'Zonnetrein is oneerlijke concurrentie' Havens staan in 281 zeeland Lintje voor trouwe inzet zendingscommissie BeoSound 8 van B&O.. www.binnenuit.nl Nog geen uitspraak in zedenzaak I Pad Sounddock.. www.binnenuit.nl Paardentram start juridische procedure De Deltaweek komt er weer aan. Sint-Annaland, Wemeldinge en Yerseke zijn er dit jaar meer bij betrokken. zaterdag 18 juni 2011 DEN HAAG - In de hoger beroeps zaak van een wegens verkrachting veroordeelde Vlissinger (62) zou het Haagse gerechtshof deze week uitspraak doen, maar daar komt het toch niet van. Het hof wil in plaats daarvan alsnog het slachtof fer zelf als getuige gaan horen. Het gaat om de destijds 22-jarige schoonmaakster die in 2006 bij de man thuis gedwongen zou zijn om hem oraal te bevredigen. De Vlissinger was door de rechtbank veroordeeld tot anderhalf jaar cel straf waarvan drie maanden voor waardelijk wegens verkrachting en vrijheidsberoving. Ook het ge rechtshof veroordeelde de man. Daarna belandde de zaak bij de Hoge Raad. Die verwees de zaak terug naar het gerechtshof dat zijn huiswerk opnieuw moest doen want de bewezenverklaring van het hof was volgens de Hoge Raad onvoldoende gemotiveerd. door Theo Ciele MIDDELBURG - Stalhouderij Schroe- vers probeert via juridische weg de zonnetrein uit Middelburg te we ren. Eigenaren Lien en Jan Schroe- vers vinden het ongehoord dat het college van B en W toestemming en subsidie heeft gegeven aan de Zonnetrein Zeeland. De zonnetrein gaat een rondje rij den door de stad en verzorgt eens per uur het personenvervoer van en naar het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg. Lien en Jan Schroevers rijden al twintig jaar met de tram met de fjordenpaarden ervoor toeristen rond door de stad vanaf de Markt, net als de tram met de Friese paar den van Boone die vanaf de Nieu we Burg vertrekt. Schroevers nam in april contact op met de gemeente nadat ze had ver nomen dat de zonnetrein zou gaan rijden. Na twee gespreken deed Schroevers op 9 juni een offerte om voor 17.500 euro, twee keer per uur een pendeldienst te onderhou den vanaf het parkeerterrein. „In de offerte stelden we als voorwaar de dat de zonnetrein niet op de Markt zou rijden of halteren", al dus Lien Schroevers. Deze week be sloot het college het vervoer van en naar de parkeerplaats aan de zonnetrein te gunnen. De gemeen te betaalt 16.000 euro voor dit sei zoen en de zonnetrein rijdt één keer per uur. In het oorspronkelij ke voorstel aan het college, gedaan op 1 juni, stond nog een bedrag van 19.100 euro, hoger dus dan in de offerte van Schroevers voor een halfuursdienst. De lagere vergoeding die de zon netrein in tweede instantie voor stelde had volgens wethouder Frank Streng absoluut niets te ma ken met de offerte van Schroevers. Streng begrijpt de teleurstelling van Schroevers. „Er komt geen hal te op de markt, maar wij kunnen niet ingaan op de voorwaarde om de zonnetrein het rijden op de Markt te verbieden. Wij treden niet in concurrentieverhoudingen en we kunnen de zonnetrein geen straatverbod geven. Wat niet weg neemt dat wij de paardentrams een prachtige voorziening vin den." Hij verwacht verder dat de zonnetrein een ander publiek trekt dan de paardentrams. LPM-raadslid Piet Kraan vindt het merkwaardig dat de zonnetrein rondritten door de stad maakt. „Het ging altijd om een pendel dienst." Hij gaat het college hier over schriftelijke vragen te stellen. Korte intensieve opleidingen MAVO (VMBO-TJ, HAVO, VWO in Middelburg Wij starten weer begin september Inéén jaar naar het idiplörrïa: MAVO (VMBO-T) HAVO VWO Of in twee jaar naar het diploma HAVO via onze opleiding: HEXBO DELTAWEEK door Ton van den Nouweland Wemeldinge, Sint-Annafand en Yerseke zijn dit jaar meer be trokken bij de Deltaweek - het jaarlijkse zeilfes- tijn - dan voorheen. De organisatie komt daarmee tege moet aan het verzoek van hoofds ponsor Delta. Zierikzee blijft de drukste locatie en in Colijnsplaat staat dit jaar ook een band op het podium. De laatste jaren is de nadruk te veel op startlocatie Zierikzee ko men te liggen. Daar zijn de grote feesten, daar is het deelnemersveld nog compleet. „Delta wil ook be volking en passanten in de andere Oosterscheldehavens bij de Delta week betrekken", legt Edwin Lod der, coördinator van de Deltaweek uit. Delta heeft een sponsorcon tract van drie jaar met het zeileve- nement. Dat loopt dit jaar af Of Delta het contract verlengt, staat nu nog niet vast. Lodder: „Meteen na het evenement wordt bekeken Programma 1 juli, 17 u. aankomst Zierikzee 20 u. feest, o.a Harries Herrie 2 juli, 20 u. feest met band Tof 3 juli, 10 u. start races Zierikzee 4 juli, Sint-Annaland 11 u. start 20.30 u. feest met Peter Heyt 5 juli, 16 u. braderie St-Annaland 6 juli, 11 u. start Yerseke 16 u. braderie Yerseke 6 juli, 11 u. start Wemeldinge 16 u. braderie Wemeldinge 19 u. avondwedstrijd Wemeldinge 7 juli, 11 u. start W'dinge-De Val 8 juli, 8 u. start Veronicarace (zee) vanaf 9.30 u. afvaarten toeschou- wersboot Colijnsplaat 9 juli 18 u. feest Bad Hairday 10 juli 10 u. slotraces Colijnsplaat of de spreiding voor Delta voldoen de zichtbaarheid heeft: opgele verd." Hoewel de voorinschrijvingen te genvallen, rekent Lodder op deel name van zo'n tweehonderd bo- Jeugdclinic met Canadezen in 2009. Kom naar onze Open Dag op zaterdag 2 juli van 10.30 uur tot 13.30 uur. OOSTKAPELLE - André Maljaars is gisteravond koninklijk onderschei den voor zijn jarenlange inzet voor de gereformeerde gemeente in Oostkapelle. Maljaars is al ruim veertig jaar actief voor de zendings commissie. Hij helpt ook bij het in zamelen van oud papier en van goederen voor de jaarlijkse rom melmarkt. Bovendien is hij collec tant. Sinds kort is Maljaars ook vrij williger bij de kringloopwinkel in Serooskerke. Daar helpt hij verstan delijk gehandicapten met het ver richten van kleine reparaties. Bur gemeester Rob van der Zwaag van de gemeente Veere speldde Mal jaars gisteravond het lintje op. foto Ruben Oreel Studeren pér'vak kan/Vrijstellingen vanuit het voortgezet onderwijs zijn mogelijk. Wij bieden een volwassen aanpak van de studie: begeleid zelfstandig studeren. 16- en 17-jarigen zijn toelaatbaar via het voortgezet onderwijs. Kijk voor meer informatie op onze website of download onze folder op www.roczeeland.nl/ educatie. R0C Zeeland, cluster Educatie Ravensteijnweg 1 4337 PG Middelburg T 0118-558640 www.roczeeland.nl/educatie vavofdroczeeland.nl Om 11.00 uur en 12.00 uur starten de centrale informatierondes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28