Lino de Jong: 'Durf te excelleren' Haring als delicatesse, ook in Zeeland boost Lino de Jong is voorzitter van de BOOST-commissie 2011. Een interessante Amsterdam mer in korte broek, die baan brekend te werk durft te gaan, is gastspreker op BOOST 2011. De special guest is een luis in de pels voor menig vooraanstaand en ge fortuneerd Nederlander. Een gast spreker met lef sluit prima aan bij het BOOST hoofdthema van dit jaar: 'Durven is doen', met als subtitel 'Inspiratie voor innova tie'. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Het eerste lustrum van het mega B2B evenement van Ju nior Kamer Zeeuws-Vlaanderen wordt gehouden op vrijdag 18 no vember in het Terneuzense Schelde- theater. Stimuleren van de Zeeuws-Vlaamse economie, trainen, netwerken, gezelligheid 'core busi ness' van de Junior Kamer.,,Innovatie is in feite een containerbegrip. Vol gens de Dikke Van Dale staat innova tie gelijk aan vernieuwing, maar het strekt zich veel verder uit. Innovatie •is de motor voor economische groei. Durf wat nieuws te doen, sta open voor 'out of the box-ideeën'. Kap iets niet af omdat 'we het altijd al zo ge daan hebben'. Door innovatie kun je .wellicht met minder moeite meer of minimaal hetzelfde resultaat bewerk stelligen. In 'Durven is doen' zit ook het woord 'fier' besloten. We mogen fier zijn op Zeeuws-Vlaanderen, een regio van internationale toponderne mers zoals Piet Vroon van Rederij Vroon en Sergio Herman van restau rant Oud Sluis", aldus voorzitter Lino de Jong van de BOOST-commissie 2011. De 38-jarige vastgoedontwikke laar bij projectontwikkelaar AM Zee land wordt in de BOOST-commissie bijgestaan door Anne-Marie Roffel, Ilse de Smit, Peter Lindenhovius, Sven van der Meijden, Angelo van de Ree, Ernst Slabbekoom, Koen Verha gen en Jeroen Verstraeten. Investeringsboost Drie startende of bestaande Zeeuws-Vlaamse ondernemers met innovatieve ideeën strijden om de in vesteringsboost van in totaal 50.000 euro. De winnaar verdient naast een jaar professionele zakelijke ondersteu ning ter waarde van 20.000 euro (ju ridisch, financieel en boekhoudkun dig) ook een geldelijke investerings premie van 30.000 euro. De gezamen lijke waarde van een halve ton kan de (startende) innovatieve ondernemer aanwenden om zijn ondernemers- droom te verwezenlijken. „De gelde lijke investeringspremie is een zachte rentevrije lening.Wij geloven meer in selfsupporting dan in schenking. De stichting BOOST kan het teruggestor te bedrag weer aanwenden voor nieu we projecten om de economie in Zeeuws-Vlaanderen te stimuleren." De Junior Kamer Zeeuws-Vlaande ren onderscheidt zich van de vele we reldwijde JK's. Naast de mondiale JK-doelstellingen 'learning by doing' en 'entrepreneurs in action' zet de Zéeuws-Vlaamse organisatie, bestaan de uit een dertigtal jonge onderne mende mensen, zich in om de streek waar ze wonen, werken en leven van een economische boost te voorzien. DeJK Zeeuws-Vlaanderen wil iets te rugdoen voor het mooie gebied waar in de meeste leden zijn geboren en ge togen.. „We willen de Zeeuws-Vlaamse economie een sti mulans geven via nieuwe, innovatie ve bedrijvigheid in onze regio. Met Foto: Mark Neelemans BOOST geven we vorm aan het rent meesterschap van Zeeuws-Vlaande- ren", zegt Lino de Jong die zelf af komstig is uit Dordrecht, maar al een decennium in Temeuzen woonachtig is. Een Zeeuws-Vlaming in hart en nieren in wording. „Zeeuwen heb ben de mentaliteit van 'niet praten maar doen'. Het arbeidsethos is hoog in deze provincie. Aan de andere kant zijn Zeeuwen wat bescheiden., wel licht voortkomend uit het Calvinisti sche gedachtengoed 'doe maar nor maal, loop in de pas'. Het is belang rijk om te stimuleren waar je goed in bent en te accepteren hetgeen je min der beheerst. Je moet energie stoppen in de dingen waar je energie uithaalt. Door je te concentreren op het goe de, ben