Zon en wind strijden om begrip zeeland 13 Dubbele tegenvaller voor Go Back To The Zoo Politie hield vijf mensen aan bij Concert at Sea commentaar Wijs besluit maandag 20 juni 2011 Concert at Sea 2011 in beeld Bekijk de videojournaals op www.z2.nl 'Als ik bijvoorbeeld om vijf uur tot ontruiming van het festivalterrein had moeten besluiten, hadden we een veel groter probleem gehad' Burgemeester Gerard Rabelink (Schouwen-Duiveland) Festivalgangers maken rechtsomkeert bij de ingang van Concert at Sea. Links op de achtergrond: het deels onttakelde hoofdpodium. door Marcel Modde Het was net zo lekker, in de luwte van hun hotel even verderop. Een vriendelijk zonnetje tussen de dikke bewol king door, liet zich steeds nadruk kelijker gelden. Het telefoontje dat Concert at Sea was afgelast, kwam voor de 48-jarige vriendinnen Els Machielsen en Astrid van Walder- veen uit De Meern dan ook als donderslag bij heldere hemel. De Blof-fans van het eerste uur staan op de Brouwersdam, op een steenworp afstand van de toegang tot het festivalterrein. Bewakers houden publiek en pers resoluut op afstand. Afgezien van personeel mag niemand door de hekken. Te gevaarlijk in verband met mogelijk losrakende podiumdelen en ten- RENESSE - Tijdens de eerste dag van Concert at Sea heeft de politie in totaal vijf mensen aangehou den. Een 27-jarige man uit Hellevoet- sluis werd opgepakt wegens vernie ling aan een motor. Een 42-jarige man uit Dronrijp werd aangehou den nadat een woordenwisseling met een medebezoeker van het fes tival was uitgemond in een hand gemeen. Verder werden drie inwoners van Stellendam, een van 24 en twee van 25 jaar, wegens vechten aange houden. Achteraf bleek dat alleen een van de 25-jarigen enkele klap pen had uitgedeeld. Allen zijn in middels weer in vrijheid gesteld. ten, is het riedeltje dat de beveili gers steevast afspelen. Een man met Groningse tongval probeert een van hen ietwat geagiteerd zijn overschietende consumptiemunt jes op te dringen. 'Als hij hem dan het geld teruggeeft en die kosten la ter zelf op de organisatie verhaalt.' De bewaker verontschuldigt zich en adviseert de noordeling de CAS- website in de gaten te houden. „We willen het terrein nog even zien. Toch ook een beetje de emo ties verwerken", zegt Machielsen. Ze troost zich met de gedachte dat ze haar helden vrijdag nog heeft kunnen bewonderen met een reeks covers als openingsact. „Flink balen", vindt ook Van Wal- derveen, „maar je weet dat ze er niks aan kunnen doen. ]e kunt niet het risico nemen dat er iets ge beurt met het publiek of de arties ten. Misschien dat ze zo'n podium technisch wel nog steviger kunnen maken, maar dan wordt een kaart je onbetaalbaar." Lein Tange uit Yerseke is minder begripvol. „Dit is gewoon Zeeuws weer! Daar moet je rekening mee houden. Pas je aan! Van de regen hebben ze vorige keer geleerd. In het programmaboekje staat dat het bij elke weersomstandigheid doorgaat. Niet dus! Ik hoop dat het nog heel slecht wordt, dan heb ben ze écht een reden." Voor meerdere concertgangers die ter plekke poolshoogte komen ne men, is de kater van de afgelasting groot. Waarom dan niet een klein alternatief programma, vragen sommigen zich af „Dit is ook weer gelijk zo helemaal niks!" Jeremy Hubregtse (19) uit Scharen- dijke en zijn maat Stephan Kruit hof uit Dordrecht nemen burge meester Rabelink op de korrel. Na dat hij een streep door het gebrui kelijke pinksterfeest in Renesse haalde, blinkt hij in hun ogen ook in dit geval uit in overdreven voor zichtigheid. Ook al snappen ze het een heel klein beetje. „Nu gaan we Renesse maar op z'n kop zetten." Een drietal uit de Achterhoek komt het terrein afgewandeld. On der begeleiding hebben ze hun achtergebleven spullen uit de kluis jes mogen halen. „Het is écht niet te doen! Borden waaien van de snacktentjes. We kennen dit van vorig jaar. Met Zwarte Cross is toen ook een megatent omgegaan. Dat wil je hier met dit podium echt niet hebben!" Van een afstand beke ken zou de beslissing om Concert at Sea za terdag af te gelasten kunnen overkomen als een overdreven voorzorgsmaatre gel. Goed, het waaide stevig, maar dat zijn we in Zeeland wel gewend, zo redeneerde me nigeen. Wie ter plaatse was, moest wel concluderen dat burgemeester Rabelink een wijs besluit had genomen. De wind was er dus danig sterk (tot na midder nacht windkracht 7 en hoger), dat er sprake was van een se rieus risico. Zeker in combina tie met de dreiging van buien en onweer zou het door laten gaan van het festival onverant woord zijn geweest. Dat de uitstekende naam van Concert at Sea een deukje heeft opgelopen - als het festival waarvan het maar de vraag is of het door kan gaan - valt niet uit te sluiten. Daar staat tegen over dat onder deze omstandig heden zelfs bij het kleinste inci dent de beschuldigende vinger richting overheid en organisa tie zou zijn gegaan. Dan was het leed, in alle opzichten, niet te overzien geweest. Omzien naar een minder com plexe en kwetsbare locatie dan de Brouwersdam, zoals wel eens wordt geopperd, zou ech ter beslist onverstandig zijn. Concert at Sea ontleent nu een maal zijn charme en kracht aan die bijzondere plek. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst Go Back To The Zoo zou za terdag op het hoofdpo dium de tweede dag van Concert at Sea inluiden. Aangeko men op de Brouwersdam kreeg de populaire band te horen dat het concert was afgeblazen. Dat was niet de enige tegenvaller, want even later werd bassist Lars Kroon aangehouden en naar het politiebureau in Renesse gebracht, omdat hij bij wijze van grap op de bus van radiozender 3FM was gaan staan. Pas uren later en na be taling van een boete van 180 euro wegens baldadigheid, werd hij vrij gelaten. De meeste artiesten die zaterdag op het festival zouden optreden, reageerden via TNvitter teleurge steld maar begripvol op de afgelas ting. „En naar huis maar.... Wat zonde!!! @concertatSEA sterkte daar met al het geregel", meldde Il se DeLange. „Voor de mensen die vandaag naar Concert at Sea wil den komen, dat is helaas afgelast. Het podium wappert heen en weer", twitterde Jacqueline Go- vaert. De Duitse band The Base balls vond het ook 'erg jammer'. „We verheugden ons erop daar te spelen. In oktober zijn we op nieuw in Nederland." IB Meijers, gitarist van De Dijk, liet in ondubbelzinnige bewoordin gen weten just geen enkel begrip te hebben voor de afgelasting door burgemeester Rabelink. Viggo Waas, een van de presentatoren van het festival, reageerde daarop ook via Twitter. „JB, vriend, ik ben op het terrein geweest. Geloof me, de juiste beslissing is genomen." concert, J ofcSEA INGANG ZUID WELKOM! Het festivalterrein werd zaterdag hermetisch afgesloten. INGANG ZUiD WELKOM»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3