PZC Bredere opzet baat jazzfestival Jazzfestival Middelburg Hedwigepolder niet onder water Eindelijk duidelijkheid Lijk Yersekenaar in Turkije gevonden MEEST GELEZEN OP WWW.PZC.NL Berlusconi lijdt nederlaag Onderzoek dood militair Rover vecht voor kaartje Esmmmsmmamm VIDEO VAN DE WEEK 12 zaterdag 18 juni 2011 door Rolf Bosboom Fun Lovin' Criminals op het Abdijplein in Middelburg. Terugblikkend op de vijfde editie van het Internationaal Jazzfesti val Middelburg, afgelopen pink- sterweekeinde, kan zakelijk lei der Renny Minnaert alleen maar tevre den zijn. „Het was een van de beste edi ties tot nu toe, zowel wat programmering als bezoekersaantallen betreft. We had den twee keer zoveel betalende bezoe kers als vorig jaar." De bewust breder opgezette programme ring heeft haar vruchten afgeworpen, con- Het Internationaal Jazzfestival Middelburg beleefde afgelopen weekend zijn vijfde editie. Het festival wordt altijd in het pinkster- weekeinde gehouden Belangrijkste artiesten dit jaar waren: Kyte- crash, Fun Lovin' Criminals, Tania Maria, Harriet Lewis, Joey Calderazzo, Three Fall, Castel/Van Damme Quartet. stateert Minnaert. Met het optreden van Kytecrash probeerde het festival vooral jongeren naar het Abdijplein trekken en met de Fun Lovin' Criminals - wier mu ziek toch niet zo snel als jazz zal worden gecategoriseerd - hoopte de organisatie ook een wat ander publiek aan zich te binden. Dat is gelukt, vindt Minnaert. Zeker met Kytecrash. „We hadden die avond een dikke 1200 man op het plein. Daarmee is het lekker vol en heb je een geweldige sfeer." De animo voor de Fun Lovin' Cri minals was iets minder dan gehoopt. „Dat heeft er misschien mee te maken dat het op maandagmiddag was. Maar ook daarover waren we zeker niet onte vreden." De muziekliefhebber kwam in elk geval ruimschoots aan zijn trekken. Met name Kytecrash oogstte lovende reacties. Min naert: „Wat mij zelf verraste was Three Fall. Een trio op zo'n groot podium is al tijd wat kwetsbaar, maar ze hebben het perfect gedaan. Joey Calderazzo vond ik ook heel goed. Datzelfde geldt voor het Castel/Van Damme Quartet. Dat je op zo'n jonge leeftijd al zo'n concert kunt neerzetten... Petje af" Na vijfjaar heeft het festival zijn naam ge vestigd, in Zeeland en - ondanks de gerin ge interesse van de landelijke media - in toenemende mate ook daarbuiten. „Dit jaar hebben we weer een stap vooruit ge zet door de horeca te upgraden. Verder denken we erover na over de programme ring iets anders neer te zetten, bijvoor beeld door die overdag uit te breideii. Daar zijn we nog over aan het brainstor men." foto Marcelle Davidse Meer acts op de randen van de jazz - of daaroverheen - zijn niet ondenkbaar. „Je moet zoeken waar je grenzen liggen. Dat hebben we dit jaar gedaan met de Fun Lo vin' Criminals. We kunnen ook eens naar de blueskant kijken. Maar artiesten zijn op tournee. Ze moeten net op het goede moment langskomen. En we wil len niet aan kwaliteit inboeten." Over mogelijke bezuinigingen maakt Min naert zich nog niet al te zeer zorgen. „Vol gend jaar hebben we daar nog niet mee te maken. Daarna is het afwachten. Ik denk dat als je zo'n festival neerzet, men sen niet meer om je heen kunnen." 'Knap bedacht. Het kabinet creëert een probleem en laat de oplossing aan Zeeland' Annebeth Evertz, fractievoorzitter PvdA in de Provinciale Staten De Hertogin Hedwigepolder ver dwijnt niet onder water. In plaats daarvan wordt een deel van de Scho- rer- en de Welzingepolder bij Rit- them gebruikt om de natuur in de Westerschelde meer ruimte te geven. De aanleg van de Westerschelde Con tainer Terminal komt volgens het ka binet hierdoor niet in het geding. Scholieren van het Zel- denrust-Steelant College in Terneuzen tonen trots hun voorlopige cijferlijst, die zij woensdag moch ten ophalen. Voor de leer lingen van het vmbo was het de dag van duidelijk heid. Havo- en vwo-leer- lingen kregen donderdag te horen of ze geslaagd zijn of gezakt. Het lichaam van Bart Koster (53) uit Yerseke, die sinds vorige week don derdag was vermist in de omgeving van de Turkse badplaats Marmaris, is op tweede pinksterdag gevonden. De Zeeuw, leidinggevende bij een schaal- en schelpdierbedrijf in Yerseke, blijkt te zijn verongelukt tijdens een fiets tochtje op een mountainbike. I'W reacties: 1105 Het papieren treinkaartje moet blijven 1. Lichaam Bart Koster uit Yerse ke gevonden. 2. Dit hebben we nog nooit mee gemaakt. 3. Lichaam Bart Koster mogelijk gevonden. IN BINNEN- EN BUITENLAND De Italiaanse premier Silvio Berlusconi heeft een verpletterende nederlaag geleden bij vier referenda tijdens de pinksterdagen. Zo'n 95 procent sprak zich uit tegen plan nen van de regering, onder meer tegen een wet die de premier de mogelijkheid biedt weg te blijven bij rechtszaken tegen hem. Defensie tast in het duister over het overlij den van een infanteriesergeant (20) die vo rige week na een trainïngsparcours voor de Luchtmobiele Brigade onwel raakte en dinsdag overleed. De militaire vakbond AFMP heeft aanwijzingen, dat hij mogelijk te veel harde klappen heeft gekregen. De reizigersvereniging Rover is een actie begonnen om het papieren treinkaartje te behouden. De NS willen eind 2012 volledig op de OV-chipkaart overgaan. Reizigers ge ven echter aan nooit op de OV-chipkaart te willen overstappen, ook niet als de meeste problemen zijn opgelost Begin verlenging tramlijn RTM van Middelplaat naar Scharendijke DINSDAG 21 JUNI Onthulling gedenkbord huis kamercafé Land- en Schelde- zicht in Bath WOENSDAG 22 JUNI Rechtszaak tegen weduwe van Ad van den Dool (recht bank Middelburg, 9.00) DONDERDAG 23 JUNI Rechtszaak coffeeshop Home Grow tegen gemeen ten Vlissingen en Goes VRIJDAG 24 JUNI Uitreiking medaille Carne gie Fonds aan Roy van der Voort voor redding dochter Concert4Kids op Grote Markt Goes met optreden van Ralf Mackenbach

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 96