zeeland 129 vol expressie en traditie stoomoven actie Slagerij La Couronne is de beste in Zeeland www.binnenuit.nl Gebouw De Arne gaat dicht Zonnetrein oneerlijke concurrentie Asielverhaal Opening dorpshuis Oosterhof 25% korting op showroom modellen www.binnenuit.nl zaterdag 18 juni 2011 makelaar Ons volledige woningaanbod: Oosterscheldestraat 8 Wissenkerke Aan een verkeersluw hofje is deze scherp geprijsde twee-ondcr-een-k3pwoning gesitueerd. Het object is gelegen op een royaal per ceel van circa 235 nr eigen grond, beschikt over o.a. 4 slaapkamers en heeft aan de voorzijde een fraai uitzicht. M2makeiaars.nl Vraagprijs 189.000,- k.k. PHILIPPINE - Slagerij La Couronne uit Philippine mag zich in de jaar lijkse wedstrijd Slagerij van het jaar op de gelijknamige internetsi te tot de beste zeventien van Ne derland rekenen. Daarnaast is deze plek in de tweede ronde van de wedstrijd in elk geval al goed voor het predikaat 'beste slagerij van Zeeland'. Een professionele jury bepaalt nu met een keuring welke tien slagerijen in november naar de finale gaan. ARNEMUIDEN - De gemeente Mid delburg sluit per 1 januari 2012 het verenigingsgebouw De Arne in Ar- nemuiden. Met alle gebruikers van het verenigingsgebouw is volgens wethouder Albert de Vries over eenstemming bereikt over vervan gende ruimte. Het Arnemuidse verenigingsgebouw werd slechts zeventien pföcent van de tijd ge bruikt. De gemeente heeft geke ken of er voor de gebruikers alter natieven in Arnemuiden te vin den zijn. Dat bleek het geval. MIDDELBURG - Stalhouderij Schroe- vers probeert via juridische weg de zonnetrein uit Middelburg te weren. Eigenaren Lien en Jan Scfiroevers vinden het ongehoord dat B en W toestemming en subsi die hebben gegeven aan de Zonne trein Zeeland. De zonnetrein gaat een rondje rijden door de stad en verzorgt eens per uur het perso nenvervoer van en naar het par keerterrein aan de Oude Veerse- weg. De Schroevers rijden al 20 jaar met de paardentram toeristen rond door de stad net als de tram met de Friese paarden van Boone. koos zij onder meer voor een klas sieke choreografie uit 1845: Pas de Quatre van Jules Perrot op muziek van Cesare Pugni. Zij prijst de in zet van de vier ballerina's, die hier keihard voor hebben geoefend. Verder laat Mojet weer andere cur sisten het driedelige ballet Paquita uitvoeren. „Een prachtig gedanst verhaal over een zigeunerbruiloft", aldus Mojet. Daarnaast liet zij zich door haar cursisten toch ook verleiden tot 'klassiek met een moderne invals hoek'. Op muziek van Arne Dom- nérus en Rune Gustaf maakte zij een eigen choreografie: Ballet for Harmony: a Guillaume. Blijkbaar is haar dat goed bevallen, want zij spreekt al over een vervolg hierop bij een volgend optreden. „Die combinatie van kerkorgel met saxo foon in dit stuk levert echt heel vette muziek op", vindt de ballet docente. Naast klassiek ballet wordt er in deze voorstelling natuurlijk ook ge zapt naar jazzdance onder leiding van Martine Bos en naar breakdan ce onder leiding van Ferry Bom mel. Verder tekent Onno Kramer zelf-voor de lessen streetdance aan diverse groepen. Met één van die groepen- volwassen vrouwen - treedt hij zelf heel even op. „Dat is lang geleden hoor. Ze wilden dat ik mee zou doen, maar ik zei 'Nee, dat is geweest'. Nou ja, uiteindelijk komt het er dus toch van in een heel leuk stukje met als titel Toen en Nu", vertelt Kramer. Hij is blij met alle hulp die hij krijgt van vrijwilligers bij het ma ken van kostuums, bij het vervoer naar en van De Mythe en bij alle werkzaamheden backstage. Kra mer constateert dat er sponsoring én inventiviteit nodig is om als dansscholen een dergelijke groot scheepse uitvoering mogelijk te maken. Uit budgettaire overwegin gen kiest hij nu daarom ook voor twee voorstellingen op één dag in plaats van verspreid over het week end. Toch houdt hij hoopvol de blik op de toekomst gericht en wil hij het komend seizoen beginnen met een musicalopleiding, waarin dus ook zang en acteerlessen wor den gegeven. Zat. 25 juni, De Mythe, Goes, 14.30 en 18.30 uur. Reserveringen: tel. 06-53726671 of via e-mail: info@dancemasterskramer.nl MIDDELBURG - Oud-Middelburger Mahmoud Karamzadeh heeft een boek geschreven waarin hij zijn asielverhaal vertelt. Mahmoud Ka ramzadeh (1964) vluchtte om poli tieke redenen en kwam in 1994 in Middelburg terecht. Momenteel is hij verbonden aan de Universiteit van Humanistiek in Utrecht waar hij binnenkort hoopt te promove ren op het asielbeleid. Titel: Een asielverhaal in Nederland. OOSTERLAND - Het ingrijpend ver nieuwde dorpshuis Oosterhof in Oosterland wordt vrijdag 24 juni feestelijk geopend. Er zijn activitei ten voor jong en oud. Het officiële deel wordt verricht door wethou der Gilles Houtekamer, voorzitter Dick Kooman van de stichting Dorps- en Gemeenschapshuizen, directeur Antoine de Ceuster van Zeeuwland en kinderen uit het dorp. Voor hen is een speciaal kin derprogramma op poten gezet. Verschillende verenigingen treden voor het voetlicht en er is een dri- ve-inshow. Aanvang 18.30 uur. in een volwaardige schouwburg te laten optreden met passende vormgeving en voldoende ruimte voor scènewisselingen. Hanna Mojet van Prélude verzorgt ook balletlessen bij Kramer in Zie- rikzee. Zij neemt specifiek 'de tra ditie' voor haar rekening. Haar gro te liefde ligt bij het klassieke ballet. Zij volgde een professionele ballet opleiding in de toenmalige DDR en voegde daar later nog een peda gogische cursus aan toe. „Ik draag het klassieke ballet graag over. Dat is zo mooi en het heeft zo'n waar devolle traditie. Ook in de op bouw van mijn lessen ben ik be hoorlijk traditioneel. Dat wil zeg gen een strikte volgorde aan oefe ningen volgens het zogeheten Va- ganova-systeem", zegt Mojet. Voor de voorstelling in De Mythe choreograaf Jules Perrot. foto Ronald den Dekker www.woneninbestevaer.nl Wonen aan het water in het centrum van Vlissingen Prachtige herenhuizen vanaf 384.900,- v.o.n. Voorverkoop internationaal toptennisevenement gestart! Koop uw tickets nu met korting via wwwchallengerzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53