381 sport Vos houdt elf seconden over 'Hart voor Erremuu' WEEKENDAFSLUITING N57 TUSSEN SEROOSKERKE EN VROUWENPOLDER van Anaar Beier Chantal Blaak wint de tweede etappe van de Ster Zeeuwsche Eilanden. Ze is de snelste van een kopgroep van drie. Mahut opnieuw tegen Isner op Wimbledon zaterdag 18 juni 2011 afgesloten route omleidingsroute gemotoriseerd verkeer einde omleidingsroute VRIJDAG 24 JUNI 19.00 UUR TOT ZONDAG 26 JUNI 06.00 UUR Rijkswaterstaat voert van vrijdag 24 juni 19.00 uur tot zondag 26 juni 06.00 uur werk zaamheden uit aan de N57 (KadetwegJ tussen de Gapingseweg in Serooskerke en de rotonde bij Vrouwenpolder. Hierdoor is dit gedeelte van de N57 in beide richtingen volledig afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. De werkzaamheden zijn nodig om de nieuwe N57 aan te sluiten op de rotonde ten zuiden van Serooskerke. Omleidingsroute gemotoriseerd verkeer - via Veere Vanaf Dampoort aquaduct (Kanaal door Walcheren], via Veerseweg en Polredijk richting Vrouwenpolder - vice versa. Lokaal- en bestemmingsverkeer worden ter plaatse omgeleid. Gele borden ter plekke geven de omleidingsroute aan. Bij slechte weersomstandigheden kunnen de werkzaamheden worden uitgesteld. Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu STER ZEEUWSCHE EILANDEN door Koen de Vries VLISSINGEN - Gegokt en bijna verlo ren. Marianne Vos was gisteren in de tweede etappe van de Rabo- Ster Zeeuwsche Eilanden net als op de openingsdag onmiskenbaar de sterkste van het peloton. Om dat ze de etappezege aan haar ploeggenote Sarah Düster gunde, raakte de renster van Nederland Bloeit de gele leiderstrui echter bijna kwijt. Niet Düster won de sprint van de kopgroep van drie, maar Chantal Blaak van de concur rerende formatie AA Drink/Leontien.nl. Nadat de jury zich enige tijd over de etappeuitslag had gebogen, bleek Vos nog elf seconden over te hebben, zodat ze vandaag in de af sluitende etappe Westkapel- le-Westkapelle opnieuw in het geel mag starten. Onderweg in de etappe Middel- burg-Vlissingen won Vos bijna al les wat er te winnen was. Ze ver sloeg in de twee bonificatiesprints beide malen haar grote concurren te Kirsten Wild, waardoor ze haar voorsprong in het klassement van achttien naar twintig seconden uit bouwde. Op twintig kilometer van de finish reed echter een groepje van drie weg met Chantal Blaak, Amy Pieters (Skil) en Vos' Duitse ploeggenote Sarah Düster. Als Düster de sprint zou winnen, zou de kans groot zijn dat zij de lei derstrui over zou nemen. Hetgeen dus niet gebeurde. De voorsprong van Blaak op nummer drie Pieters was echter net niet groot genoeg om Vos het geel te ontnemen. Vos kwam ook op een andere ma nier goed weg. Bij het binnenrij- LONDEN - De Amerikaan John Is ner en de Fransman Nicolas Ma- hut moeten het in de eerste ronde van Wimbledon opnieuw tegen el kaar opnemen. Dat heeft de loting gisteren uitgewezen. De twee ten nissers braken vorig jaar records bij hun ontmoeting eveneens in de eerste ronde op het gras van Londen. De partij werd na elf uur en vijf minuten in de vijfde set met 70-68 in het voordeel van Is ner beslist. Robin Haase moet het opnemen tegen de Spanjaard Pere Riba. Ri- ba is de nummer 65 van de wereld ranglijst, Haase staat zeven plaat sen hoger dan zijn tegenstander. Haase is als enige Nederlandse ten nisser rechtstreeks toegelaten tot het grandslamtoernooi van Lon den. Thiemo de Bakker heeft zich afge meld. den van Vlissingen, op een kilome ter of vijf van de finish, gingen er wel twintig van de tachtig renners van de eerste achtervolgende groep tegen de vlakte. „Ik had ge luk. Ik was zo'n beetje de laatste die er tussendoor kon", keek Vos terug. „Ze lagen zo'n beetje over al", had Birgit Lavrijssen uit Kapel- Ie gezien. „Op de weg, maar ook in de berm. Het was een kwestie van de fiets op de schouder ne men en eroverheen stappen. Maar ja, toen waren de eersten natuur lijk allang uit het zicht." Niemand raakte bij de val ernstig gebles seerd. Lavrijssen mag zich na giste ren desondanks de beste Zeeuwse in het klassement noemen. Een van de weinigen die gelukkig was met de ontwikkelingen, was Chantal Blaak. De 21-jarige in woonster van Nieuwerkerk aan den IJssel won eindelijk weer eens een koers. In 2009 had ze een su perjaar, waarin ze onder meer Eu ropees kampioene bij de rensters tot 23 jaar werd. In 2010 ging het een stuk minder en dit jaar had ze ook nog geen etappe gewonnen. „Eindelijk zat alles mee. Dit geeft heel veel moraal." Pech was er voor Natalie van Gogh, de nummer drie van de tijdrit. Ze kwam ten val en moest opgeven. Baukje Doedee, de vetera ne van de Zeeuwse formatie Rabo Lady Force, reed op een ongunstig moment lek en kon de eerste groep niet meer achterhalen. Vorig jaar won de inwoonster van Drie wegen in de tweede etappe nog de prijs voor meest strijdlustige ren ner. Nu moest ze zich tevreden stellen met een plek in de achter hoede. ARNEMUIDEN - De voetbalvereni ging Arnemuiden is sinds gisteren een mooi jubileumboek rijker. In een overvol clubhuis werd ter gele genheid van het 65-jarig jubileum en de 40e jaargang van het club blad 'Hart voor Erremuu' gepresen teerd. Burgemeester Schouwenaar mocht het eerste exemplaar uit handen van initiatiefnemer Jaco Moerdijk in ontvangst nemen. Later kregen ook Jan en Klaas Poortvliet een exemplaar. Het rijk geïllustreerde boek telt ruim 150 pagina's en heeft als ondertitel 'Kroniek van een trotse voetbal club' mee gekregen. Bij de bijeenkomst waren veel oud-trainers, zoals Jaap van Maris, Dick van Westen, Gerard Olij- hoek, Jack Schipper, Karei van de Gruiter, Rens Griep en de huidige hoofdtrainer Marco Groeneveld, aanwezig. IUB63 V££RS£ MÉÉR CC::.: MIDDELBURG Dampoort Aquaduct

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38