Tennissers maken ovei 361 sport Zeeuws elftal Nederlands kampioen Terpstra snapt niks van bonificatiesysteem Buitenkansje in Beieren! De Kroatische tennisser Ivan Dodig en de Rus Dmitri Toer- soenov strijden vandaag bij de mannen om de hoofdprijs bij het Unicef Open in Rosmalen. zaterdag 18 juni 2011 door Barry van der Hooft Vooropgesteld: dat het Zeeuws elftal vier jaar ge leden nieuw leven is in geblazen, valt nog steeds te prijzen. Afgelopen week werd de selectie bekendgemaakt voor de oefenduels met FC Twente en NAC en' dat maakte niet voor de eerste keer de tongen los. Waarom is die speler geselecteerd? En waar om die en die juist niet. Dat houd je altijd. Toch zit in de kritiek die veel mensen leverden een grote kern van waarheid. Want er valt veel meer uit het Zeeuws elftal te halen. In de eerste plaats zal dan wel het aantal scouts moeten worden uit gebreid. De regio Walcheren is nu niet eens bezet. Is dat wellicht de reden dat een speler als Björn Lan- geveld niet is geselecteerd? Het maakt eigenlijk niet uit, want de routinier van Vlissingen zou sowie so hebben bedankt. Hij vindt de selectieprocedure een aanfluiting. Een plaats in het Zeeuws elftal moet je verdienen, vindt Lange- veld, maar dat is nu niet het geval. Er zit een kern van waarheid in de redenering van Langeveld. De se lectie herbergt niet één speler van GPC, maar wel vier van Goes. Dat is op z'n zachtst gezegd vreemd. Ja- co van der Schee, doelman van Kloetinge, heeft bedankt. Als zijn vervanger is Leon Weeda aangewe zen. Leuk voor de doelman van Duiveland, maar zou hij echt een beter seizoen achter de rug heb ben dan bijvoorbeeld Max Leijer (GPC) of Dennis Wondergem (Ter- neuzen)? Josimar Pattinama heeft een matig jaar achter de rug, maar mag mee doen tegen Twente en NAC. Peter Dieleman, goed voor twintig goals voor Zaamslag, kreeg daarentegen geen uitnodiging. Jordy Bakker, Voetballer van het Jaar, werd wel gevraagd, maar hij moest afzeggen vanwege vakantie, al werd hij door een enkeling ook niet goed genoeg bevonden. En zo zijn er nog wel een stuk of vijf die het meer had den verdiend dan sommige jon gens die nu op de lijst staan. Het probleem is dat veel spelers niet of nauwelijks zijn bekeken. Het scoutingapparaat van het Zeeuws elftal mag eigenlijk geen scoutingapparaat genoemd wor den. Het is in veel gevallen natte- vingerwerk. Ook dat is niets nieuws. Vorig jaar haalde Hoek aanvaller Nick de Jong binnen. Hij werd meteen geselecteerd voor het Zeeuws elftal. Want ja, de Noord-Hollander woonde net een paar weken in Vlissingen.... Een collega van mij kreeg onlangs de vraag of Nick de Jong komend sei zoen nog voor een Zeeuwse club uit zou komen. Want dan wilden ze hem wel weer selecteren.... Kort samengevat: het kan en moet anders. Er zijn tientallen Zeeuwen die ieder weekend de velden af struinen. Daar zitten vast wel een paar uitstekende scouts tussen. WÉ&k~, 5' •i-#* - i 4, 5" of 3 dag&n More- Inohi'ive-\ Weet u wat het meest geliefde stukje Duitsland is? Beieren! Daarom heeft Pharos Reizen van ANWB een zeer scherp geprijsd arrangement voor u samengesteld in de prachtige natuur van het Beierse Woud. Hier kunt u schit terend wandelen, met af en toe een pauze bij een gezellige Biergarten. En wat dacht u van een dagtochtje naar de prachtige Donausteden Regensburg en Passau? Uw verblijf U verblijft in Sporthotel Am Pfahl, bij 'Luft- kurort' Viechtach, dat bekend staat om de gezonde lucht. Het hotel is gezellig inge richt, in Beierse stijl. Het beschikt o.a. over een wellnesscentrum en een zwembad. Uw kamer is minimaal ca. 25 m2 groot en heeft o.a. telefoon en tv, en badkamer met douche en toilet en föhn. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 22705 4,5 of 8 dagen More Inclusive zoek 8t boekcode 22705 Inbegrepen 3x, 4x of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3x of 4x of 7x driegangenkeuze- menu met saladebuffet dagelijks drankje {bier of fris) koffie/ thee/chocomel met gebak gratis kortingskaart voor regionale bezienswaardigheden/attracties dagelijks gebruik zwembad, sauna, stoombad Prijzen 03/07-16/07 89 17/07-20/08 109 21/08-03/09 89 04/09-01/10 75 02/10-08/10 69 09/10-22/10 89 23/10-04/11 69 4/5 dgn 8 dgn 179 219 179 149 139 179 140 Prijzen in €p.p. Niet inbegrepen: reserverings- kosten, toeristenbelasting en kosten calamitei tenfonds. U kunt aankomen op zondag (5-d of 8-d arrangement) of donderdag (4-d arrange ment). UNICEF OPEN door Maarten van