sport 139 Alles over wonen Ajax begint met uitduel tegen De Graafschap Uitslag tweede etappe KNVB niet te spreken over Fifa Keetie van Oosten-Hage op een postzegel zaterdag 18 juni 2011 Birgit Lavrijssen uit Kapelle is met de 34e plaats de beste Zeeuwse in het algemeen klassement 1. Chantal Blaak 2.32.29, 2. Sarah Duesterz.t. 3. Amy Pieters 0.02, 4. Marian ne Vos 0.13, 5. Kirsten Wild z.t. 6. Evelyn Arys z.t., 7. Liesbeth de Vocht z.t., 8. Andrea Bosman z.t., 9. Iris Slappendel z.t., 10. Rixt Meijer, 32. Birgit Lavrijssen 0.37, 34. Anne Eversdijk z.t, 126. Baukje Doedee 5.28,146. Mathilde Matthijs- se 5.28. Algemeen klassement: 1. Vos 2.38.48, 2. Blaak 0.11, 3. DiisterO.12. Ster Zeeuwsche Eilanden in üw regio! ZEIST - Landskampioen Ajax opent de competitie in de eredivi sie op zondag 7 augustus met een uitwedstrijd tegen De Graafschap. FC Twente, dat afgelopen seizoen in de laatste wedstrijd de titel aan de Amsterdamse club verspeelde, begint diezelfde dag met een uit duel bij NAC Breda. PSV speelt ook uit, tegen AZ. Dat staat in het gisteren naar bui ten gebrachte competitieprogram ma van de KNVB. Het betreft nog een concept. De bond moet het schema nog bespreken met de be- taaldvoetbalclubs en afgevaardig den van gemeenten en politie. De definitieve speelschema's wor den volgende week bekendge maakt, inclusief de aanvangstijden. Duels van maandag tot vrijdag zul len voortaan op vaste tijdstippen beginnen, om 19.00 uur, 20.00 uur of 21.00 uur. De eerste competitiewedstrijd is al op vrijdag 5 augustus. Het is met een een derby. Excelsior uit Rotter dam ontvangt in eigen huis Feye- noord. Op dezelfde dag trapt de Ju- piler League af, een primeur in het hedendaagse profvoetbal in Neder land. Om de focus op het nationa le competitievoetbal niet te laten verwateren, zijn op vrijdagavon den met interlands van Oranje geen wedstrijden in de Jupiler Lea gue meer vastgesteld. De opwarmer voor de competitie is op zaterdag 30 juli, als in de Are na kampioen Ajax en bekerwin naar FC Twente strijden om de )o- han .CruijfF Schaal. In de competi tie komen de clubs elkaar op zater dag 24 september voor het eerst te gen, eveneens in de Arena. De tra ditionele klassieker tussen Ajax en Feyenoord is op zondag 23 oktober in Amsterdam. De winterstop begint op vrijdag 23 december. De competitie in de ere divisie loopt door tot en met zon dag 6 mei. ZEIST De KNVB is slecht te spreken over de manier waarop de wereldvoet balbond Fifa de bidprocedures voor het WK 2018 en 2022 heeft af gehandeld. „Tot op de dag van van daag gissen wij waarom we het niet zijn geworden", zei Bert van Oostveen, directeur betaald voet bal van de KNVB, gisteren in de Volkskrant. Het hoofdbestuur van de Fifa gun de begin december Rusland het WK 2018. Nederland en België had den zich gezamenlijk voor dat toer nooi kandidaat gesteld. „Gelet op de investeringen van regeringen en andere partijen, heeft de Fifa de plicht om uit te leggen hoe een keu ze tot stand is gekomen", betoogt Van Oostveen. MIDDELBURG - De wielerwereld is Keetie van Oosten-Ha ge nog niet vergeten. Tweeëndertig jaar na haar laatste wereldtitel (Amsterdam, 1979) werd de Zeeuws.e wiel- renster vereeuwigd op een postzegel uit een serie van negen met de succesvolste wielrensters uit de Neder landse geschiedenis. Van Oosten-Hage kreeg de zegel in Middelburg uitgereikt, voor de start van de tweede etappe van de Ster Zeeuwsche Eilanden. Ook Petra de Bruin, Kirsten Wild, Marianne Vos, Daphny van den Brand, Ingrid Haringa, Leontien van Moorsel en Mirjam Melchers staan op een postzegel. Vrouwenwielrennen is de vierde serie die PostNL uitbrengt in een postzegel boekje over het Nederlandse wielrennen. De eerste twee gaan over de Tour de France, nummer drie gaat over de Amstel Gold Race. De postzegelboekjes zijn te bestellen via collectclub.postnl.nl foto Ruben Oreel Jaco Moerdijk (links) bekijkt samen met Klaas en Jan Poortvliet het jubileumboek. foto Ruben Oreel Vlissingen Etappe 3, zaterdag 18 juni Westkapelle-Westkapelle, 129 km Eerst een grote ronde Start 12.00 op de Markt in Westkapelle Dan vier kleine rondes Finish: 15.15 op de Markt in Westkapelle (tegen de klok in): kapelle p. Oostkapelle Domburg r Kamperland Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39