Eerste burger Jaap Sala 261 Ondernemersmanager inzetbaar in alle kernen Taakstraf voor slaan en beledigen van agenten Leefbaarheid ook zaak van burger Jan Stins Preek Hendrikse almanak Brandweer Jaap Sala gaat, acht jaar na aantreden als burgemeester van de heringedeelde gemeente Sluis, met pensioen. Op heikele peri kelen uit de bestuursperiode werd nauwelijks teruggekeken. Stropielekkers kopen, zingen en feesten zaterdag 18 juni 2011 uurwerkmaker/ instrumentmaker v.oor al uw uurvjfërk restauraties Lid Jkes^vuratoren Nederland" mensen die w kunnen waardère1 damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl AARDENBURG - Dominee Klaas Hendrikse preekt morgen tijdens de dienst van de PKN-kerk Aar denburg in de Sint Baafskerk. Aan vang 10.30 uur. Hendrikse baarde de afgelopen jaren veel opzien in kerkelijk Nederland als de 'ongelo vige dominee'. De lezing gaat over de opwekking van Lazarus. wssmmnsasm. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Terneuzense ker nen Axel en Sas van Gent krijgen een ondernemersmanager, die moet zorgen voor een economi sche impuls. B en w van Terneu- zen zijn van plan daarvoor 25.000 euro uit te trekken. Wethouder Pim Broekhuysen (midden- en kleinbedrijf) laat on derzoeken of de aan te stellen ma nager mogelijk ook in de overige kernen kan worden ingezet. Hij zei dat bij de behandeling van de Perspectievennota 2012-2015 in de raadscommissie Bestuur en Midde len. CDA'er Ronald Lippens kaart te de zaak aan. Hij vond het vreemd dat het college alleen denkt aan een manager - een con tactpersoon tussen ondernemers en de gemeente - voor Axel en Sas. Lippens vroeg zich overigens hardop af waarom de gemeente een dergelijk initiatief moet ne men. „Waar blijft de ondernemers geest?! Kunnen de ondernemers die kar niet zelf trekken? Ik ben bang dat dit de gemeente veel geld gaat kosten, zonder veel resultaat." Broekhuysen dacht daar anders over. Hij verzekerde dat over die in zet 'hard wordt nagedacht'. door Emile Calon MIDDELBURG - Een 38-jarige man uit de gemeente Temeuzen is door de rechtbank tot een taak straf van negentig uur (zestig voor waardelijk) veroordeeld voor het slaan en beledigen van twee agen ten in de nacht van 11 op 12 no vember 2010 in Middelburg. De man was die nacht teleurge steld, omdat een date niet kwam opdagen. Vijf biertjes en vijf bier tjes-wodka later trof de politie hem aan achter het station, waar hij op een bankje lag. Daar volgde een woordenwisseling, die hoog opliep. De Terneuzenaar sloeg in één beweging zowel de ene als de andere agent. Daarop werd hij overgebracht naar Torentijd. Daar aangekomen schold hij de beide agenten uit voor klootzakken en ei kels. Een van de twee agenten eis te een schadevergoeding van 150 euro. De Terneuzenaar erkende zijn daden. Hij vertelde dat hij ma- nisch-depressief is en dat alleen drank helpt om het leven wat aan genamer te vinden. Hij kon de rechtbank niet beloven dat hij in het vervolg zal matigen. Behalve de taakstraf legde de rechtbank hem 150 euro schadevergoeding voor de agent en de verplichting tot een behandeling op. Onze specialist herstelt iédere dag steenslag. Deze week lijkt hij zelf van slag, hij haalt uw steenslag weg. Nu van 100,- voor 50,- Bel snel voor een afspraak! (m.u.v. vestiging Borssele) M ytoschadeteam 0800-schadeteam (0800-7242338) De brandweerlieden van het Terneu zense bedrijf zitten vaak 24 uur op eikaars lip. Dat leidt meer dan eens tot joligheid. Zo leverde de baas deze week een doos vol knipperlichtjes af. Ter promotie, leuk voor de kinderen en kleinkinderen. De spuitgasten waren er dol op. Het duurde niet lang voor de doos leeg was. „Hoeveel heb jij er", vroeg de AFSCHEID BURGEMEESTER door Rcné Hoonhorst Zijn zelfkritiek liet Jaap Sa la niet in de steek bij zijn afscheid als burge meester van Sluis. Na twee dagen loftuitingen - bij drie bijeenkomsten: voor de ambtena ren, de gemeenteraad en relaties van buiten de gemeente - kon hij zich voorstellen een psychiater no dig te hebben om van het hem aangeprate 'onmisbaarheidssyn droom' af te komen. Het besef dat veel mensen over an derhalve week al niet meer weten wie 'hoe-heet-ie-ook-al-weer' de burgemeester was, hield hem met beide benen op de grond, meldde hij tot hilariteit van zijn gehoor gis termiddag. De grootste eer was hem even daarvoor ten deel geval len. Want vertegenwoordigers van de ambtenaren, de gemeenteraad en het college hadden zijn lof dan wel in véle toonaarden bezongen, het feit dat het Meerminnecomité van Waterlandkerkje hem opnam in de Orde van de Meermin Hilde- gonda deed hem misschien nog meer. Het ereburgerschap van het eigen dorp geeft aan dat Sala en zijn ge zin de afgelopen acht jaar perfect zijn ingeburgerd. „Waterlandkerk je heeft er geen last van gehad dat Jaap burgemeester was", compli menteerde voorzitter Jan Meesen van het Meerminnecomité. De scheidend eerste burger had het op zijn beurt zeer aangenaam ge vonden dat de dorpelingen niet steeds op de stoep stonden om za ken voor 't Kerkje te regelen. Sala blijft mede daarom ook als 'pensio naris' graag in Waterlandkerkje wonen. De cyclus aan afscheidsceremonies begon voor Sala donderdag met een bijeenkomst voor al het ge- meentepersoneel. Die avond, na Advies voor raad Drie adviezen wilde Jaap Sala de Sluise raadsleden graag meegeven. 