feestelijkheden niet Renoveren of verbouwen? zeeland 115 6% BTW van Breskens is 'niet meer plezant Rock Around the Bridge heeft geen last van weer BouwCenteriiLogus-De Hoop lQgus maken muziek en schutters schieten onverstoorbaar door Profiteer van de overheidsregeling tot eind juni maandag 20 juni 2011 z zijn groep met 41 fouten elfde wor den. Joost Verheyen won met 11 fouten. Bij de (10) liefhebbers werd Jan Riefel eerste met 17 fou ten. De groep starters (15) kwam voornamelijk uit de regio. Zij wer den geconfronteerd met een koude- douchedictee vol vermaledijde woor den. Winnares werd Alexandra Kranenkamp uit Koewacht met vier fouten. Organisator en opstel ler van het dictee, taalpurist Rein Leentfaar, sprak van een groot suc ces. Veel deelnemers - jong en oud - klapperden met hun oren bij het horen van zoveel onbekende woor den. Leentfaar buigt zich nu al weer over de boeken. Volgend jaar, bij het eerste lustrum, zou het alle maal nog wel eens een stukje moeilijker kunnen worden. de Meerminnefeesten in Water landkerkje waren de trekker-trek- wedstrijden in de zuidwesthoek van de Goudenpolder. Een wed strijdterrein met ronkende moto ren, stevige donkere rookwolken en van de draaiende banden weg spattende klei. De - veelal jonge - deelnemers lie ten zien wat de krachtpatsers in hun mars hebben. Temidden van het mannelijke geweld sleepten Maaike Guiljam (6,5 ton) en Sari na Cerpentier (8 ton) de overwin ning binnen. In de 11 ton-klasse won Pieter de Nood. Bram Peter de Feyter werd eerste in de hoog ste klasse. Veel belangstelling was er ook voor de rommelmarkt en het Meerminnebal in de feesttent. Met een quiz en een barbecue werden zondag de feestelijkheden afgeslo ten. Tijdens de trekker-trekwedstrijden, onderdeel van de jaarlijkse Meerminne feesten, toonden vooral jongere deelnemers hun 'trekkracht'. De coverband Rooftook zorgde ervoor dat het publiek op het Martje van Wardje toestroomde. Op het tot Fort States Tree om gedoopte terrein van schiet vereniging De Schutterij in Clinge waanden de deelnemers zich in het Wilde Westen. Niet alleen de kledij deed de tijd van de trappers en cowboys tijdens het western weekend herleven, dat deden ook de authentieke onderkomens als wall-tenten, lodges en rondtenten. Chris Meulengraaf uit Helmond, alias 'Curly', bracht het weekend zelfs door in zijn eigen gebouwde mobiele saloon. Organisator Fré Buijze over het weekend: „Jammer dat het aantal deelnemers voor de schietwedstrij den met historische wapens als re volver, pistool, geweer en mini-ka- non jaarlijks afneemt. Ook deze sport vergrijst duidelijk." Ernie de Kind van het Midzo mernacht-festijn in Sint-Jansteen zag het zaterdag, in de ochtend uren, eerst nog donker in. „Ons fes tival is nog altijd gratis toeganke lijk. Dat kunnen we alleen in stand houden door een goede om zet te draaien." Gelukkig voor de organisatoren liep bij de optredens van onder meer de coverband Rooftook het vermaarde Martje van Wardje goed vol. De Belgische Alana Dan te bracht met een spetterende zang -en dansshow als apotheose het talrijke publiek zelfs in vervoe ring. De 21-jarige singer-songwriter Tim Knol stond een week geleden op Pink pop. Zaterdagavond was hij één van de toppers in Sas. foto Mark Neelemans door Wout Bareman SAS VAN GENT - De twintigste edi tie van het festival Rock Around the Bridge in Sas van Gent was zo wel vrijdag als zaterdag een succes. Het aantal festivalgangers was min der dan in voorgaande jaren. Orga nisator Jan Vinke wijt dat aan de slechte weersomstandigheden, die overigens niet zó slecht waren dat ook maar één moment is overwo gen het festival af te gelasten. Vin ke: „We zitten goed beschut tegen de wind. En van een modderbad was ook geen sprake omdat het ter rein in het recente verleden is ver hard." Toen Vinke hoorde dat Con cert at Sea was afgelast, bood hij te leurgestelde mensen met een kaart je voor dat festijn aan naar Sas van Gent te komen. Op vertoon van hun kaart, konden ze binnen voor de voorverkoopprijs (15 euro). „Daarvan hebben toch nog heel wat mensen, vooral hier uit de re gio, gebruik gemaakt." Pu bliekstrekkers waren singer-song writer Tim Knol en The Van Jets uit Oostende. Die rockband sloot het festival zaterdagavond laat af. Vinke: „Op The Van Jets kwamen ook veel Vlamingen af." Het Rock Around the Bridge festival trok vrijdag en zaterdag zo'n zeshon derd bezoekers. Z aamslag profileerde zich met een driedaags dorpsfeest. Een tevreden Jaap Goossen van de organisatie: „Met activiteiten voor jong en oud tonen wij ieder jaar opnieuw waarin een klein dorp groot kan zijn. Het is een succes formule waarbij vooral de eigen middenstanders en verenigingen sterk betrokken worden. En dat werkt prima." Natüürlijk was er een drukke rommelmarkt. Daar naast waren de BMX-demonstra- tie van de Belg Kevin Vanderleij- den, het straattheater en een hon- dendemonstratie leuke extraatjes. In de feesttent zorgden onder an deren de Maffoos voor veel sfeer. De zomerfair in WZC Antonius werd zaterdag in verband met het slechte weer maar binnen opgezet. Saskia van Assel: „Hier voelen on ze bewoners zich beter thuis dan in een wapperende tent." De wel fare-groep verkocht spulletjes. Jong en oud boog zich zaterdagmiddag in zorgcentrum de Hooge Platen in Breskens over een dictee vol vermaledijde woorden. foto Mark Neelemans Si Terneuzen: Kennedylaan 32, T 0115 - 68 06 12 logusdehoop.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39