Zeeland PZCU Verenigingsgebouw De Arne dicht Vakantieplannen? PZC Brandweer WALCHEREN 26 en 27 30 en 31 9, 9, 9, 9, 9, 9,10,10,10,10,10 10,10 A.s. zondag open KEUKENSTEGEN ALLES-MOET-WEG-PRIJZEN Voormalig asielzoeker schrijft boek almanak Zaterdag 18 juni 2011 Nieuwe N57 heeft het hier heel rustig gemaakt Mogelijk verkeerde man veroordeeld Tip? walcheren@pzc.nl SLUITING Oude Stadhuis neemt na 1 januari deel functie over door Theo Giele ARNEMUIDEN - De gemeente «Mid delburg sluit per januari 2012 het verenigingsgebouw De Arne in Ar- nemuiden. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders besloten. Met alle gebruikers van het vereni gingsgebouw is volgens wethou der Albert de Vries overeenstem ming bereikt over vervangende ruimte. Het Arnemuidse verenigingsge bouw werd slechts zeventien pro cent van de tijd gebruikt. „Als we het willen openhouden staan we voor forse kosten aan on derhoud en vernieuwing", aldus De Vries. De gemeente heeft geke ken of er voor de gebruikers van De Arne alternatieven in Arnemui- den te vinden zijn. En dat bleek het geval. Voorbeeld is het oude Stadhuis, nu in gebruik bij de historische vereniging en de wijkbeheergroep Arnemuiden. De gemeente heeft het gebouw in beheer, maar wil het beheer en exploitatie overdra gen aan de historische vereniging. Daarover worden gesprekken ge voerd en De Vries zegt dat de his torische vereniging hier wel oren naar heeft. De vergaderingen van de wijktafel kunnen na sluiting van De Arne in de oude raadzaal worden gehou den, muziekuitvoeringen zouden gehouden kunnen worden in een nieuwe ruimte die de Gereformeer de Kerk bouwt en enkele clubs kunnen terecht in de sporthal, noemt De Vries als voorbeelden van alternatieven voor De Arne. De gemeente Middelburg wil de kavel grond waarop het dorpshuis staat aanbieden aan de Woning bouwvereniging Arnemuiden. „Daarmee scheppen we ruimte voor sociale woningbouw", aldus De Vries. De gemeente Middelburg beziet de toekomst van de welzijnsvoor zieningen in de gemeente. Sluiting VLISSINGEN - Gymnasiumleerlinge Nikita Han- ning (18) heeft haar docenten van het Schelde- mon College verrast met haar eindlijst. Ze haalde namelijk zes negens en zeven tienen. Volgens Ger Cevaal van het Scheldemond 'een echt uit zonderlijke prestatie'. Hij voegt er aan toe dat ze niet alleen zeer slim is, maar ook leuk. De Vlis- singse vindt dat een compliment, zo liet ze giste ren weten. Naast de vakken uit de profielen Natuur Tech niek en Natuur Gezondheid deed ze ook exa men in Wiskunde D, Economie en Latijn. Ze gaat de komende tijd werken in een supermarkt en sa men met haar ouders enkele weken op vakantie naar Zwitserland. Daarna begint ze een studie ge neeskunde aan de Universiteit Antwerpen. Ze hoopt neurochirurg te worden. foto Ruben Oreel MMMSMIMHnWMWMWM Maak dan gebruik van de vakantieservice! U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. Kijk voor alle mogelijkheden op www.pzc.nl/vakantieservice Heeft u geen toegang tot internet, neem dan contact op met de afdeling Lezersservice. Bij Keuken Kampioen wordt alleen deze week een alles-of-niets-verkoop van showroom- en voorraadkeukens gehouden. De reden hiervoor is dat deze modellen plaats moeten maken voor de nieuwe collectie. Dit is een unieke kans voor u om uw droomkeuken aan te schaffen met kortingen die kunnen oplopen tot wel 70 .(zeventig!)%. En met modellen die zelfs tegen elk aannemelijk bod weg mogen. Als u nu bestelt heeft u uw keuken voor de zomer in huis! De directie van Keuken Kampioen laat weten dat deze verkoop niet bedoeld is voor handelaren, uitsluitend particulieren kunnen deze keukens aanschaffen. Deze uitverkoop is alleen deze week geldig in: MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonboulevard Mortiere), 0118-60 66 90 Kijk voor adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl van De Arne zat er al een tijdje aan te komen. Ook het Ontmoetingscentrum Dauwendaele werd genoemd, maar dat blijft voorlopig open. Er zijn onvoldoende alternatieven in de wijk aanwezig om alle gebrui kers een andere plaats te geven, is de gemeente gebleken. Wellicht dat de toekomst van het wijkcentrum weer aan de orde komt als er een nieuw zorgcen trum in Dauwendaele gebouwd wordt. HBwm lm inn 1 mui iii li MIDDELBURG - Oud-Middelburger Mahmoud Karamzadeh heeft een boek geschreven waarin hij zijn asielverhaal vertelt. Gistermiddag heeft hij 'Een asielverhaal in Ne derland' in het stadskantoor in Middelburg overhandigd aan wet houder Albert de Vries. Mahmoud Karamzadeh (1964) vluchtte om politieke redenen met vrouw en kind van 1 jaar uit zijn geboorteland Iran. In 1994 kwam hij in Middelburg terecht. Hij stu deerde bedrijfskundige informati ca aan het hbo in Breda en be stuurskunde aan de Erasmusuni- versiteit in Rotterdam. Momenteel is hij verbonden aan de Universi teit van Humanistiek in Utrecht waar hij binnenkort hoopt te pro moveren op het asielbeleid. Karamzadeh heeft tien jaar in Mid delburg gewoond. In zijn boek be steedt hij veel aandacht aan deze Middelburgse periode. Mahmoud Karamzadeh: Een asielver haal in Nederland. Ervaringen van een voormalig asielzoeker uit Iran, 14,95 eu- Tip? redactie@pzc.nl De brandweerlieden van het Terneu- zense bedrijf zitten vaak 24 uur op eikaars lip. Dat leidt meer dan eens tot joligheid. Zo leverde de baas deze week een doos vol knipperlichtjes af. Ter promotie, leuk voor de kinderen en kleinkinderen. De spuitgasten waren er dol op. Het duurde niet lang voor de doos leeg was. „Hoeveel heb jij er", vroeg de Temeuzenaar aan zijn collega. „Niet zoveel hoor, ik geloof een stuk of zes", zei hij. Dat dacht-ie. Totdat hij rond een uur of elfde deur van zijn slaapka mer opendeed. Het plafond, de muur, zijn bed, zijn garderobekast... Alles in zijn kamer knipperde rood en wit. Een Ameri kaanse brandweerwagen was er niets bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25