VAR binnenland 19 Bezuiniging: angst voor B-series en herhalingen Last van onkruid? www.roundup.eu Rechters harder aangepakt VfaïïT-MI 'Kabinet reduceert site tot Teletekst' Bankier van onderwereld opgepakt Bin Laden's effect op dreigingsbeeld Griekenland 399 Indonesië Gcd 799 Spanje 419 EN NOG VEEL MEER bij Globe Reisburo zaterdag 18 juni 2011 door Marjolijn de Cocq DEN HAAG - Wat wil de Nederland se kijker? Mediahistoricus Huub Wijfjes somt op: liefst Nederlands talige programma's, in Nederland gemaakt, niet door reclame onder broken en met een zekere mate van zorgvuldigheid en journalistie ke degelijkheid. Dat is aangetoond door onderzoe ken, bevestigd door kijkcijfers. Wijfjes: „En juist die programma's gaan ze nu ondermijnen." De be zuinigingen van dit kabinet zijn buitenproportioneel, zegt Wijfjes. Tamelijk dom ook, en kortzichtig. Fusie en vermindering van de om roepen is volgens hem symboolpo litiek, financieel levert dat maar een beetje op. Intussen is de kwali teit van de programma's in het ge ding. „De omroep komt in een neerwaartse spiraal die leidt tot een cultureel getto waarin het gro te publiek zich steeds minder zal thuis voelen." Meer concreet, aldus Wijfjes: om de programmering te vullen met een kwart minder geld zal meer moeten worden aangekocht in het buitenland. Televisieseries, B-mate riaal dat zekere kijkcijfers haalt en in niets afwijkt van wat de commerciëlen uitzenden. Programmaformules zullen nog meer worden uitgemolken. Maak je nu dertien afleveringen van een format als Boer Zoekt Vrouw, dan rek je die straks uit tot vijftien of twintig. Meer van hetzelfde zon der extra kosten. Ie kunt sprokke len door wat je hebt, eindeloos te herhalen. Televisiewetenschapper Maarten Reesink: „Ik pleit nu al honderd jaar voor een centraal gestuurd be stel, dat pluriform is op basis van inhoudelijke criteria, en niet op ba sis van achterhaalde criteria als ka tholiek, socialistisch en liberaal. Maar die weeffout haal je er zo niet uit." Acht omroepen, vindt hij, is beter dan 21. Maar de fusies zijn vooral cosmetisch. Minister Marja van Bijsterveldt denkt daar heel anders over. „Ik ben blij dat ondanks de bezuinigin gen de kwaliteit overeind blijft", zegt ze. „In onderzoek dat wij hebben la ten doen, is aangegeven dat je vooral veel kunt bezuinigen door een betere organisatie. Met zes par tijen op drie netten ben je in staat robuustere programma's te ma ken. Maar ook de Nederlandse pro ducties kunnen blijven. Want we blijven nog voor veel geld de om roep financieren", aldus Van Bijs terveldt. zie onze website:binnenland Uitgebreider interview met mi nister Van Bijsterveldt De websites van de publieke om roep worden flink afgeslankt Dat betekent dat prominente nieuwe- media-activiteiten van onder meer de VPRO en Vara grotendeels ver dwijnen. „Totaal achterlijk is dit", vindt Karen de Bok, hoofdredac teur televisie VPRO. „Als je de in ternetactiviteiten terugdraait, be reik je helemaal geen jongeren meer." In 2008 werd in de mediabegroting DEN HAAG - De dood van Osama bin Laden heeft vooralsnog geen effect op het dreigingsbeeld voor Nederland. Het dreigingsniveau voor Nederland blijft ook na de ac tie van de Amerikanen op de al-Qaedaleider op 'beperkt' staan. kijk voor meer informatie op DEN HAAG - Bij disfunctioneren kunnen rechters voortaan harder en beter worden aangepakt. Minis ter Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) zegt daartoe wetgeving voor te bereiden in samenspraak met de Raad voor de Rechtspraak en de vakvereniging van rechters. Opstelten komt daarmee deels te gemoet aan de roep van gedoog- partner PW, die vindt dat rech ters niet meer voor het leven moe ten worden benoemd en bij dis functioneren worden ontslagen. