uren in Rosmalen sport 137 16 T/M 19 JUNI De Cendt bezorgt Vacansoleil succes ^OuWsTDpGLANTAGf Wassen en Huta Galung missen finale In koeTS Boonman mag van Fifa niets vertellen Tweede zege Jaspers op EK driebanden Stijn Schaars naar Sporting Lissabon Wielrenner Soler in kunstmatige coma Schuil/Nummerdor uitgeschakeld op WK Doe vandaag mee met de PZC Familieloop WWW.HARVESTFAlR.NLa zaterdag 18 juni 2011 Dominika Cibulkova kwam gisteren in drie verschillende partijen op de baan. Rogier Wassen en Jesse Huta Galung zijn er niet in geslaagd de finale van het dubbelspel bij het Unicef Open in Rosmalen te bereiken. Het Nederlandse ten- nisduo verloor in de halve eindstrijd met 6-2 6-7 (2) 10-7 (supertiebreak) van de Zweedse/Roemeense combinatie Robert Lindstedt/Horia Tecau. T ohnny Hoogerland is weer in I koers. Na de uitputtende Giro d'Italia deed de Yersekenaar het een weekje rustig aan. Daarna voerde hij in het Groningse land, waar zijn vriendin woont, de kilo meters weer flink op. „Ik heb goed getraind, maar voelde me wel erg moe als ik klaar was", kijkt Johnny terug. Nu rijdt hij de Ster ZLM Tour en daarin begint hij weer een beetje op stoom te komen. „Ik voel me lekker tijdens de koers", vertelde hij gisteren na de tweede etappe, die net als de eerste in een massasprint eindigde. „Alleen de tempohardheid is er nog niet hele maal. Op de Cauberg ontplofte het en ik kon echt niet mee. Dat beetje extra moet ik nog terugkrij gen." Daar heeft hij dan nog even de tijd voor. Pas over veertien da gen begint de Tour de France. Vandaag staat de Koninginne-etap- pe op het programma. De rit door de Ardennen is echter niet superse- lectief [ohnny, en vele collega's met hem, vrezen vooral slecht weer. De voorspelling is dat het hard gaat regenen en dat de tempe ratuur rond de twaalf graden blijft steken. Morgen is dan de afsluiten de etappe naar Etten-Leur. Het parkoers loopt een stukje door Zeeland. Via Zuid-Beveland, de Oesterdam en Tholen gaat het te rug naar Brabant. „Als het hard waait, zou het op de Oesterdam nog wel eens helemaal uit elkaar kunnen vallen", denkt Johnny. Na de Ster rijdt hij woensdag in België nog het criterium Halle-In- gooigem en dan staat zondag het NK op het programma. Vrijdag reist hij al af richting Ootmarsum. Zaterdag staat immers staat zijn vriendin Gerda Koops aan de start. Koen de Vries Een paar uur later gaat hij in zijn tweede partij van de dag onderuit. Zij moest in één middag drie keer opdraven. Eerst voor de derde set tegen de als tweede geplaatste Svet- lana Koeznetsova, vervolgens de halve finale tegen Roberta Vinei. Die verloor ze (7-5 6-1), waardoor de Italiaanse vandaag de finale mag spelen tegen Jelena Dokic. De Australische had het gemakke lijkste dagje van iedereen, want haar tegenstander Romina Opran- di gaf na twaalf games geblesseerd op. Tegen het eind van de middag be gon Cibulkova aan de zijde van 's werelds beste dubbelspeelster van foto Koen Suyk het moment, Flavia Pennetta, aan de finale van de vrouwendubbel. Het leek een vluggertje te worden tegen Zakopalova/Zahlavova, tot dat het bij 3-3 in de beslissende su pertiebreak weer begon te rege nen. Vandaag wordt de finale afge maakt. MEXICO-STAD Angelo Boonman zou vandaag in deze krant voor het eerst vertellen over zijn ervaringen in Mexico, waar hij als assistent-scheidsrech ter actief is tijdens het WK onder 17. De Zeeuws-Vlaming heeft ech ter van de wereldvoetbalbond Fifa te horen gekregen dat de arbiters niet in de media mogen verschij nen. Zijn geplande bijdragen ko men daardoor te vervallen. PORTO De Nederlandse biljarter Dick Jas pers heeft zijn tweede zege ge boekt op het Europees kampioen schap driebanden. De Brabanders won in groep A van de Egyptenaar Sameh Sidhom: 7-15 15-1115-10. Rai- mond Burgman moest zijn meerde re erkennen in de Zweed Torbjörn Blomdahl: 10-15 14_15- Jean van Erp ging in groep F opnieuw onderuit. LISSABON Stijn Schaars zet zijn voetbalcar rière voort bij Sporting Lissabon. De 27-jarige middenvelder van AZ leek aanvankelijk naar PSV te gaan, maar koos op het laatste moment toch voor een overgang naar Spor ting. De Portugese topclub verze kerde zich eerder al van de dien sten van Ricky van Wolfswinkel (FC Utrecht). Schaars tekende een contract voor drie seizoenen. ST-GALLEN De Colombiaanse wielrenner Juan Mauricio Soler, die donderdag zwaar crashte in de Ronde van Zwitserland, wordt vooralsnog in een kunstmatige coma gehouden. De 28-jarige renner werd na het on geval naar het ziekenhuis vervoerd. Soler heeft bij zijn val een schedel- basisfractuur, een zwelling van de hersenen en longletsel opgelopen. SERFAUS - De Belgische wielrenner Thomas de Gendt heeft Vacanso leil gisteren een aansprekende ze ge bezorgd in de Ronde van Zwit serland. De Gendt won de zeven de etappe, een bergetappe over 222,8 kilometer van Vaduz naar Serfaus. De renner van Vacansoleil was op zo'n 25 kilometer van de fi nish weggesprongen uit een kop groep en hield stand op de slot klim. De Gendt had in het Oostenrijkse Serfaus 35 seconden voorsprong op de Luxemburger Andy Schleck, die als tweede over de finish kwam. De Spanjaard Jose Joaquin ROME De rol van de Nederlandse beach- volleyballers bij de wereldkampi oenschappen in Ron\e is uitge speeld. Gisteren gingen de laatste twee koppels van Oranje onderuit. Zo wel Richard Schuil en Reinder Nummerdor als Sanne Keizer en Marleen van Iersel kwamen in de knock-outfase van het mondiale toernooi tekort. VLISSINGEN Wie nog geen startnummer heeft, maar vandaag toch mee wil doen aan de PZC Familieloop kan zich voor de start nog inschrijven. Dat kan tussen 9.30 uur en 10.30 uur bij de PZC-bus, die vlakbij het Arse naalplein in Vlissingen staat. Het kan alleen voor deelnemers aan de 10 en 21,1 kilometer. De start van de ze wedstrijd is om 11.15 uur. Rojas eindigde als derde. De Itali aan Damiano Cunego behield de leiding in het algemeen klasse ment. Bauke Mollema en Steven Kruijswijk, die donderdag de zes de etappe won, handhaafden zich op de plaatsen twee en drie, met respectievelijk 1.23 en 1.36 minuten achterstand. De 24-jarige Belg, bezig aan zijn eerste seizoen bij Vacansoleil, won eerder dit jaar al etappes in Pa- rijs-Nice en het Circuit de Lorrai ne. Voor de Nederlandse wieler ploeg was het de tweede ritzege in drie dagen. De Sloveen Borut Bo- zic won eerder de vijfde etappe. r°osendaai en bergen o1 Kastanjehout SjDeStem Beleef'tin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37