301 zeeland «rangeiukr(25) Mogelijk verkeerde man veroordeeld ^Grahams Groei vraag naar mantelzorg ADRZ begint voorbereiding ziekenhuis VooriUt u <ie uitputtinöSSldQ ddn^ddt, lees eerst even verder: V skincare zaterdag 18 juni 2011 De technische recherche onderzocht in september 2009 de begraafplaats in Vlissingen, waar het levenloze lichaam van llonka Toth was aangetroffen. De man die voor dat misdrijf is veroordeeld, is mogelijk toch onschuldig. foto Ruben Oreel gapince - Een 25-jarige man uit Middelburg is donderdagnacht om het leven gekomen bij een eenzij dig verkeersongeval op de kruising Weelweg- Kreekweg tussen Veere en Gapinge. De man is rond kwart over drie met zijn auto tegen een boom gereden. Hij raakte daarbij bekneld. Politie, brandweer en am bulance kwamen kort na het onge val ter plaatse, maar zij konden de man niet meer redden. middelburg - De vraag naar man telzorg neemt in de toekomst toe. Dit betekent ook dat mensen die dat zelf eigenlijk niet willen, toch hulp in hun omgeving moeten vra gen. Dit blijkt uit een themarap portage van het sociaal instituut Scoop. In Zeeland wonen 19.600 mensen die het afgelopen jaar mantelzorg ontvangen hebben. Dit is 6 pro cent van de bevolking ouder dan 18 jaar, het dubbele van het lande lijk percentage. De meeste mensen ontvangen huishoudelijke of administratieve hulp. In Zeeland geeft 19 procent mantelzorg, tegenover 13 procent landelijk. Daarbij gaat het om part ners, kinderen, overige familie of buren. Op die laatste categorie wordt vooral een beroep gedaan door hulpbehoevenden tussen de 30 en 59 jaar. middelburg - Het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis is de voorberei dingen voor de bouw van een nieuwe vestiging aan de A58 in Middelburg begonnen. Het bureau Arcus Projectontwikke ling gaat het stedenbouwkundig en planologisch kader schrijven. Of de nieuwbouw ook daadwerke lijk van de grond komt, is afhanke lijk van de vraag of het ADRZ de financiering rond krijgt. door Emile Calon middelburg - De Middelburgse rechtbank heeft in 2009 mogelijk de verkeerde man tot twaalf jaar cel veroordeeld voor de moord op de Vlissingse llonka Toth. Het Nederlands Forensisch Insti tuut (NFI) heeft nu vastgesteld dat er geen DNA van deze 55-jarige veroordeelde Vlissinger is aange troffen op het moordwapen. Hij wordt in een rapport van het NFI 'uitgesloten' als donor van DNA dat op het moordwapen is gevon den. In een begeleidende tekst bij dat rapport stelt het NFI dat het 'een categorische uitspraak is en de sterkste die op basis van verge lijkend DNA-onderzoek mogelijk is'. Voorafgaand aan de rechtszaak in Middelburg had het NFI al laten weten dat het niet kon vaststellen of er DNA van die Vlissinger op het moordwapen, een marmeren grafrand, zat. Een ander onder zoeksbureau, het IFS, stelde echter dat het zeer aannemelijk was dat de gevonden delen DNA op die grafrand afkomstig waren van de verdachte. In opdracht van het Haagse ge rechtshof wordt het moordwapen nu onderzocht door een derde bu reau, het FLDO. Ook het IFS krijgt de kans om commentaar te geven op de nieuwe resultaten. Raadsman Mark Dunsbergen liet gisteren desgevraagd weten dat hij om schorsing van het voorarrest zal vragen als het FLDO over een aantal weken tot dezelfde conclu sie komt als het NFI. llonka Toth (42) werd in de zomer van 2008 dood aangetroffen op de Noorderbegraafplaats in Vlissin gen. Een week later werd de Vlis singer aangehouden. Hij had een relatie met Toth maar heeft altijd met grote stelligheid ontkend dat hij iets van doen had met haar dood. Ook na zijn veroordeling door de Middelburgse rechtbank hield en houdt hij vol dat