zeeland 115 vol expressie en traditie Renoveren of verbouwen? mmwasasaË The Venues winnen North Beveland Contest Ma"voorElf jongeren brengen aangehouden nacht door in krotten Quad van de weg gehaald in Yerseke verauistenn? maandag 20 juni 2011 B Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25 logusvlissingen.nl in een volwaardige schouwburg te laten optreden met passende vormgeving en voldoende ruimte voor scènewisselingen. Hanna Mojet van Prélude verzorgt ook balletlessen bij Kramer in Zie- rikzee. Zij neemt specifiek 'de tra ditie' voor haar rekening. Haar gro te liefde ligt bij het klassieke ballet. Zij volgde een professionele ballet opleiding in de toenmalige DDR MEEST GELEZEN 1Tegenvallend weer op Kluspop 2. Bevelanden vol klassieke auto's 3. Auto knalt tegen vangrail A58 STELLING Stem op de stelling 'Goes verdient ti tel beste binnenstad van het jaar' op www.pzc.nl/bevelanden STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto en voegde daar later nog een peda gogische cursus aan toe. „Ik draag het klassieke ballet graag over. Dat is zo mooi en het heeft zo'n waar devolle traditie. Ook in de op bouw van mijn lessen ben ik be hoorlijk traditioneel. Dat wil zeg gen een strikte volgorde aan oefe ningen volgens het zogeheten Va- ganova-systeem", zegt Mojet. Voor de voorstelling in De Mythe koos zij onder meer voor een klas sieke choreografie uit 1845: Pas de Quatre van Jules Perrot op muziek van Cesare Pugni. Zij prijst de in zet van de vier ballerina's, die hier keihard voor hebben geoefend. Verder laat Mojet weer andere cur sisten het driedelige ballet Paquita uitvoeren. „Een prachtig gedanst verhaal over een zigeunerbruiloft", aldus Mojet. Daarnaast liet zij zich door haar cursisten toch ook verleiden tot 'klassiek met een moderne invals hoek'. Op muziek van Arne Dom- nérus en Rune Gustaf maakte zij een eigen choreografie: Ballet for Harmony: a Guillaume. Blijkbaar is haar dat goed bevallen, want zij spreekt al over een vervolg hierop bij een volgend optreden. „Die combinatie van kerkorgel met saxo foon in dit stuk levert echt heel vette muziek op", vindt de ballet docente. Naast klassiek ballet wordt er in deze voorstelling natuurlijk ook ge zapt naar jazzdance onder leiding van Martine Bos en naar breakdan ce onder leiding van Ferry Bom mel. Verder tekent Onno Kramer zelf voor de lessen streetdance aan diverse groepen. Met één van die groepen- volwassen vrouwen - treedt hij zelf heel even op. „Dat is lang geleden hoor. Ze wilden dat ik mee zou doen, maar ik zei 'Nee, dat is geweest'. Nou ja, uiteindelijk komt het er dus toch van in een heel leuk stukje met als titel Toen en Nu", vertelt Kramer. Hij is blij met alle hulp die hij krijgt van vrijwilligers bij het ma ken van kostuums, bij het vervoer naar en van De Mythe en bij alle werkzaamheden backstage. Kra mer constateert dat er sponsoring én inventiviteit nodig is om als dansscholen een dergelijke groot scheepse uitvoering mogelijk te maken. Uit budgettaire overwegin gen kiest hij nu daarom ook voor twee voorstellingen op één dag in plaats van verspreid over het week end. Toch houdt hij hoopvol de blik op de toekomst gericht en wil hij het komend seizoen beginnen met een musicalopleiding, waarin dus ook zang en acteerlessen wor den gegeven. Zat. 25 juni, De Mythe, Goes, 14.30 en 18.30 uur. Reserveringen: tel. 06-53726671 of via e-mail: info@dancemasterskramer.nl KORTGENE - De nieuwe Goese band The Venues heeft de tweede editie van het Noord-Bevelandse rockproject NBC (North Beveland Contest) gewonnen. Zaterdagavond presenteerde de nog jonge band, met een eigen vi sie op de Britrock, zich in De Pom- pweie in Kortgene, samen met nog vier andere nieuwe en jonge rock-acts uit Zeeland. BBSnSSSSKBBKHHHffianMHBSSBBBI bouwplastic om eigenhandig een verblijf voor de nacht te bouwen. „Van slapen is niet veel gekomen", vat Geert Jan de Bruijne (vader van deelnemer Hannelore én cate raar) het avontuur naderhand sa men. Er was een dropping, er was een toelichting op het project door medewerkers van Tear en er werd gekeet. De (nauwelijks ge bruikte) bouwsels hebben de storm wel overleefd. Nacht Zon der Dak probeert met deze opzet kinderen op een leuke manier te laten ervaren hoe het is als je de nacht buiten moet doorbrengen. Het is de tweede keer dat de Zierik- zeese kerk deze actie organiseert. Het was het tweede optreden van The Venues. „We pakken het heel serieus aan, maar dit hadden we nog niet verwacht", reageerde zan ger-gitarist Tim Gorter na de jury uitslag. „Het niveau van de andere bands lag ook behoorlijk hoog." The Venues wonnen nieuwe optre dens bij Peerock op 29 juli en mo gen nog een keer optreden in Kort gene bij de Graaf van Buren. yerseke - Een 37-jarige man uit Yerseke is zaterdagmiddag aange houden nadat hij er op een quad vandoor ging voor de politie. Agen ten zagen de man rijden op de Steeweg. Bij het zien van de poli tieauto ging hij er vandoor. In de Govert Flincklaan troffen de agen ten de quad aan zonder verzeke- rings- of kentekenplaat. De be stuurder had zich verstopt in de tuin van een woning. Hij bekende dat hij de eigenaar van het voer tuig was en dat hij onder invloed van alcohol had gereden. Hij kreeg een rijverbod van drie uur en een proces-verbaal. De man deed vrij willig afstand van zijn voertuig. REIMERSWAAL - Een 31-jarige man door Esme Soesman uit Breda is vrijdagavond in zijn woonplaats Breda aangehouden DREISCHOR-Een clubje van elf jon- voor diefstal op zijn werk. Hij was gens en meiden van de Hervorm- sinds enige maanden werkzaam de Gemeente Zierikzee hebben als chaffeur bij een transportbe- van zaterdag op zondag de nacht drijf in de gemeente Reimerswaal. in zelfgebouwde krotten in een In eerste instantie werd de man tuin in Dreischor doorgebracht, aangehouden voor verduistering Daarmee haalden zij bijna 900 eu- van een telefoon. Tijdens verhoor ro op voor een straatmeidenpro- bleek echter dat hij ook nog twee ject in Bolivia. Het gaat om de ac- dozen met geluidsapparatuur had tie Nacht Zonder Dak van de orga- gestolen. Op zijn aanwijzing wer- nisatieTear. den die teruggevonden in de bos- De jongens en meiden hebben schages vlakbij Koudekerke. De eerst sponsors gezocht. Daarna man is na verhoor en het opma- zijn ze in een tuin aan de Zuiddijk ken van proces-verbaal weer vrijge- aan de slag gegaan met grote ver laten. huisdozen, pallets en stukken land- choreograaf Jules Perrot. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27