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid Sharon Gesthui- zen (SP) kondigt Opstelten een breder scala aan mogelijke sancties aan tegen rechters. Tot dusver waren zij vrijwel on schendbaar. Alleen bij ernstige za ken konden zij worden ontslagen, voor minder ernstige zaken was er alleen de berisping, zonder verde re gevolgen. Opstelten: „Ik stel vast dat in de af gelopen jaren een grotere behoefte is ontstaan, onder meer bij ge- rechtsbesturen, aan meer mogelijk heden op dit vlak." De Raad voor de Rechtspraak en de Nederlandse Vereniging voor Rechtspraak, de belangenorganisa tie van rechters, steunen de uitbrei ding van de disciplinaire maatrege len. Eén van de ergernissen betreft het thuiswerken van rechters. Daar over zijn in diverse gerechtsbestu- ren afspraken gemaakt, maar die worden niet altijd nageleefd. Daarop staat nu echter geen sanc tie. DEN HAAG - De Nationale Recher che heeft eerder deze week een 'onderwereldbankier' en zes hand langers opgepakt in Amsterdam en Abcoude. Ze maakten onder deel uit van een wereldwijd net werk van bankiers en koeriers. Dat maakte het landelijk parket van het Openbaar Ministerie gisteren bekend. De 46-jarige hoofdver dachte zou als ondergronds ban kier enorme bedragen hebben ont vangen en doorgestuurd naar lan den als Engeland, Frankrijk en In dia. Ook zou hij geld hebben wit gewassen. „Criminele organisaties zitten vaak met enorme hoeveelheden contant geld", legt een woordvoer der van het landelijk parket uit. „Met ondergronds bankieren hoef je geen rekeninghouder te zijn, krijg je geen afschriften, kortom er is geen papieren spoor van de transacties. Het onttrekt zich aan elk zicht." De hoofdverdachte werd door tal van mensen bena derden kocht in Engeland vermoe delijk Britse ponden van drugs handelaren. Hij maakte voor het ondergronds bankieren waarschijn lijk gebruik van een pizza-afhaal- centrum in Amsterdam. Alle ver dachten zijn van Indiase afkomst. Unieke reis! Speciaal voor alleengaanden! Dichtbij opstappen, direct vakantie! 10-daagse single busreis Toscane Reiscode: BE37319 r Speciaal voor alle alleengaanden is er nu deze fantastische Italiaanse bestemming! Toscane is al jaren een topper in ons programma en biedt u de moge lijkheid een kijkje te nemen in een schatkamer boordevol kunst en cultuur, historie en prachtige landschappen. Zo maakt u geweldige excursies naar o.a. Florence, San Gimignano, Pisa en Siena. Vervoer per luxe touringcar Begeleiding door uw chauffeur Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Verblijf in hotel Augustus op basis van halfpension Welkomstdrankje Muziekavond bij de thermale baden Ind. excursiepakket t.w.v. €55,- Vertrek op 15 juli, 19 augustus en 7 oktober Vraag de gratis brochure aan! ,\ecl M.a- De meest complete reis voor een eerlijke prijs! peterlanghout.nl of 0900-0991 (o,ispm) nog jaarlijks een bedrag van vijftig miljoen begroot voor de sites. Dat wordt nu met zeker 6o procent te ruggebracht. Alleen sites die direct met tv-programma te maken heb ben, mogen blijven. Ook Jan Slag ter, voorzitter van Omroep Max, is verbaasd over de maatregel om zo veel te bezuinigen. „Als we alleen nog maar naar onze programma's verwijzen op onze site, blijft er slechts een soort teletekst over." Dat wil zeggen dat de kans dat een aanslag wordt gepleegd gering is, maar niet kan worden uitgesloten. Dat blijkt uit het jongste Dreigings beeld Terrorisme dat de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding gisteren heeft gepubliceerd. Rhodos Appartment Filerimos Village' 8 dagen o.b.v. logies Vertrek in juli Bali Hotel Bakungs Beach Cottages** 10 dagen o.b.v. logies Vertrek in juli en augustus Vanaf REIZEN Menorca Appartement Marina Pare**** 8 dagen o.b.v. logies Vertrek in juni en juli Vanaf 200 winkels 0900 - 8098(0,20p.m.) globe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9