je in staat om te excelleren. Kijk eens naar Paul Herman, oud-lid en senator van de Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen. Hij geniet met zijn wijnhandel uit Axel wereld faam", verklaart De Jong. Een boost voor de BOOST „In ons lustrum zetten we in op 'een boost voor de BOOST'. Ingegeven door de opgedane ervaringen van eer dere edities leggen we het accent op vernieuwing van de Boost. Het pro gramma zal inhoudelijk krachtig, prik kelend en uitdagend zijn. Innovatie is wezenlijk voor de concurrentiekracht van een bedrijf. De achilleshiel van ondernemend Zeeuws-Vlaanderen wordt de laatste jaren pijnlijk duide lijk, de uitdaging is om dit te keren. Oudere ondernemers hebben te kam pen met opvolgingsproblemen, jonge ren blijven niet hangen in de streek, waardoor bedrijven in het ergste ge val dreigen dood te bloeden. Het is belangrijk voor economie en werkge legenheid in de regio dat jongeren na hun studie uiteindelijk terugkeren naar de streek waar ze vandaan ko men. Zo wordt vergrijzing en ont groening adequaat tegengegaan.". Ook het stimuleren van het onderne merschap als alternatief voor een vaste baan na studie is een speerpuntvan de JK, invulling* wordt hieraan gegeven door actieve deelname aan het project 'mini-ondernemingen'. Rabobank Zeeuws-Vlaanderen, Schipper/OAZ, Notaris Verhaegen en Verhaegen en Scot Advocaten zijn naast hoofdsponsor van het evene ment BOOST 2011 ook sponsor van de Stichting BOOST. Deze organisa ties verlenen kosteloos dienstverle ning op financieel en juridisch ge bied. „We zijn blij met de actieve bij drage van alle sponsors van de BOOST, een dergelijk evenement kan alleen slagen door hunsteun" be nadrukt Lino de Jong. Innovatieve Zeeuws-Vlaamse onder nemers kunnen zich in het kader van BOOST aanmelden via www.jk- boost.nl Op verschillende plaatsen in Zeeland vond weer de tra ditionele BIB haringparty plaats. Zo stonden Goes, Veere, Temeu zen en Hulst weer in het teken van Hollandse Nieuwe. Het offi ciële haringseizoen is op dinsdag 7 juni van start gegaan. Dat houdt in dat sinds die datum de nieuwe haring van de Nederland se vissector verkocht wordt. GOES - Zo heeft de haring de tijd ge had om te gedijen en is de delicatesse in topkwaliteit. Het haringseizoen start traditioneel met de veiling van het eerste vaatje haring. De openingshandeling van de 24e Ha ringparty Goes (woensdag 8 juni) van Stichting de Beste Maatjes, op de ka rakteristieke binnenplaats van restau rant De Stadsschuur, werd verricht door de Franse ambassadeur in Neder land, Jean Francois Blarel. Ongeveer duizend bezoekers waren getuige van deze BtB happening. De opbrengst wordt aangewend ten bate van FL04KIDS. Deze stichting is ver noemd naar Florian, de zoon van Ta co en Carmen Blankestijn. Hij Lijdt aan Non Ketotische Hyperglycene- mie, een zeer zeldzame stofwisselings ziekte. Door tijdige opsporing van diverse stofwisselingsziekten kan men sneller medicatie beginnen en hierdoor de ontwikkeling van deze kinderen ver beteren. Elke dag worden in Nederland gemid deld twee kinderen geboren met een stofwisselingsziekte. Veel van deze er felijke aandoeningen vallen niet on der de reguliere zorg die onder de ziekteverzekering valt. Onderzoek is dan ook vaak afhanke lijk van giften of stichtingen. En dat onderzoek is hard nodig want twee van de drie kinderen met een stofwis selingsaandoening overlijden vobr hun 18e jaar. Lustrum Op d'Ouwe Werf in Veere werd vrij dag 10 juni het eerste lustrum gehou den van de mede door de Junior Ka mer Walcheren georganiseerde Ha ringparty. Het is een uitstekende gele genheid om zakelijke contacten op Walcheren en Noord-Beveland aan te halen, onder het genot van de eer ste Hollandse Nieuwe in combinatie met een goed glas wijn. De haring wordt onder luid gejuich aangevoerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 150