Vlissingen gaat voor toerisme bedrij venclub 25 Legale poging tot inbraak, ondernemers testen de inbraakbeveiliging tijdens een excursie langs bedrijven. Vlissingen heeft het vizier op verblijfstoerisme. Dat kwam onder andere aan de orde op de onlangs gehouden algeme ne ledenvergadering van de Vlis- singse Bedrijven Club (VBC). Vlissingen heeft een aantal 'uni que selling points' op toeristisch gebied. Langzamerhand wordt duidelijk dat hier dé grote kansen liggen. door Henk van de Voorde VLISSINGEN - Inmiddels zijn de be sprekingen gaande over de aanleg van een zeezeilhaven op het Scheldeter- rein. Als dit gerealiseerd wordt ont staat er niet alleen voor de zeezeilers een unieke haven, ook heeft Vlissingen er een nieuwe, attractie bij voor al de toe risten die toch al in Zeeland zijn. Bootjes kijken, en zeker die grote zeiljachten, is nu eenmaal erg leuk. De VBC is eed groot voor stander van de zeezeilhaven. De toestroom van toeristen zal als vanzelfsprekend de no dige spin-off genereren aan het be drijfsleven, maar tegelijkertijd zal de zeezeilhaven voor heel Vlissingen een aanjager van de locale economie worden. De VBC pleit er voor om het Scheldeterrein niet vol te bouwen met woningen voor vaste bewoners, maar deze locatie te gebrui ken voor verblijfstoerisme. Zo wordt er een geweldige kans benut. Maak op deze unieke plek een groot toeris tisch gebied. Hierdoor zal Vlissingen een enorme boost krijgen. Door het creëren van verblijfstoerisme blijven de mensen in de stad, gaan ze uit eten, gaan ze winkelen en besteden ze dus hun geld in de stad", aldus Mar tin van de Louw, voorzitter van de Vlissingse Bedrijven Club (VBC). Hij doet dan ook een appel op de over heid. „Richt je blik op verblijfstoeris me en niet op het bouwen van wonin gen op het Scheldeterrein. Als deze al verkocht worden, zal dit vooral aan Zeeuwen zijn die hier toch al hier wo nen. Dat leidt alleen tot verplaatsing en leegstand op andere plekken. Bo vendien zorgen zij niet voor extra om zet. Bestuurlijk Vlissingen, steek je nek uit en ga voor deze unieke kans. Maak van het Scheldeterrein de groot ste toeristische trekpleister van Zee land." Belangenbehartiger De Vlissingse Bedrijven Club (VBC) is de belangenbehartiger van bedrij ven gevestigd op de Vlissingse bedrij venterreinen: Baskensburg, Vrijburg, Edisongebied, Buitenhavengebied, Ritthem-Souburg en Vrijburg. De VBC is spreekbuis richting de over heid op het gebied van onder andere ontwikkeling, veiligheid, onderhoud terreinen en infrastructuur. Het be stuur volgt kritisch het handelen van de overheidsinstellingen en biedt waar nodig tegenspel. Twee maal per jaar wordt er een ledenvergadering ge houden waar behalve informatieover dracht ook netwerken een grote rol speelt. De vergaderingen worden meestal op locatie bij een van de le den van de VBC gehouden. Netwer ken, gezelligheid en informatie-uit wisseling staan namelijk hoog in het vaandel bij de VBC. Tijdens de recentelijke drukbezochte ledenvergadering waren de Vlissingse ondernemers te gast in het Centrum voor Verzorgd Wonen Ter Reede aan de Vredehof laan. Jan de Graaf (algemeen direc teur) en Fer de Bruin (locatie-mana ger) verzorgden een interessante presentatie over (duurzaam) onderne men in de toekomst. Het eerste lus trum van het door de VBC georgani seerde 'Bezoek-je-Buren evene ment', was zeer de moeite waard. Tij dens deze traditionele happening staat een bedrijventerrein centraal, waar di verse ondernemingen hun deuren openstellen voor korte bedrijfsbezoe ken door de leden van de VBC. Dit keer was Baskensburg 'the place to be'. Zeven ondernemers ontvingen een veertigtal VBC-leden om hen uit leg te geven over hun bedrijf, dienst verlening en producten. De leden werden welkom geheten in de nieuw ingerichte ruimte aan de Industrie weg waar Bob van Laere uitleg gaf over de nieuw opgerichte organisatie Bizz Netwerk Zeeland. Bruisend ondernemerschap Dat is een organisatie met als hoofd doel het stimuleren en bevorderen van bruisend ondernemerschap in Zeeland. Bedrijven bijeen brengen, fa ciliteiten bieden én iedere derde don derdag van de maand een Bizz borrel zijn enkele voorbeelden van de activi teiten. Daarna vertrokken de deelne mers in vier groepen naar de andere gastbedrijven waar de ondernemers de belangstellenden door hun bedrijf leidden. In het nieuwe Bedrijven Centrum Gildeweg werd een bezoek gebracht aan de drie bedrijven die daar sinds enige tijd gevestigd zijn. Bij Warmte Service Zeeland worden alle bekende merken CV-ketels, radiato ren, vloerverwarming, convectorput- ten, sanitair, dakbedekking en installatie materiaal verkocht. Bij Van Boxtel Decor Special werd ontvouwd dat er een speciale verf ontwikkeld is voor 'Zeeuwse omstandigheden'. De Van Boxtel winkels in Brabant en Zeeland bieden een uitgebreid assortiment aan verf, behang en alles wat daarbij komt kijken. Shelters en Ceilings is gespe cialiseerd in het leveren en monteren van overkappingen, complete tuinka mers, luifels en carports. Bij ASCO blijkt dat innovatie en kwa liteit hand in hand gaan. Behalve dat de kunststof ramen, kozijnen, deuren en schuifpuien fraai ogen, is er bij voorbeeld goed nagedacht over veilig heid om inbraak te voorkomen. Tij dens de rondleiding worden de deel nemers zelfs uitgedaagd kozijnen open te breken. Bij Conversion's Re clameproducten werd duidelijk dat vakmanschap gecombineerd met 25 jaar ervaring, resulteert in kwalitatief hoogwaardige 'taylor made' reclame producten. De volgende ledenbijeenkomst van de VBC staat genoteerd voor maan dag 29 augustus 2011. Samen met de leden van de Middelburgse Bedrijven Club (MBC) wordt dan een bezoek gebracht aan Orionis Walche ren aan de Foortersweg in Vlissingen. Voorzitter Martin van de Louw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 149