hij haar niet heeft omgebracht. Volgens Dunsbergen is de verdach te dan ook heel erg blij met de uit komst van het nieuwe onderzoek door de onderzoekers van het NFI. „Het vormt voor hem de bevesti ging wat hij altijd heeft gezegd", al dus de raadsman. Het onderzoek naar de dood van Toth werd destijds bemoeilijkt om dat er op de plaats van de moord en op het moordwapen incomple te delen DNA zijn gevonden. Door het extreme weer van die dag, hef tige regenval en veel zon, waren veel DNA-sporen opgelost. Mede op basis van de conclusies van het IFS is de verdachte door de Middelburgse rechtbank wel veroordeeld. De rechtbank stelde dat het gedrag van de Vlissinger ook een rol speelde bij het besluit hem te veroordelen. Volgens de rechters had hij ook geen sluitend alibi voor het tijdstip waarop ze werd gedood. Het hoger beroep tegen de Vlissin ger dient op 12 en 19 september in Den Haag. 44: Extra Eczeem is eei 'ssla WAALRE - Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoon tje zoveel last had van eczeem en begon aan de keukentafel zelf een middel uit te vinden voor de klachten van zijn zoon. Nu, twaalf jaar later, is zijn productlijn daar uitgegroeid tot het best verkochte huidver zorgingsproduct op natuurlijke basis en is 'Grahams' bij heel veel mensen niet meer uit het leven weg te denken. Nieuw in Europa Sinds kort zijn deze producten ook in Neder land verkrijgbaar. Jeroen Dorresteijn haalde de crème naar Europa en introduceert het om te beginnen in Nederland. Dorresteijn vertelt: "Vrienden van mij hebben kinderen die zich tot bloedens toe krabben. Op zoek naar een oplossing kwam ik op buiten landse internetfora steeds goede ervaringen van de Australische producten "Grahams" tegen. Ik besloot een doos crèmes hierheen te halen en deelde die bij wijze van test uit aan mensen met een droge, rode en/of gevoelige huid. Toen ik de reacties teruggekoppeld kreeg was duidelijk dat heel veel mensen hierin hadden gevonden wat zij al zo lang zochten; ze waren af van dat ellendige krabben en hun huid werd heel rustig. Toen we de kans kregen om importeur te worden voor Europa hebben daar geen gras over laten groeien. De productlijn Mensen met eczeem en psoriasis doen er goed aan om onze Calendulis Plus Crème samen met de badolie te proberen. Jeuk komt ook bij veel mensen zónder eczeem of pso riasis voor, bijvoorbeeld door een heel droge huid. Deze mensen hebben vaak al voldoende aan onze badolie/douche-olie samen met de Sooth-it Balm. En voor mensen met last van hun hoofdhuid (jeuk, schilfertjes, roos) hebben we een geweldige shampoo. Allemaal producten op natuurlijke basis die de huid juist versterken in plaats van dunner maken. Van mond tot mond Inmiddels ligt de Grahams productlijn in de winkels. Het aantal verkooppunten neemt wekelijks toe. Doordat deze winkels heel enthousiaste reacties van klanten krijgen en veel herhalingsverkopen zien, worden er weer steeds meer mensen op het bestaan van Grahams gewezen. En de gebruikers zelf vertellen het natuurlijk ook door; vaak is het iets waarmee ze erfelijk belast zijn dus de familie is als eerste op de hoogte als een pro duct goed aanslaat. We krijgen dagelijks heel emotionele reacties", vertelt Dorresteijn tot Jeroen Dorresteijn met de Grahams productlijn slot. "Je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd verschrikkelijk last van zijn/haar huid heeft en nu ineens aan den lijve ondervindt dat er ook een leven zonder krabben en schilfers mogelijk is." Kijk voor informatie en verkoopadressen op www.grahams.nl of neem contact op met Grahams Skincare: 040-222 09 46

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30