Helvoirt ROSMALEN - Voetfouten, de ene na de andere bal ver uit of laag in het net, Marcos Baghdatis leek gister middag in de tweede set van zijn halve finale tegen de Kroaat Ivan Dodig helemaal de draad kwijt. Het was dan ook heel snel afgelo pen voor de topfavoriet van de Unicef Open. Met een dubbele fout bezegelde de Cyptioot zijn ei gen lot: 7-6 6-1. De hevige regenval van donderdag had het programma van het gras- tennistoernooi van Rosmalen flink overhoop gehaald. Daarom moest gisteren een inhaalslag ge maakt worden, waarbij Baghdatis - op zijn 26e verjaardag nog wel - twee keer aan de bak moest, 's Ochtends had hij in iets minder dan een uur afgerekend met de Duitser Gremelmayr (6-1 6-0), maar daar leek hij in de middag toch last van te hebben, merkte ook Ivan Dodig. „Ik denk dat het vooral mentaal zwaar is om twee partijen op één dag te spelen. Ik heb het zelf nog nooit meege maakt. Ja, in de kwalificaties voor een toernooi, maar daar zit toch een heel andere druk op dan bij een halve finale." Baghdatis was niet de enige man die zich gisteren twee keer moest opladen. Dmitry Toersoenov en Xavier Malisse, moesten eerst hun kwartfinale afronden, om vervol gens onderling uit te maken wie vandaag de finale mag spelen te gen Dodig. Dat werd de Rus Toer soenov. „Fysiek was het niet zwaar, want het was 4-4, 0-40 voor mij toen we begonnen. Zes punten later was ik al klaar. Maar het is niet fijn om een wedstrijd niet af te maken. Je weet nooit wie de volgende dag het snelst in zijn spel komt. Voor Baghdatis was het Marcos Baghdatis kust het gras na zijn overwinning op de Duitser Denis Greme een andere situatie. Die moest twee complete wedstrijden spelen. Ik kan me goed voorstellen dat hij het zwaar kreeg." Toersoenovs eerste tegenstander Santiago Giraldo kon meteen door voor zijn kwartfinale in het dub belspel, waarin hij verloor van het Slowaakse duo Polasek/Zelenay en die twee delfden op hun beurt in de aansluitende halve finale het onderspit. Meer tennispartijen op één dag spelen is dus niet bepaald voordelig. De Slowaakse Dominika Cibulko- va spande de kroon in Rosmalen. door Patrick Delait NUTH - Balend zocht Niki Terpstra na de derde etappe van de Ster ZLM Tour in Nuth de teambus op van Quick-Step. Tot vijf kilometer voor de finish reed de Nederland se kampioen op kop in een elite groep met onder andere Philippe Gilbert, Björn Leukemans en Bram Tankink. Terpstra's hoop op een etappezege werd echter in de kiem gesmoord door achtervol- gingswerk van Team Sky, dat re kende op sprinter Davide Appollo- nio. Dat de Italiaan pas vijfde werd in de door ]uan José Haedo (Saxo Bank) gewonnen massas print, maakte het onbegrip van Terpstra nog groter. „Ik snap echt niet waarom Team Sky met vier man het gat wilde dichtrijden", foeterde de Haarlemmer. De onvrede van Terpstra was aller minst gespeeld. Wie denkt dat 27-jarige renner zich in de Ster ZLM Tour alleen komt voorberei den op het NK en de Tour de Fran ce heeft het verkeerd. „Als ik wilde trainen, was ik thuis gebleven. Ik rijd de ZLM Toer om te winnen." Voor Terpstra is het de eerste koers sinds eind mei. Na de Ronde van België trok de Noord-Hollan der voor het eerst in zijn carrière op hoogtestage. In Font Romeu, in de Franse Pyre neeën, schaafde Terpstra twee we ken aan zijn Tourvorm, vergezeld door veldrijder Thijs Al. Het Cri- térium du Dauphiné en de Ronde van Zwitserland liet hij bewust links liggen. „Ik wil dit jaar fris aan de Tour be ginnen. Op hoogte trainen is me goed bevallen, maar of het echt heeft gewerkt, zal de komende we ken moeten blijken. Tot nu toe voel ik me goed", zei Terpstra. De geldingsdrang van Terpstra lijkt alleen maar groter te gewor den. Omdat hij de gele leiderstrui in het vizier wilde houden, meng de hij zich in de Zuid-Limburgse etappe van de ZLM Tour zelfs in de bonificatiesprints die hij eigen lijk verafschuwt. „In de Tour hebben ze de bonifica ties afgeschaft, maar hier blijven ze er aan vasthouden. Ie krijgt daardoor een vertekend beeld in het klassement. In heb hier ooit de snelste tijd gereden, maar toch was ik niet de winnaar. Ik snap daar helemaal niks van." In 2009 begon Terpstra als leider aan de slotetappe. Op de valreep werd hij nog gepasseerd door Phi lippe Gilbert, die onderweg twee seconden bonificatie mee graaide. Een vergelijkbaar scenario behoort ook nu tot de mogelijkheden. ph 3 TOS ti daar al 'ns

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36