Effecten nieuwe N57 merkbaar Deltaweek in 281.: nd BeoSound 8 van B&O.. www.binnenuit.nl Afwisselend theaterseizoen in De Stenge I Pad Sounddock.. www.binnenuit.nl METINGEN Minder verkeer DELTAWEEK De Deltaweek komt er weer aan. Sint-Annaland, Wemeldinge en Yerseke zijn er dit jaar meer bij betrokken. Programma Deltaweek 2011 Slogan voor de 'Zak' in de maak zaterdag 18 juni2011 heinkenszand - De Culturele Raad Borsele heeft voor het thea terseizoen 2011-2012 in De Stenge in Heinkenszand een afwisselend programma samengesteld. Aansprekende namen zijn onder andere Peter Faber, Ernst Jansz, Chris Hinze, Gé Reinders en Katin- ka Polderman. Speciaal voor de kinderen is er een goochelshow van Igor Krulsnor. Faber staat op zaterdag 21 januari op de planken met zijn one man comedy 'Caveman'. Een hilarische comedy over leven, liefde en rela ties. Het gaat om de eeuwig duren de strijd en het vershil tussen man en vrouw. Ernst Jansz zingt door hem zelf vertaalde nummers van Bob Dylan op vrijdag 3 februari. Katinka Polderman komt op don derdag 8 maart met een reprise van haar programma 'Polderman tuigt af. Q Het volledige programma is te vinden op www.cultureleraadborsele.nl door Theo Giele middelburg - Harde cijfers bevesti gen wat op het oog al te zien was. Sinds de opening van de nieuwe N57 is het in Middelburg, Sint Lau rens en de wegen in het buitenge bied ten noorden van de stad veel rustiger geworden. Deze week maakten de wegbeheer- ders (Rijkswaterstaat, de gemeen ten, provincie en waterschap) de resultaten bekend van tellingen die dit voorjaar zijn gedaan. De metingen werden in februari en maart uitgevoerd. De nieuwe N57 met de tunnel onder het Kanaal door Walcheren ging op 5 februari open. In de eerste twee maanden reden er op werkdagen gemiddeld 12.594 voertuigen door het Dam poortaquaduct. Het drukste punt van de N57 is bij Arnestein (17.116 voertuigen); daarna volgt het deel bij de Veerseweg (8558) en het stuk ten oosten van Sint Laurens (7044)- Uit metingen bij de Veersedam en op de A58 en de Sloeweg (N254) is geen toename van verkeer geme ten. De vrees dat doorgaand ver keer tussen Rijnmond en het Sloe- gebied en (Zeeuws-)Vlaanderen meer gebruik maakt van de Dam- menroute lijkt vooralsnog niet be vestigd. Daarbij moet worden aan getekend dat het gedeelte van de nieuwe N57 tussen de Veersedam en Serooskerke nog niet af is. Door Sint Laurens reden in februa ri en maart 30 procent minder voertuigen dan in die maanden in 2010. De afname op de oude route door Middelburg was het sterkst ter hoogte van de Looierssingel (min 26 procent). Op de Schroe- weg was sprake van een afname van 17 procent ten opzichte van 2010. Ook elders op Walcheren is het ef fect van de nieuwe weg merkbaar. Buttinge kreeg1200 voertuigen per dag minder te verwerken om dat verkeer van en naar Middelburg/A58 uit de richting Grijpskerke, Oostkapelle en Dom burg liever via Serooskerke en de nieuwe N57 rijdt Dat wordt beves tigd door tellingen in Serooskerke waar sprake is van een groei van 29 procent op de Oostkapelseweg (N287). Als dit najaar de rondweg klaar is, is het dorp van dit door gaande verkeer verlost. Doordat een aantal wegen in het buitenge bied voor het autoverkeer nu dood lopen op de N57 is het ook daar een stuk rustiger. Bij Schellach, tus sen Middelburg en Gapinge, is het verkeer meer dan gehalveerd. Korte intensieve opleidingen MAVO (VMBO-T), HAVO. VWO in Middelburg Wij starten weer begin september In één jaar naar het diploma; MAVO (VMBO-T) HAVO VWO Of in twee jaar naar het diploma HAVO via onze opleiding; HEXBO Studeren per vak kan. Vrijstellingen vanuit het voortgezet onderwijs zijn mogelijk. Wij bieden een volwassen aanpak van de studie: begeleid zelfstandig studeren. 16- en 17-jarigen zijn toelaatbaar via het voortgezet onderwijs. Kom naar onze Open Dag op zaterdag 2 juli van 10.30 uur tot 13.30 uur. Om 11.00 uur en 12.00 uur starten de centrale informatierondes. Kijk voor meer informatie op onze website of download onze folder op www.roczeeland.nl/ educatie. R0C Zeeland, clüster Educatie Ravensteijnweg 1 6337 PG Middelburg T0118-558660 www.ro.czeeland.nl/educatie vavoOroczeeland.nl door Ton van den Nouweland Wemeldinge, Sint-Annaland en Yerseke zijn dit jaar meer be trokken bij de Deltaweek - het jaarlijkse zeilfes- tijn - dan voorheen. De organisatie komt daarmee tege moet aan het verzoek van hoofds ponsor Delta. Zierikzee blijft de drukste locatie en in Colijnsplaat staat dit jaar ook een band op het podium. De laatste jaren is de na druk te veel op startlocatie Zierik zee komen te liggen. Daar zijn de grote feesten, daar is het deelne mersveld nog compleet. „Delta wil ook bevolking en passanten in de andere Oosterscheldehavens bij de Deltaweek betrekken", legt Edwin Lodder, coördinator van de Deltaweek uit. Delta heeft een sponsorcontract van drie jaar met het zeilevenement. Dat loopt dit jaar af. Of Delta het contract ver lengt staat nog niet vast. Lodder: „Meteen na het evenement wordt 1 juli, 17 u. aankomst Zierikzee 20 u. feest, o.a Harries Herrie 2 juli, 20 u. feest met band Tof 3 juli, 10 u. start races Zierikzee 4 juli, Sint-Annaland 11 u. start 20.30 mfeest met Peter Heyt 5 juli, 16 u. braderie St-Annaland 6 juli, 11 u. start Yerseke 16 u. braderie Yerseke 6 juli, 11 u. start Wemeldinge 16 u. braderie Wemeldinge 19 u. avondwedstrijd Wemeldinge 7 juli, 11 u. start W'dinge-De Val 8 juli, 8 u. start Veronicarace (zee) vanaf 9.30 u. afvaarten toeschou wersboot Colijnsplaat 9 juli 18 u. feest Bad Hairday, 10 juli 10 u. slotraces Colijnsplaat De band Bad Hairday treedt op in Colijnsplaat. door Frank van Cooten ellewoutsdijk - De Zak van Zuid-Beveland krijgt een slogan en een logo. De deelnemers aan de derde plat formbijeenkomst van de werk groep Energiek Borsele gaan daar dinsdag in Fort Ellewoutsdijk over brainstormen. Iedere deelnemer krijgt de gelegen heid om in maximaal een minuut uit te dragen waarom hij of zij voorstander is van een bepaalde naam. Een afvaardiging uit de werkgroep gaat naderhand met al le suggesties en bijbehorende moti vaties aan de slag om een keuze te maken. Dat gebeurt onder begelei ding van Communicatiebureau Lie- vens. Nadat de naam is vastgesteld kan een logo en slogan voor de regio worden ontwikkeld. Iedereen kan dan het beeldmerk en de slogan gaan toepassen om de bekendheid van de regio een flinke impuls te geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64