zeeland 117 militaristisch aangelegd 'Kabinet voldoet bij ontpolderen aan afspraken met Vlaanderen' onwel en komt om bij ongeval maandag 20 juni 2011 door Wout Bareman TERNEUZEN - Het kabinet Rutte vol doet met de alternatieven voor het onder water zetten van de Hedwi- gepolder wel degelijk aan de afspra ken met Vlaanderen over natuur compensatie voor verdieping van de Westerschelde. Dagelijks bestuurslid Denis Steij- aert van waterschap Scheldestro- men geeft toe dat het besluit welis waar wat afwijkt van die afspra ken. Maar: „Ik verwacht vanuit de ge dachte van goed nabuurschap dat we er samen met de Vlamingen uit kunnen komen. We hebben el kaar op meerdere vlakken zeer hard nodig. Wij respecteren dat Antwerpen bereikbaar moet blij ven en daarbij mag Nederland zelf bepalen hoe het natuurherstel zal plaatsvinden." Steijaert vindt dat de oplossing voor natuurherstel gezocht moet worden in kwaliteit. „Er zijn vol doende hectares voorhanden. La ten we onze energie en geld ste ken in het onderhouden en verbe teren van de natuurlijke kwaliteit. Daar is onze samenleving mee ge diend." Het bestuur van waterschap Schel- destromen meent dat nu recht wordt gedaan aan de wens van de Zeeuwse bevolking. Steijaert spreekt van een win-winsituatie: „Na een lange periode van onze kerheid en veel maatschappelijke onrust is er nu eindelijk duidelijk heid voor alle belanghebbenden en ook de natuur wordt recht ge daan." BWIIIB»BCT WKt De internationaal bekende Belgische pianist Jef Neve gaf met zijn trio een gepassioneerd optreden in Porgy Bess. belangstelling. Het jonge talent van Setting UP Soul mocht zich presenteren in Porgy en Bess. Daar trad zondagmiddag Jef Neve met zijn trio op. De Belgische pia nist met internationale status gaf een intens, gepassioneerd en gedre ven concert. Met zijn muziek druk te hij de Imaginary road uit, ook de titel van zijn huidige album: „dat gaat over ons tweede leven, niet ons dagelijkse leven. Hoe je ie mand bekijkt met het idee dat je van die persoon hebt." Daarna barstte een ouderwetse jamsessie los. Onder leiding van Frank Montis speelden onder meer drummer Hans van Ooster hout, organist Arno Krijger, saxofo nist Rolf Delfos en zangeres Ste phanie Soffers, die daarvoor op de Markt met saxofonist Mete Erker al optraden als LaVerne, en gitarist Tonnie Krijger. Veteraan Jan Stouten uit Oosterland tijdens de Zeeuwse Veteranendag op het Abdijplein in Middelburg. foto Marcelle Davidse trole over het stuur. De wagen reed in een bocht rechtdoor en kwam op zijn kop in een sloot te recht. Het ongeluk werd gezien door een getuige. Die slaagde erin de vrouw via de achterklep uit de auto te be vrijden. Voor zover bekend, raakte zij bij het ongeval niet ernstig ge wond. De 62-jarige bestuurder zat echter bekneld in de auto. Daarom werd behalve de ambulance ook de brandweer opgeroepen. Toen de hulp arriveerde, was de man echter al overleden. Vanwege de hulpverlening was de weg tussen Zoutelande en Westka- pelle enige tijd afgesloten. siuft je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41