nieuwbouw hanse staal een sterk verhaal Het voormalige veilingter rein in Kapelle zul je over een tijdje niet meer herkennen. Het verpauperde gebied is dan een moderne woonwijk, waar het prettig toeven is. 61 woningen ko men er in plan De Veilingmees ter. Van starterswoningen tot pa tiobungalows en van twee-on- der-een-kappers tot vrijstaande woningen. "Door die diversiteit ontstaat er een gezellige woon wijk", belooft Arie Brouwer van projectontwikkelaar Apron Deve lopment. Krijtwitte woningen komen er straks op het voormalige veilingterrein. de stijl, of het nu een starterswoning is of een vrijstaand huis. Dat geeft een eenduidig beeld in de wijk. Boven dien hebben we ons laten inspireren door het vlakbij gelegen witte stations gebouw. Daarom worden alle 61 wo ningen wit." Ook qua stijl is in de wo ningen duidelijk het stationsgebouw uit 1868 te herkennen. "Je ziet het ook terug in de vorm van de daken, de zwarte dakpannen en de zinken go ten. De wijk krijgt nu eens geen jaren dertig stijl, waarvoor iedereen kiest. Nee, plan De Veilingmeester heeft een geheel eigen signatuur. Het is ei genlijk een soort enclave." De woningen krijgen een modem ui terlijk met klassieke elementen die verwijzen naar het stationsgebouw. Als het om de groenvoorziening en de woonomgeving gaat, heeft de ar chitect zich laten inspireren door de monumentale bomen aan de nabijge legen Vaq der Biltlaan. In plan De Veilingmeester krijgen de straten dan ook een klassieke bestrating en er ko men mooie, karakteristieke bomen en hagen. Veel belangstelling De officiële verkoop van de wonin gen is 11 juni begonnen. De belang stelling is groot, zegt Brouwer. Al voor de verkoop begon, waren al twee huizen verkocht en hadden vier potentiële kopers een optie genomen. "In november vorig jaar is het plan in de gemeenteraad besproken en daarna was er een informatiebijeenkomst voor omwonenden. Daar is het plan erg enthousiast ontvangen. Begin dit jaar hebben we ook op de beurs Woonland in Goes gestaan. We had den toen 95 inschrijvingen. Dus ja, de belangstelling is buitengewoon goed." De bouw van De Veilingmeester be gint zodra twintig woningen zijn ver kocht. Als de verkoop vlot verloopt dan kan de hele wijk volgens Brou wer in achttien maanden gebouwd worden. De woningen worden met duurzame materialen gebouwd en er wordt naar gestreefd om C02-uit- stoot van de woningen sterk terug te dringen. Zo krijgen de huizen een hoogwaardige warmte- en geluidsiso latie. Bovendien krijgen de woningen een Energiezuinige vloerverwarming en een zeer zuinige HR-ketel. Bij de bouw zelf wordt gebruik gemaakt van verantwoord hout. door Dennis Rijsbergen Historisch Het gebied waar de nieuwe wijk ver rijst, heeft een bijzondere geschiede nis. Kapelle was jarenlang bekend als dé veilinglocatie van Zeeland voor de handel in fruit. En hoewel de Fruit teelt in Kapelle nog steeds floreert, is de veiling sinds enkele jaren niet meer in gebruik. Een deel van het ter rein en het bestaande kantoor zijn ver bouwd, zodat de Isaac Beeckman Aca demie er in kon huizen. Omwonen den zijn blij dat het terrein eindelijk ontwikkeld wordt, zegt Brouwer. "Ze zijn zo enthousiast over de bouw plannen. Dat bleek wel, want er is geen enkel bezwaar tegen inge diend." Valt er straks in de nieuwe wijk nog iets van de geschiedenis van het gebied terug te vinden? "Niet veel", zegt Brouwer. "De oude vei linghal, waarin nu de Isaac Beeckman Academie zit, blijkt natuurlijk wel be staan. Verder hopen we met de straat namen te verwijzen naar de oude vei linglocatie. Maar daar moeten we nog voor in overleg met de gemeente." Meer informatie is te vinden op www.de-veilingmeester.nl. KAPELLE - De locatie van de nieu we wijk is top, stelt Brouwer. Want wil je naar de winkels en de super markten, dan is het hooguit een mi nuutje of tien lopen. De bibliotheek, het NS-station en de kinderdagop- vang liggen op een steenworp af stand. Basisschool 't Honk ligt om de hoek, net als de Isaac Beeckman Aca demie voor het voortgezet onderwijs. Hoewel Kapelle maar zevenduizend inwoners heeft, zijn er vele voorzie ningen in het dorp. Winkels, super markten, basisscholen, een havo- en vwo-school, een bibliotheek, een zwembad en een sportcentrum. "Ka pelle is bovendien centraal gelegen aan-de A58 in het hart van Zeeland op slechts een paar minuten rijden van Goes. Steden als Middelburg, Ber gen op Zoom, Breda en Rotterdam zijn eenvoudig en snel te bereiken", aldus Brouwer. In plan De Veilingmeester komen zes tien starterswoningen, elf rijtjeshui zen, twintig twee-onder-een-kap wo ningen, acht patiobungalows en zes vrijstaande woningen. De wijk krijgt volgens Brouwer een geheel eigen ge zicht. "We hebben bewust een keuze gemaakt die best controversieel is. Dus hoewel er een diversiteit aan wo ningen is, krijgen die allemaal dezelf Zo komt de wijk er. van bovenaf gezien, uit te zien. Nieuwerkerk 0111 6^1 333 infoiahansestaalbouw.nl www.hansestaalbouw.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 143