in de vijfde en zesde wedstrijd. Bij 2-2 brachten Soraya de Visch Eij- bergen en Selena Piek Duinwijck voor de derde keer op voorsprong, waarna het vrouwendubbelspel Ginny Severien/Maartje Verheul het winnende punt scoorde. BALVE Dressuurruiter Matthias Rath heeft bij de nationale kampioenschap pen van Duitsland met Totilas alle drie onderdelen gewonnen. Op het slotonderdeel, de kür, scoorde de nieuwe berijder van de hengst 85,550%. Op het voormalige top- paard van de Nederlander Edward Gal zegevierde Rath eerder in de Grand Prix en de Grand Prix Spe cial. Rath: „Na een moeizame start vinden Totilas en ik steeds beter de juiste afstemming. Desondanks waren er ook nog wat foutjes. Daar gaan we aan werken." PIJNACKER De korfballers van TOP uit Sassen- hem hebben zaterdag de dubbel ge pakt. Na het landskampioenschap in de zaal legde de Zuid-Hollandse formatie ook beslag op de veldtitel. In de finale in Pijnacker werd het Papendrechtse PKC met 15-12 ver- slagep. TOP is pas enkele jaren actief op het hoogste niveau. Onder trainer Hans Heemskerk maakte de ploeg de stap naar de top van Nederland. SCHAFFHAUSEN - Met een uiterste krachtinspanning schreef wielren ner Levi Leipheimer gisteren de 75e editie van de Ronde van Zwit serland op zijn naam. De 37-jarige Amerikaan fietste in de afsluiten de tijdrit over 32,1 kilometer met start en finish in Schaffhausen uit eindelijk toch nog Damiano Cune- go uit de gele leiderstrui. Hij maak te ruim 2 minuten goed op de Itali aan en hield aan de finish 4 secon den over. Steven Kruijswijk bevestigde met een derde plaats in de eindklasse ring dat zijn negende positie in de laatste Ronde van Italië geen inci dent was. Het 24-jarige talent van de Rabobankploeg onderscheidde zich de afgelopen week eveneens in Zwitserland. Hij won de zesde etappe met aan komst op de steile Triesenberg en stond gisteren dankzij een negen tiende klassering in de tijdrit na negen dagen koersen op de laagste trede van het erepodium. „Een rit winnen en als derde eindigen had ik eigenlijk niet voor mogelijk ge houden", stelde Kruijswijk die over twee weken niet van start gaat in de Ronde van Frankrijk. „Dat is zo afgesproken. Ik kan nog niet alles rijden. Volgend jaar wil ik er wel graag bij zijn." De grootste Nederlandse wieler ploeg was uiteindelijk met drie renners in de top van het alge meen klassement vertegenwoor digd. Bauke Mollema eindigde als vijfde, Laurens ten Dam werd acht ste. Mollema verloor het uitzicht op het erepodium zaterdag tijdens de achtste etappe. Hij reed 15 kilome ter voor de finish lek en verloor een kleine 50 seconden, vooral om dat de renners van Leopard Trek (broertjes Schleck) gas gaven op het moment dat Mollema met pech te maken kreeg. „Ongelooflijk dat Leopard zo- hard ging fietsen toen ik niet meer in de eerste groep zat", foeterde Mol lema. „Maar uiteindelijk ben ik wel tevreden. De vorm is goed in de aanloop naar de Tour de Fran ce. Van mij mag de Tour zo begin nen." Peter Sagan won zaterdag zijn tweede rit. De Slowaak uit de Itali aanse ploeg Liquigas was in het slot van de etappe over 167,3 kilo meter van Trübach naar Schaffhau sen de beste sprinter in een kop groep van 25 coureurs. Sagan had eerder ook de derde etappe gewon nen. Fabian Cancellara eiste zoals ver wacht de winst op in de afsluiten de tijdrit. De Zwitser, regerend we reldkampioen op die discipline, overbrugde de 32,1 kilometer voor eigen publiek in 42,01. De Duitser Andreas Klöden moest negen seconden op de specialist toegeven. Levi Leipheimer verze kerde zich met een derde plaats in de tijdrit verrassend van de eindze ge. De Wit-Rus Vasil Kirijenka schreef gisteren de Franse ritten koers Route du Sud op zijn naam. De leidende positie van de renner van Movistar kwam in de vierde en laatste etappe niet meer in ge vaar. De Spanjaard Luis Angel Maté was na 143 kilometer van Izaourt naar Pau de snelste van een kopgroep van vijf Hij bleef de Duitser Si mon Geschke van Skil-Shimano en de Fransman Steve Houanard voor. Kirijenka had de leiderstrui zater dag in de door de Belg Jurgen van Gooien gewonnen derde etappe veroverd. In het eindklassement had hij 40 seconden voorsprong op de Italiaan Davide Rebellin. De Brit Peter Kennaugh werd derde. Stefan van Dijk, winnaar van de eerste etappe, nam de puntentrui mee naar huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46