Scheveningers beste in kreeft en champagne de ndememer Sturm verkoopt elektrische Nissan LEAF zwn.nl Voor de tiende keer is de naam van de winnaar van de Combina tiewedstrijd Oosterscheldekreeft en Moët Chandon champag ne geschreven op de wisselbeker: Chiel Hoek en John van der Put van Restaurant The Harbour Club uit Scheveningen. berichten 28 In deze kolom geven wij u een overzicht van nieuws dat op deon- dememerzwn.nl gevonden kan worden. Het gaat om actueel nieuws, dat niet in de maandelijkse uitgave van de Ondernemer staat. Wakkere ondernemers richten BNI-chapter op. Op 15 juni öm 6.45 uur is de lan cering van BNI-chapter Michiel de Ruyter in Golden Tulip Strandhotel Westduin te Koude- kerke. Tijdens een ontbijtsessie met ongeveer 150 ondernemers is de aftrap van het eerste Zeeuwse BNI-chapter. BNI staat voor Busi ness Network International. Een wereldwijde netwerkorganisatie met meer dan 5.200 groepen. In Nederland is de organisatie een jaar of vijf actief. BNI Michiel de Ruyter is chapter nummer 102 in Nederland. De leden van een chapter komen wekelijks in een ontbijtsessie bij elkaar. De bedoe ling is dat de leden bij het zaken doen gebruik maken van eikaars netwerk. DRV neemt Mazars Terneuzen over DRV Accountants en Belastingad viseurs en Mazars hebben vandaag overeenstemming bereikt over de overname van de Mazars vesti ging in Temeuzen. Per 1 juni 2011 zal de MKB praktijk wor den overgedragen aan DRV en onder de naam van DRV worden voortgezet. De uitbreiding van ac tiviteiten in Zeeland past in de •strategie van DRV. Na de overna me beschikt DRV over een perso neelsbestand van bijna 500 mede werkers en 11 vestigingen in de regio Zeeland, Zuid-Holland en Brabant. Geslaagde missie HZ Delta Academy in Louisiana Van 15 tot en met 28 mei is het opleidingsteam van de nieuwe hbo-opleiding Delta Manage ment van de Delta Academy van Hogeschool Zeeland op studiereis geweest naar Louisiana. Diverse werkbezoeken aan Louisiana Sta te University, Lafayette Universi ty en een groot aantal bestuurlijke organisaties en private instellingen hebben een uitstekend inzicht ge geven in de bijzondere en urgen te situatie van de Mississippi Delta in relatie tot watermanagement en waterveiligheid. De missie was gericht op het in beeld brengen van de bestuurlijke en ruimtelijke omstandigheden en de diverse vei ligheidsaspecten van de Mississip pi Delta ten behoeve van het les programma van de opleiding Del ta Management en de samenwer king met het kenniscentrum van de Delta Academ.y Studenten presenteren maintenance onderzoek Woensdag 1 juni 2011 presente ren studententeams van de oplei- Meer informatie over deondernemerzwn.nl tel. (076) - 531 22 77, email: info@deondernemerzwn.nl ding Werktuigbouwkunde van Hogeschool Zeeland de bevindin gen van hun mini-stages bij main tenance bedrijven in de regio. Dit jaar hebben de studenten een on derzoek gedaan voor Economi sche Impuls Zeeland naar de be langrijkste inspectiemethodes van de deelnemende bedrijven. De ministages zijn een initiatief Van de Maintenance Innovation Com munity van de Brabants Zeeuwse Werkgevers en Hogeschool Zee land. CE Student Award 2010-2011 Onder het motto "It's nothing personal, it's just business" heb ben 20 genomineerde studenten van de opleiding Commerciële Economie (CE) van Hogeschool Zeeland de afgelopen weken pro motie voor zichzelf gemaakt. Vijf studenten per leerjaar hebben aan getoond dat zij zich als CE-er on derscheiden op vlakken als creati viteit, goede studieresultaten, aan wezigheid, relevante nevenactivi teiten, commercieel denken, een internationale instelling en onder nemerschap. Zij dingen naar.de al lereerste CE Student Awards 2010-2011. HZ Delta Academy zoekt betrokkenen bij calamiteitet Het lectoraat waterveiligheid van de Delta Academy van Hoge school Zeeland is op zoek naar in woners die betrokken zijn ge weest bij een calamiteit, zoals een grote brand, een overstroming of een evacuatie. Het onderzoek wordt uitgevoerd in het kader van het onderzoeksproject 'de professional en de zelfredzame sa menleving in Zeeland'. Om in zicht te krijgen in wat inwoners van hulpverleners