141 zeeland 'We kunnen veel meer leuks Lintjes voor twee onmisbare MacManBeveiliging wint Highland Games Middelburger nog vast voor drugshandel Jeugdbrandweer Veere naar finale De Highland Games zijn het belangrijkste evenement dat plaatsvindt op de Karolingische Burg in Oost-Souburg. Het monument moet vaker gebruikt gaan worden, vindt het CDA. Jongen vernielt autospiegel KNRM oefent op Westerschelde ONLINE PUBLIEKE VERKOPING KEUKENSHOWROOM GOES 28 SHOWROOMKEUKENS TROOSTWIJK maandag 20 juni 2011 MIDDELBURG - Een 50-jarige man uit Middelburg die donderdag is aangehouden voor drugshandel zit nog vast. Hij verkocht op de Oude Vlissingseweg heroïne aan een 30-jarige man uit Oost-Souburg. Beiden werden aangehouden. Met toestemming van de Middelburger doorzocht de politie zijn woning. Daar werd nog meer heroïne ge vonden en twee nepvuurwapens. BURGH-HAAMSTEDE - De junioren en aspiranten van de jeugdbrand weer Westerschouwen en de aspi ranten van de jeugdbrandweer Veere hebben zich geplaatst voor het landelijk kampioenschap. De fi nale voor de aspiranten is in Maarssen op 24 september, de fina le voor junioren op 1 oktober in IJs- selstein. HERINRICHTING door Maurits Sep MIDDELBURG - Een 17-jarige jongen uit de gemeente Veere is zondag morgen betrapt bij het vernielen van een autospiegel. De politie kreeg rond half zes de melding dat op de Noordweg in Middelburg een autospiegel was afgetrapt. HANSWEERT - De KRNM oefende zaterdag geoefend op de Wester- scheldeeen botsing tussen twee schepen.Er breekt brand uit aan boord en er zijn gewonden. Twee opvarenden worden vermist. Het scenario was opgezet door het red dingsstation in Hansweert. Aan de oefening deden teams uit Hans- weert, Breskens, Cadzand en West- kapelle mee. Als de zware zandzak ken door de lucht vliegen, met veel ge puf stenen ballen van 120 kilo op een vat worden getild en de Schotse vlag wappert, is het altijd gezellig op de Karolingische Burg. Het is het jaarlijkse hoogtepunt op het veld in hartje Souburg. Veld is te oneerbiedig uitgedrukt voor een rijksmonument. Een eeu wenoude burg is het, uit de tijd van de Vikingen. Halverwege de ja ren negentig in ere hersteld en sindsdien een van de trotse bezit tingen van Oost-Souburg. Maar wat doen we er nou eigenlijk mee?, vroeg Souburger en CDA-raadslid Rijnco Jan Suur- mond zich vorige week af tijdens een commissieveragdering. Ja, de Highland Games dus. En twee keer per jaar ringrijden, sinds dat niet meer op het Oranjeplein ge beurt. Eén keer per jaar de rom melmarkt tijdens de Karolingen- markt. „En soms gebruikt een school het veld om er te sporten", voltooit Suurmond het gebruik van de burg. Al met al te weinig, vindt hij. Het monument ligt er te liggen en dat vindt hij zonde. Daarom kwam hij met een voorstel op de proppen. Althans, een aanzet om als ge meenteraad eens na te gaan den ken over wat er mogelijk is op de Karolingische Burg. Suurmond: „Het idee is de burg toegankelijk en aantrekkelijk te maken voor Souburgers van alle leeftijden." De cirkelvormige burg is verdeeld in vier parten. In twee quadranten kun je met betonnen blokken een soort tribune maken, zodat men sen er altijd kunnen zitten, begint Suurmond. In het derde quadrant zou je, vervolgt hij voorzichtig, met de hulp van scheepswerf Da- men misschien, een scheepsmodel kunnen maken dat herinnert aan de Vikingen. In het laatste part zouden een stuk of twintig parkeerplaat sen kunnen komen. Dan wordt de parkeerdruk in de Ka naalstraat wat kleiner, oppert Suur mond, die een winkel heeft in die straat. „In de Kanaalstraat wordt ook geparkeerd door mensen die hier werken. Die zetten hun auto om 8 uur neer en gaan om 5 uur weg. Als je die wagens naar de burg verschuift, creëer je wat ruim te voor klanten van de winkels." Of