Broos akkoord r over Hedwige B concert op www.pzc.nl atSEA eo www.z2.nl spectrum Anouk klapstuk op eerste dag Concert at Sea Man steekt zichzelf in brand in Goes Regels leaseauto g Amadore is op zoek naar een geheel nieuw concept voor ons ri nieuwe bedrijf in het oude Postkantoor op de markt in Goes, Dit wordt een concept dat voor en door gasten wordt bedacht, m met als doel een extra dimensie aan Zeeland te geven! WALCHEREN SCHARENDIjKE - Anouk was gisteravond sluit- én klap stuk van de eerste dag van festival Concert at Sea op de Brouwersdam. De rockdiva betrad om half elf het po dium en wist meteen te overtuigen. Verder waren er gisteravond optredens van onder ande ren Di-rect en Racoon. De zesde editie van het festival werd ingeluid door Blof zelf, dat samen met diverse gas ten covers van bekende nummers speelden. Het festival zorgde de hele dag voor drukte op de we gen richting de Brouwersdam. foto Ronald den Dekker pagina 20-21: Gele hoedjes golven onder een grijze hemel Extra |3| journaals over Concert at Sea op zaterdag- en zondagochtend Video's op www.pzc.nl/cas11 O Live blog op www.pzc.nl m Stuur je foto: www.pzc.nl/foto album: CAS11 Veel buien 16° Fusies omroepen onzeker r. a 6en7 ZATERDAG 18 juni 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 145 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Vandaag als bijlage bij uw krant ONTPOLDERING Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 middelburg - De vreugde over de redding van de Hedwigepolder is misschien enigszins voorbarig. On zekerheden maken het gisteren ge presenteerde plan broos. De komende weken zal stevig moe ten worden onderhandeld over het voornemen af te zien van de ontpoldering van de Hedwige. In plaats daarvan zou natuurherstel moeten worden uitgevoerd bij Rit- them, in polders die zijn aangewe zen als natuurcompensatiegebied voor de Westerschelde Container Terminal (WCT). Om te beginnen willen de provin cie en havenbedrijf Zeeland Seaports dat het inleveren van de 157 hectare natuurcompensatie voor de WCT de aanleg van de containerterminal niet in de wie len rijdt. Ze nemen daarvoor geen genoegen met sussende verzekerin gen van de zijde van het kabinet, maar eisen duidelijke waarborgen dat de WCT ook zonder natuur compensatie kan worden aange- legd. De provincie heeft nog meer wen sen. Tegenover de bereidheid van Zeeland het kabinet te helpen een belofte in het regeerakkoord ('geen ontpoldering van de Hedwi ge') waar te maken, mag wel wat meer staan. Ondersteuning bij voorbeeld van het streven van Zee land om een vooraanstaande rol te gaan spelen op het gebied van een economie die op groene grondstof fen is gebaseerd. En versterking van de energiecluster in Zeeland. Daarbij wordt gedoeld op Pallas, de opvolger van de hogefluxreac- tor in Petten, waar Zeeland al twee jaar naar hengelt. Het Vlaamse gewest lijkt ook iets terug te willen krijgen voor zijn in schikkelijkheid de Scheldeverdra- gen te wijzigen. In die verdragen is de ontpoldering van de Hedwige nadrukkelijk in opgenomen. Tenslotte is er de Vogelbescher ming die zich bij de rechter tegen verschraling van het natuurherstel wil verzetten. pagina 2 en 3: 'Liever natuur dan meer industrie' pagina 3: commentaar pagina 4 en 5: 'Henk, Zeeland rekent op je' goes - Op het treinstation in Goes heeft een man zichzelf gisteravond rond acht uur in brand gestoken. Volgens een getuige was de man ongeveer twintig jaar. De hulpdiensten hebben de jonge man naar het ziekenhuis gebracht. Rond dezelfde tijd deed in Bergen op Zoom een man een zelfmoord poging door zijn hoofd op de trein- rails te leggen. Beide incidenten zorgden ervoor dat er anderhalf uur geen treinen reden tussen Ber gen op Zoom en Vlissingen. den haag - De fiscale regels rond het privégebruik van een auto van de zaak worden per 1 juli aange past. Die zou er toe kunnen leiden dat er geen btw meer zou mogen worden geheven over het privége bruik van een auto van de zaak. Dat zou de schatkist zo'n 500 mil joen euro per jaar kunnen schelen. HM Concert at Sea is het mooiste evenement van Zeeland reageer op www.pzc.nl reacties: 287 Wv MENING Bleker verdient een standbeeld 40% 60% 8 711688"555547 L Deel uw ideeën op facebook.com/Amadorehotres DE AFTER WORK PARTY IN JERSEY WAS WEER TOPI afterworkpartvzeelano.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1