Zeeland PZC Extra aandacht voor vernielingen Seks SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 n 16 en 17 VANDALISMEMETER Schade aanrijdingen en vandalisme in eerste kwartaal: 37-500 euro Een stoere topper om mee te toeren en aan te sleutelen Wc-papier in brand in openbare toiletten Middelburger (50) vast voor drugshandel Grote oefening KNRM op de Westerschelde almanak Biologisch boeren is een grandioze wereld Maandag 20 juni 2011 Meeste veteranen zijn van nature militaristisch aangelegd Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl BMBHHR door Esme Soesman ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland moet over het eer ste, kwartaal van dit jaar 37.500 eu ro neertellen voor schade veroor zaakt door aanrijdingen en vanda lisme. In het dit jaar op te stellen Integraal Veiligheidsplan wordt extra aandacht aan vandalisme be steed. Het is heel lastig om vandalisme een halt toe te roepen, weet be leidsmedewerker openbare orde en veiligheid Jacques Straver van de gemeente Schouwen-Duive- land uit ervaring. Groepen jonge ren die vernielingen aanrichten verkassen makkelijk van de ene plek naar de andere, zeker als de controle op een bepaalde locatie wordt opgevoerd. Gemeente, politie en Welzijnshuis Schouwen-Duiveland proberen met onder meer preventieoverleg de problemen aan te pakken. Stra ver is daarnaast van plan in het nieuw te schrijven gemeentelijk veiligheidsplan nadrukkelijk aan dacht aan vandalisme te besteden. „We kunnen bijvoorbeeld kijken of er andere methodieken zijn. Vandalisme op zich is van alle tij den, maar het is - vind ik - ge woon zonde van het geld." Dat is ook precies de reden dat de gemeente Schouwen-Duiveland een jaar of drie geleden de vanda- lismemeter in het leven heeft ge roepen, waarin per kwartaal alle cijfers per kern op een rij worden gezet. Iedereen betaalt tenslotte ook aan herstel of vervanging van vernielde gemeentelijke eigendom men mee. Althans voor zover de daders niet zijn achterhaald. Van de 37.500 euro die de vandalisme- meter dit eerste kwartaal aantikt, is 14.400 euro door de daders (er was in 13 gevallen een dader be kend) betaald. Daar vallen ook aan rijdingen onder. De klap tegen de Nobelpoort eerder dit jaar kostte 8000 euro. De aanrijding van een historisch muurtje in de Nieuwe Bogerdstraat 1500 euro. In beide gevallen kon de identiteit van de veroorzaker worden achterhaald en de schade verhaald. Uit de vandalismemeter blijkt dat vooral lantaarnpalen het moesten ontgelden. Zij liepen 11.000 euro aan schade op; voornamelijk ver oorzaakt door aanrijdingen. De brandweer rukte afgelopen kwar taal 14 keer uit voor brandstichting en vandalisme. Dat kost de ge meenschap 10.300 euro, rekent de gemeente voor. BRUINISSE - Wat de Austin Healey precies te bieden heeft? De perfecte combinatie van oude techniek met het lekker rond kunnen toeren, vatten Clemens Schretlen en Bert Groen uit Bruinisse hun liefde voor de Engel se sportauto samen. „En ik vind het een hele stoere auto", voegt Schretlen toe. „Er wordt mee geraced en er is.succesvol rally mee gere den." Het tweetal uit Bruinisse zorgde er voor dat er zondag maar liefst 25 prachtig opge poetste exemplaren op Schouwen-Duiveland waren te zien. Vanuit de Austin Healey Owner Club Nederland, goed voor 1100 leden, zet ten zij een rit over Schouwen-Duiveland uit. Het vertrekpunt was de jachthaven Bruinisse. foto Izaak Verkeste BURGH-HAAMSTEDE De brand die zaterdagmiddag heeft gewoed in de openbare toiletten achter het VW-kantoor in Burgh-Haamstede is vermoedelijk aangestoken. De politie onderzoekt de zaak. De melding kwam rond half vijf binnen. Er bleek wc-papier in de fik te staan in één van de toiletten. Dat leverde onder meer rook en stank op voor het naast gelegen VW-kantoor, dat tijdelijk is ont ruimd. MIDDELBURG De 50-jarige man uit Middelburg die donderdag is aangehouden voor drugshandel zit nog vast. Hij verkocht op de Oude Vlissingse- weg heroïne aan een 30-jarige man uit Oost-Souburg. Beiden werden aangehouden. Met toestemming van de Middelburger doorzocht de politie zijn woning. Daar werd nog meer heroïne gevonden en twee nepvuurwapens. Eén daarvan was van een 23-jarige medebewoner en ook die werd aangehouden. TERNEUZEN De KRNM hield zaterdagochtend een grote oefening op de Wester schelde bij Ellewoutsdijk. Bij een aanvaring tusssen twee binnen schepen waren, volgens het scena rio, verschillende opvarenden ge wond geraakt. Er waren twee ver misten (later aangetroffen op de Middelplaat) en er brak ook brand uit. Aan de oefening namen KN- RM-teams van de stations in Hans- weert, Breskens, Cadzand en West- kapelle deel. „Wat betekent libido?", schalt het - de klemtoon op de tweede lettergreep - door de openbare bibliotheek van Middelburg. De vraagstelster is een dame op leef tijd, die vrijwel dagelijks aan een ta feltje te vinden is met een aantal leef tijdgenoten. Ze komt net van de apo theek en is bezig een bijsluiter te ont cijferen. Hun verhalen zijn voor iedereen let terlijk te volgen tot in de verste uit- Tip? redactie@pzc.nl hoeken van de vestiging. Een ogen blik is het stil. De hersenen van haar tafelgenoten draaien op volle toeren. Dan antwoordt de man naast haar, al even luid en duidelijk: „Het heeft geloof ik iets met seks te maken." „Oh, seks", antwoordt de vraagstel- ster zichtbaar teleurgesteld. Dat is voor haar duidelijk een gepas seerd station en meer iets uit de oude doos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31