het allemaal kan, of de gemeen teraad het ziet zitten en, nog be langrijker, of er draagvlak is onder de Souburgers, dat moet allemaal nog blijken, beseft Suurmond. „Maar we hebben altijd geroepen dat we nog eens een keer iets met die burg moeten gaan doen. Nou, dan moet je ook een keer iets be denken. En ik denk wel dat als je eenmaal iets moois hebt gemaakt waar echt gebruik van gemaakt kan worden, dat de activiteiten dan vanzelf volgen. Het moet groeien. Maar de basis is er al, met de Highland Games, het ringrij den en de rommelmarkt." Suurmond ziet nog wel meer kansen voor evenementen in het midden van de burg. „De toneelclub kan eens een open luchtvoorstelling geven, je kunt er concerten houden, sportdemon- straties, een kerstmarkt, vakan tie-activiteiten voor kinderen. Het wordt makkelijker als de facilitei ten er zijn." Na de zomervakantie komt hij met een 'plat plan' van pakweg één A4'tje naar de gemeenteraad. „Laten we er gewoon eens over na denken. En als er geen geld voor is, of maar voor een paar kleine in grepen, dan moeten we dat zeg gen. Dan weet iedereen wat we de komende jaren op de Karolingi sche Burg kunnen verwachten." Zeven teams streden zaterdag tegen elkaar op de twaalfde editie van de Highland Games Zeeland. En dus waren er zeven wedstrijdele menten. Nieuw dit jaar was de katapult. Aan het einde van de dag bleken de mannen van MacManBeveiliging de sterksten. En het beste team, want het gaat niet alleen om kracht maar ook om sa menspel. „Vooral bij een onderdeel als roll the barrel (om de beurt een vat rollen) komt het aan op team work", vertelde Hans Croon, voorzitter van de High- land Games Zeeland. Bij de teams eindigde MacSoif - vorig jaar de winnaars - op de tweede plaats, voor MacVanLiere. De prestaties van de sporters werden ook per individu gemeten. De beste bij de mannen was Ferdinand Vader (team MacManBeveiliging), voor Michel Moekotte (MacSoif) en Richard Dirven (MacManBeveiliging). Bij de dames ging de winst naar Tanja van den Berg (MacFitaal). Tweede werd Femke de Poorter (MacScania). www.highlandgameszeeland.nl De katapult was een nieuw onderdeel van de showroomkeukens en gerelateerde keuken (inbouw)apparatuur wegens de verbouwing van de showroom van Nobelweg 2/38 - 4462 GK Goes Online zal verkocht worden o.a.: "Beckermann", "Nobilia" en "Tristar" o.a. hoek-, eiland- en rechtopgesteld, T-/U-L-vormig, v.v. INBOUWAPPA- RATUUR w.o. "Boretti", "Falcon", "Siemens", "M-System", "Pelgrim", "Progress" en "Etna" o.a. keramische/gas-/inductiekookplaten, combitron, heteluchtovens, afzuigkappen, vaatwassers, koffiemachine, koelkasten en vriezers etc.; BIEDEN UITSLUITEND VIA INTERNET SLUITING maandag 27 JUNI vanaf 19.00 uur Bezichtiging: zaterdag 25 juni van 10.00 tot 16.00 uur FOTO'S Catalogus op onze website www.TroostwijkAuctions.com door Maurits Sep Koen Hillebrand (links voor) en Dimmen de Fouw met om hen heen de scouts van De Scheldezwervers. foto Marcelle Davidse VLISSINGEN - Onmisbaar voor een goede samenhang binnen de scou tinggroep De Scheldezwervers in Vlissingen en voor hun omgeving, zijn Dimmen de Fouw uit Vlissin gen en Koen Hillebrand uit Kapel- Ie. Dan is een koninklijke onder scheiding wel op zijn plaats. Zater dag kregen ze hun lintje uit han den van de Vlissingse burgemees ter René Roep. Dimmen de Fouw was tien jaar lei der van De Scheldezwervers, van 1979 tot 1989, en daarna zes jaar schipper. Ook organiseert en leidt hij activiteiten voor de jongeren, zoals roei- en zeillessen, brevetten, onderhoud van boten en het hou den van kampen. Sinds 1995 is hij bestuurslid van de waterscouts. De Fouw is bovendien groepsleider van de meisjesgroep De Golfbre kers en bestuurslid van het Scout centrum Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14