Zeeland PZC I s Melissant aast op Schouwse rolstoeler Vakantieplannen? VERHUIZEN MET ZORG! SCHOUW 0113 22 22 20 SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 WESTERSCHOUWEN 30 en 31 SPORTACCOMMODATIES In regio geen tennisbanen voor mensen met fysieke beperking almanak A.s. zondag open! KEUKENSTEGEN ALLES-MOET-WEG-PRIJZEN Maak dan gebruik van de vakantieservice! Brandweer Kleuters Willibrordusschooi trekken de wereld rond Grote drukte op wegen door Concert at Sea Kunstschouw heeft veel te zien, te horen, te voelen en te beleven Zaterdag 18 juni 2011 Mogelijk verkeerde man veroordeeld Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Vogel Verhuizingen ZIERIKZEE - Zestig kinderen uit de groepen 1 en 2 van de Willibrordusschooi in Zierikzee trokken gisteren de wereld rond. Wereldfeest was het the ma van het eens in de twee jaar gehouden feest van de kleuters van de Zierikzeese school. „Een uitdagend én actueel thema", zegt juf Trudy Gunst van groep 1. „De wereld is groot en de kin deren weten daar veel over te vertellen." Het thema van dit jaar leverde bovendien kleurrij ke decors en uitdossingen op. Niet alleen de kin deren en leerkrachten, ook de ouders zijn nauw bij het feest betrokken. „Je leeft er samen naar toe en dat maakt het allemaal erg leuk." Op de foto Abigail, Sjors, Michiel en Lars in frietparadijs België. foto Izaak Verkeste Bij Keuken Kampioen wordt alleen deze week een alles-of-niets-verkoop van showroom- en voorraadkeukens gehouden. De reden hiervoor is dat deze modellen plaats moeten maken voor de nieuwe collectie. Dit is een unieke kans voor u om uw droomkeuken aan te schaffen met kortingen die kunnen oplopen tot wel 70 (zeventig!)%. En met modellen die zelfs tegen elk aannemelijk bod weg mogen. Als u nu bestelt heeft u uw keuken voor de zomer in huis! De directie van Keuken Kampioen laat weten dat deze verkoop niet bedoeld is voor handelaren, uitsluitend particulieren kunnen deze keukens aanschaffen. Deze uitverkoop is alleen deze week geldig in: MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. Kijk voor alle mogelijkheden op www.pzc.nl/vakantieservice Heeft u geen toegang tot internet, neem dan contact op met de afdeling Lezersservice. Tip? redactie@pzc.nl De brandweerlieden van het Terneu- zense bedrijf zitten vaak 24 uur op eikaars lip. Dat leidt vaak tot jolig heid. Zo leverde de baas deze week een doos vol knipperlichtjes af. Ter promotie, leuk voor de kinderen. De spuitgasten waren er dol op. Het duurde niet lang voor de doos leeg was. „Hoeveel heb jij er", vroeg de Temeuzenaar aan zijn collega. „Niet zoveel hoor, ik geloof een stuk of zes", zei hij. Dat dacht-ie. Totdat hij rond een uur of elfde deur van zijn slaapka mer opendeed. Het plafond, de muur, zijn bed, zijn garderobekast... Alles in zijn kamer knipperde rood en wit. Een Amerikaanse brandweer wagen was er niets bij. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het is de tennisclub Melissant opgevallen dat er op Schouwen-Duiveland geen moge lijkheden zijn voor rolstoeltennis. De vereniging past haar accommo datie aan en vraagt - zodra zich Schouwse sporters melden - hier voor een bijdrage van de gemeen te Schouwen-Duiveland. Bestuurslid Carola Mijnders van de TC Melissant heeft zelf een dochter die aan de rolstoel gebon den is: „Zo is vorig jaar het idee ontstaan. Inmiddels hebben we vier rolstoeltennissers en zijn we van plan het idee verder uit te wer ken. Iedereen is positief. Van de tennisbond krijgen we geld om gratis lessen en sportstoelen aan te bieden." Mijnders ontdekte dat op Goeree-Overflakkee, Voorne-Put- ten en in de Hoekse Waard ner gens rolstoeltennis wordt aangebo den. „In Zeeland gebeurt dat al leen in Middelburg." De TC Melis sant wil in die leemte voorzien. Harry Thijssen, voorzitter van de Schouwse sportvereniging voor mindervaliden d'Antilopen, er kent dat er geen lokale tennisvere niging is die deze tak van sport aanbiedt. Volgens hem zijn de ten- nisaccommodaties op Schou wen-Duiveland niet geschikt voor mensen met een beperking. „Ik ge loof ook niet dat ik hier rolstoelten nissers ken. Nou zegt dat niet zo veel. Want als die mensen er zijn, spelen ze natuurlijk in Middel burg. Dat lijkt me trouwens lang reizen voor een potje tennis." Op Goeree-Overflakkee gaat de TC Melissant verbouwen. Er komt een invalidentoilet en een kleedka mer voor mindervaliden. Mijn ders: „De toegang gaat nu nog met planken, maar ook dat gaan we permanent maken." Voor de kos ten doet Mijnders een beroep op haar vereniging, het bedrijfsleven, allerlei fondsen en de gemeenten op de Zeeuwse en Hollandse eilan den. „We hebben 2500 euro gehad van de 'Old granddads club', de golfende opa's van Grevelingen- hout in Bruinisse." Of de gemeente Schouwen-Duive land desgevraagd bij zou dragen aan Mijnders initiatief viel gisteren wegens vakantie en deeltijdwerk van de verantwoordelijken niet te achterhalen. BROUWERSDAM - Concert at Sea heeft de hele vrijdag voor grote drukte gezorgd op de wegen rich ting festivalterrein aan de Brou- wersdam. Een camper met lekke band op de Zeelandbrug zorgde rond half vier voor extra vertraging. Op de Stoof- weg bij Renesse werd, even na half vijf, melding gemaakt van op stropend verkeer richting festival parkeerterrein P2. Bij de stoplich ten bij Goedereede, op de N57, zijn de verkeerslichten op handma tige bediening gezet en zijn verkeersregelaars ingezet om file vorming te beperken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49