Hotel vol koopsuites gat in markt grand-hotel mtmrn Toen de plannen voor Grand-Hotel Ter Duin in Burgh-Haamstede zo'n twee jaar geleden concreet werden, was het project enig in zijn soort in Nederland. Want een hotel met alleen maar suites en appartemen ten die je kon kopen, bestond hier nog niet. Nu de bouw al en kele maanden aan de gang is, blijkt het concept een gat in de markt. Het overgrote deel van de suites is verkocht en ook in de rest van Nederland is het idee overgenomen.e door Dennis Rijsbergen ook erg in trek is bij vastgoedbeleg gers. "We hebben een bank bereid gevon den voor een bankgarantie. Daardoor kunnen we kopers voor een periode van vijfjaar een gegarandeerd jaarlijks rendement van zeven procent bie den", vertelt Bij de Vaate. Het ver wachte rendement ligt hoger. Bij de Vaate ziet dan ook dat minder dan de helft van de kopers voor die zeker heid gaat. "Onder de kopers zijn heel veel ondernemers, uit heel het land, die uiteindelijk toch voor het risicoo- tje kiezen. Verder zie je veel leiding gevenden die met rekenwerk en cal culatie te maken hebben en dus zelf hun rekenwerk doen." Want daar gaat het de meeste kopers toch uitein delijk om, rendement. Zelf heeft Bij de Vaate berekend dat 8,27 procent een realistisch rendement is. "Dat kan in het vijfde jaar zelfs oplopen tot bijna tien procent", denkt hij. Rendement Het zijn die rendementscijfers en het feit dat een gegarandeerd rendement ook mogelijk is, dat zo'n groot pro ject toch al voor een groot deel is ver kocht. "Ja, dit concept is echt een gat in de markt", stelt Bij de Vaate. "Toen we ermee begonnen, waren we eigenlijk de eerste in Nederland. Nu zie je ook andere partijen in het land hetzelfde gaan doen." Ook in Zeeland krijgt het concept van een hotel met koopsuites navolging. "We hebben een vervolgproject", zegt Bij de Vaate. "Het ecohotel aan het Gre- vêlingenmeer gaat er weliswaar heel anders uitzien, maar krijgt hetzelfde verkoopconcept. Bij de Vaate verwacht dat Grand-Ho- tel Ter Duin begin zomer 2012 klaar is. Op zaterdag 9 juli is er van 11.00 tot 15.00 uur een verkoopdag bij Mo lenberg in Burgh-Haamstede. Op gro te panelen worden artists impressions van de suites getoond en adviseurs van DPP geven hierbij tekst en uitleg bij. Meer informatie is te vinden op www.grandhotelterduinn 1 BURGH-HAAMSTEDE Grand-Hotel Ter Duin is het resul taat van een projectontwikkelaar in Zierikzee die juist in tijden van econo mische crisis kansen zag. Want terwijl de bedrijfsvastgoedmarkt niet bepaald lekker draaide, bedacht projectont wikkelaar dPP dat beleggers die de beurs even niet meer vertrouwden wellicht wel wilden investeren in een hotelsuite. Met de verhuur van de aangekochte suite kun je immers tot wel tien procent rendement halen. Bijkomend voordeel is dat je_ natuur lijk zo nu en dan ook in je eigen suite een strandvakantie kunt houden. En er is nog een doelgroep waar dPP zich op richt: mensen die een goedko per alternatief zoeken voor een koop vakantiehuis. Het project blijkt een gouden zet. De hotelsuites gaan als warme broodjes over de toonbank. "Aanvankelijk zou het hotel gaan bestaan uit 89 koopsui tes van gemiddeld veertig vierkante meter en 24 koopappartementen van maximaal 130 vierkante meter", ver telt Marco Bij de Vaate van dPP. "Maar wat bleek, de verkoop van de hotelsuites liep erg goed, maar de ver koop van de appartementen veel min der. Mensen wilden voor tweeënhal ve ton toch liever een vakantiehuisje dan een appartement. We hebben het plan dus aangepast en de appartemen ten gesplitst in hotelsuites." En dus krijgt Grand-Hotel Ter Duin uitein delijk 136 suites en maar drie apparte menten. "We hebben nog maar twaalf suites in de verkoop", vertelt Bij de Vaate trots. "De rest is al ver kocht." Imposant Het hotel aan de Elogeweg in Marco Bij de Vaate van dPP: "Dit project bleek een gat in de markt." Burgh-Haamstede krijgt een impo sant uiterlijk. De glorietijd van weleer - toen een badplaats als Domburg de kunstenaars en in hun kielzog de nou- veaux riches naar de Zeeuwse kust trok - moet weer herleven. "De bouwstijl van het hotel doet denken aan de tijd van Mondriaan, Toorop, art nouveau, de avant garde", vertelt Bij de Vaate. Het hotel lijkt eigenlijk meer op een landgoed. Het ligt in drukwekkend in aangelegde duinen. Het hotel ligt 4,5 meter verdiept in het landschap, de duinen ontnemen het zicht op de geparkeerde auto's. Door een indrukwekkende lounge kom je op een. binnenplaats die 4,5 meter onder het maaiveld ligt. "Daar door krijg je echt het gevoel dat je door het duinlandschap het hotel bin nenloopt. Het is een bijzonder pro ject", meent Marco. Maar wat het project helemaal spe ciaal maakt, is dat elke suite in het ho tel te koop.is. "Ik hoorde vanuit de markt dat er behoefte was aan recrea tiewoningen van rond de ton. Maar vakantiehuizen kosten tegenwoordig zeker twee ton. Voor een ton heb je niets. Ik realiseerde me dat er een nieuwe doelgroep was." De goed koopste suites van 89.000 euro zijn in middels verkocht. De suites die nu nog over zijn, beginnen bij een prijs van 122.500 euro. Het zijn grote ka mers die luxe zijn ingericht. Geen standaard hotelkamerinrichting dus, maar kopers kunnen kiezen uit thema kamers. "Een sunshower en stoomca bine zijn bijvoorbeeld.wel standaard", zegt Bij de Vaate. Exploitatie De Zeeuwse Stromen uit Renesse gaat het hotel en de bijbehorende con greszalen, zwembad, fitnessruimte, ho reca en restaurant exploiteren. Die zorgen er ook voor dat de suite wordt verhuurd wanneer de eigenaar er geen gebruik van maakt. Zo kan het zijn dat doordeweeks zakenmensen en toeristen gebruikmaken van de sui te en de eigenaar op de zaterdag en zondag een weekendje kust doet. Dat betekent dat de eigenaar van de suite een rendement heeft en die is zeer aantrekkelijk. Vandaar dat het hotel Zo komt Grand Hotel Ter Duin er straks uit te zien. Foto: Denvon Media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 145