Festival compenseert bezoekers Zeeleeuwen Oosterschelde blijken vermiste duikers PZC 6 en 7 www.Z2.nl Deelnemers PZC Familieloop trotseren wind en regen Griekenland heeft geld nog niet binnen WALCHEREN MMHMI r - -- J Buien, vanmiddag regen17 tot 20° Studenten steken zich flink in de schulden Particuliere smartphones zijn bijna nooit beschermd MAANDAG 20 juni 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 146 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 CONCERT AT SEA Organisatie studeert nog op wijze van tegemoetkoming na afgelasting 'Zeeland in twee minuten' via computer, tablet of phone op door Rolf Bosboom renesse - Concert at Sea verwacht binnen enkele dagen duidelijk te hebben hoe zij haar bezoekers gaat compenseren. „Mensen kunnen hun geld terugkrijgen, maar we willen hun ook een aantal alterna tieven bieden", zegt festivaldirec teur en manager van Blaf Lesley Grieten. Burgemeester Gerard Ra- belink besloot zaterdag de tweede dag van het festival op de Brou- wersdam af te gelasten vanwege de extreme wind. De organisatie zegt achter dat besluit te staan. Concert at Sea heeft al aangegeven de tickets van de 40.000 bezoekers te vergoeden. Hoe dat gebeurt, zou gisteren duidelijk worden. „Maar we hebben meer tijd nodig om met een compleet en duidelijk ver haal te komen", aldus Grieten. Tickets en gekochte consumptie- munten behouden hun waarde. Diverse andere festivals, waaron der Rock Around The Bridge in Sas van Gent en het Stormvloed festival, presenteerden direct kor tingsacties voor Concert at Sea-be- zoekers. „Ik word niet vrolijk van al die festivals die een graantje wil len meepikken", zegt Grieten. „Het is een beetje flauw en oncol legiaal. Ik hoop dat onze vaste be zoekers daar niet intrappen."_ Het Stormvloedfestival, op 9 juli op het Breezandstrand van Vrou wenpolder, is zich echter van geen kwaad bewust. „Wij vinden het wel een mooi gebaar", zegt initia tiefneemster Marina van de Gies- sen. „Als Zeeuwse festivals moet je elkaar helpen. Wij vinden het heel erg dat Concert at Sea niet door ging. Ons festival kent een wat an der soort programma, maar kan todi een mooi alternatief zijn." pUu pagina 2-3: meer Concert at Sea pagina 3: commentaar ■IpËiTjJT 7- SSLH M |§§sr| VLISSINGEN - De omstandigheden tijdens de vier de editie van de PZC Familieloop waren zaterdag zwaar. De ruim achthonderd lopers kregen een stormachtige wind en af en toe een regenbui voor de kiezen. Dat deerde hen niet. Bijna alle deelnemers haalden ongeschonden de finish bij het Arsenaal in Vlissingen. De Belg Anthony Po chet won de halve marathon, Erik de Witte was de sterkste op de tien kilometer, foto Ruben Oreel wilhelminadorp - De twee Bel gische duikers die zaterdag bij het strandje Putti's Place aan de Oos terschelde (bij 't Goese Sas) waren vermist, zijn na enkele tijd weer ge vonden. De duikers waren onder water waarschijnlijk verdwaald en uit koers geraakt. Omdat ze niet te rugkeerden op de plaats waar ze naar beneden waren gegaan, heb ben mede-duikers rond 13.00 uur groot alarm geslagen. Ambulances, drie duikploegen, een team van de KNRM en twee brandweerwagens waren naar de plek des onheils gekomen, evenals een trauma- en politiehelikopter. Intussen zagen de opvarenden van het zeiljacht MO uit Veere de twee ronddobberen en ondernamen ac tie. Schipper Frank de Bruijn: „We waren de enigen in de wijde om trek. Ik dacht eerst zeeleeuwen te zien, want vanwege het weer was het zicht slecht. Maar het waren duikers. Met enige moeite hebben we ze, gezekerd aan touwen, aan boord getild, waarna we ze bij de sluis aan wal hebben gezet. We hebben een taxi voor ze gebeld." Volgens berichten op Twitter heb ben de twee onder het genot van een cognacje de berichten nader hand op internet zitten lezen. De uitgerukte hulpdiensten op de dijk bij Putti's Place, een duikstek v 't Goese Sas boven Wilhelminadorp. foto Willem luxemburg - Griekenland krijgt voorlopig geen uitzicht op extra geld van de EU en het IMF. Eerst moet vaststaan dat het Griekse par lement de harde bezuinigings- en hervormingsvoorstellen van de re gering steunt. Daarover wordt mor gen gestemd. Vervolgens moeten de EU-landen het eens zien te wor den over de manier waarop ook banken en beleggers die Griekse staatsleningen hebben uitstaan, hun deel aan de reddingsoperatie kunnen leveren. De ministers van Financiën van de eurolanden kwa men gisteravond in Luxemburg bij een voor een tweedaags beraad over de Griekse crisis, maar minis ter Jan Kees de Jager zei geen be sluit te verwachten over een nieuw steunpakket. De knoop wordt vermoedelijk pas medio juli doorgehakt. pagina 7: Grieken boos op elite Wie wil studeren moet ook een schuld accepteren reageer op www.pzc.nl Zie pagina 5 reacties: 435 Concert at Sea is het mooiste evenement van Zeeland Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1