verwachten tij dens een grote calamiteit wordt gezocht naar Zeeuwen die deel willen nemen aan dit onderzoek. Starters worden slecht begeleid Het aantal zzp -ers is het afgelo pen jaar landelijk met ruim 68.000 toegenomen. Dat blijkt uit cijfers van de Kamer van Koophandel. Toch is slechts de helft na vijfjaar nog actief, waar van 10% echt succesvol. Volgens de ondernemer en MKB coach Ton van Dooren zullen de ko mende jaren steeds meer starters het loodje leggèn. Zeker als de overheid blijft bezuinigen op ade quate begeleiding en financiële ondersteuning. Nissan-dealer Auto Sturm Goes is aangesteld als dealer van de elektrisch aangedreven Nissan LEAF. In Nederland zijn vier dealers die de innovatieve, elektrische gezinsauto van Nissan leveren. "De Nissan LEAF is de eerste elek trisch aangedreven gezinsauto die in Nederland leverbaar is. Vijf zitplaat sen, een flinke bagageruimte, commu nicatie met smartphone of pc: hij heeft alles in huis, plus natuurlijk vol ledig elektrische aandrijving", zegt Jo hnny Sturm, directeur van Auto Sturm Goes. Vanwege de vernieu wende techniek is de Nissan LEAF gekozen tot Auto van het jaar 2011 De auto heeft een lithium-ion-accu aan boord waarmee hij 175 kilorfieter kan afleggen - gemeten volgens Euro pese verbruiksnormen. Ook heeft de volledig elektrisch aangedreven Nis san LEAF tijdens de Euro NCAP-crashtests de maximale score van vijf sterren gekregen voor botsvei- ligheid. Het is voor het eerst dat een elektrische auto de maximale score haalt tijdens de stringente botsproe- ven van de onderzoeksorganisatie. "Wie voor de Nissan LEAF kiest, maakt een statement. Niet eerder pre senteerde de auto-industrie zo'n radi cale vernieuwing. Het gebruik vraagt ook een bestuurder die daar slim mee omgaat, die anders durft te denken over autorijden. Een deel van de ver nieuwing zit dan ook in de berijder zelf." Sturm: "Ons denken en -doen rond mobiliteit en werken verandert, duur zaamheid wordt steeds belangrijker - de Nissan LEAF past in die ontwikke lingen. Mensen die regelmatig grote stukken moeten rijden, hebben meer aan een efficiënte diesel. Daar kun nen we helder over zijn. Maar we we ten ook dat de gemiddelde autorit ver onder de twintig kilometer lang is. Die ritten kunnen gemakkelijk elek trisch worden gereden." Auto Sturm Goes is grondig voorbe reid op de komst van de Nissan LEAF. Het personeel heeft een oplei ding gevolgd om te kunnen werken aan de nieuwe autotechniek. En voor de deur staat een snellader. Die laadt de accu van de auto in een halfuur voor tachtig procent op. De Nissan LEAF is er vanaf 34.990 euro. 1 De prijswinnaars uit Scheveringen met him wisselbeker. door Loes van der Hoeven SCHUDDEBEURS - De gekozen Moët Chandon Grand Vintage 2002 is een zeer gastronomische champagne met karakter, die zich niet met elk gerecht laat combineren. Dat maakte de uitdaging voor de fina listen extra groot. De Oosterschelde kreeft geserveerd met tomaat, gemari neerd in citrusfruit en sinaasappel-to- matenjam, kreeftensaus, amandelcros- tini, granite van kreeftenfond en champagne scropino van Chiel Hoek en John van der Put' van The Har bour Club bleek in de ogen van de ejury de beste combinatie te vormen.. De tweede prijs ging naar Jelle Jansen en Maurice Grendelman van Restau rant De Groene Lantaarn uit Zuidwol- de en de derde prijs naar Niels^van den Berg van Restaurant de Giesser Wildemann uit Noordeloos. Elk jaar worden 250 Nederlandse res taurants uitgedaagd, hun suggestie Foto: Marijke Folkertsma voor de beste combinatie van Ooster scheldekreeft, de Rolls Royce onder de kreeften, en een prestige champag- ne in te zenden. De vakjury kiest daar uit vervolgens de finalisten. Zij mo gen hun amuses bereiden voor de ju ry en een select gezelschap genodig den. Onder de twaalf finalisten van 2011 bevonden zich zeven deelne mers met een Michelin-ster, waaron der de tweede en derde prijswinnaars. Nummer één,The Harbour Club, was een van de vijf finalisten zonder ster. Henne Schuwer, de Nederlandse am bassadeur in België, overhandigde de wisselbeker aan de beide koks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 152