1. Wees minder intern gericht. Vraag aandacht voor problemen in Den Haag, dan krijg je het ook. 2. Laat weten hoe veel oorlogsleed (West-)Zeeuws-Vlaanderen heeft moeten verwerken. Bekendheid van de Slag om de Schelde leidt tot meer begrip voor de regio. 3. Mocht u in de toekomst er sa men niet uitkomen, blijf niet aan rommelen, maar zoek een deskun dige bemiddelaar van buiten. Daarnaast stelde Sala dat alle Zeeuws-Vlamingen hun trots op de regio meer mogen uitdragen. een raadsvergadering waarin hij al zijn staatkundige kennis nodig had om de Kadernota aangeno men te krijgen, kwamen de offi ciële plichtplegingen al aan bod. De overdrachten: de voorzittersha mer voor de gemeenteraadsverga deringen aan raadsnestor Sjaak Quaak (CDA) en de ambtsketting aan loco-burgemeester Peter Ploe- gaert, die hem overigens over twee weken al weer kwijt is aan de Sa- la's opvolger Jacques Suurmond. Ploegaert, gemeentesecretaris Jelle Dijkstra en raadslid Stan Lauret (WD) bezon gen namens college, ambtenaren apparaat en gemeenteraad alle goe de eigenschappan van de na acht jaar Sluis met pensioen gaande burgemeester. Sala haalde daarom zelf nog maar enkele mindere ei genschappen - 'mijn gehaastheid, namen vergeten, stiekem roken' - aan. Hij verheelde niet dat hij aan het roer stond tijdens een roerige periode en sprak zelfs van een 'hels karwei'. Maar Sluis staat er nu weer goed voor, het ambtenarenapparaat staat op poten en de financiële si tuatie is minder slecht dan vaak wordt gedacht. Klaagzangen over het 'armlastige Sluis' schetsen vol gens Sala een volkomen verkeerd beeld. Nederlanders verwachten veel van de overheid. Maar burgers moeten zelf ook initiatieven nemen, zeker nu de verschillende overheden de in breng van de burger centraal wil len stellen. Vice-voorzitter Peter Holicki van de Raad van Bestuur van Dow Be nelux heeft veel waardering voor de kwaliteit, de werkethiek, de in zet en betrokkenheid van Zeeuws-Vlamingen bij hun streek en bedrijf. Maar ze mogen wel eens wat min der conservatief acteren en ontwik kelingen in het buitenland beter volgen. Als ze dan ook nog bedrij ven van buiten met open armen durven binnenhalen en aan de kansen in plaats van de risico's denken, blijft de regio ook in de toekomst voorop lopen. Dat be toogde hij tijdens de 'academische zitting', die gisteren ter ere van het afscheid van burgemeester Sala in het gemeentehuls van Oostburg werd gehouden. Het betoog van Holicki sloot won derwel aan bij toekomstvisies van topvrouw Bertine Steenbergen van het ministerie van Economi sche Zaken en burgemeester Henk Aalderinck van Bronckhorst, voor zitter van de Pio, de vereniging van grote plattelandsgemeenten. Ook zij zien beiden een grote(re) rol voor de burger weggelegd. Overheden kunnen met hun uitge breide netwerken als een spin in het web partijen bij elkaar breng en en burgerinitiatieven ondersteu nen, stelde Steenbergen. Ze moe ten dan wel verder durven kijken dan eigen dorp, school of vereni ging, maar zoeken naar kwaliteit en leefbaarheid in een bredere om geving, vulde Aalderink aan. Tip? redactie@pzc.nl Terneuzenaar aan zijn collega. „Niet zoveel hoor, ik geloof een stuk of zes", zei hij. Dat dacht-ie. Totdat hij rond een uur of elfde deur van zijn slaapka mer opendeed. Het plafond, de muur, zijn bed, zijn garderobekast... Alles in zijn kamer knipperde rood en wit. Een Amerikaanse brandweer wagen was er niets bij. MEEST CELEZEN 1. Kessen houdt familietraditie in ere 2. Nieuw netwerk mountainbikers 3. Aanrijding in Terneuzen TWITTER Volg het Zeeuwse nieuws via het Twitter-kanaal van de PZC: www.twit- ter.com/pzcredactie. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ZAAMSLAG - Zaamslag viert het jaarlijkse dorpsfeest. Gisteren reden kinde ren ezeltje, zongen koren in de kerk en speelde What-ever rockcovers in de feesttent. Vanochtend (zaterdag) jagen de 'stropielekkers' koopjes op een rommelmarkt, traditioneel een hoogtepunt van het feest. Ook zijn er de he le dag demonstraties en optredens. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74