Kans voor kleine ondernemers And the winners are smokkelhoek 15 Bedrijventerrein de Smokkel hoek in Kapelle groeit in rap tempo. Steeds meer bedrij ven, zelfs grote spelers als Sligro, weten het kleine dorp aan de A58 te vinden. Eén van de projecten die op de Smokkelhoek op stapel staan, is een bedrijfsverzamelge bouw met zeven units. Een bui tenkansje voor kleinere onderne mers die op zoek zijn naar ruim te, stelt Pieter Nienhuis van Syn chro Bedrijfsmakelaardij. door Dennis Rijsbergen KAPELLE - "Dit/project is namelijk voorlopig het enige in zijn soort op de Smokkelhoek. Na dit project wor den er voorlopig geen kleinschalige bedrijfsverzamelgebouwen meer ge bouwd." Het stuk grond ligt er nu-nog braak bij, maar als het aan Pieter Nienhuis ligt, gaat binnenkort de eerste spade de grond in. De bouw van het be drijfsverzamelgebouw gaat namelijk van start als er twee units zijn ver kocht. Op dit moment staat een hand tekening onder één koopcontract. "Dat is een ondernemer die de unit gaat gebruiken als opslagplaats. En we hebben een optie op één van de ande re units. Die ondernemer wil de ruim te gebruiken als showroom." Als de bouw eenmaal is begonnen, duurt het naar verwachting zes maanden om het bedrijfsverzamelgebouw te bou wen. Het pand, ontwikkeld door P&S Pro jectontwikkeling in 's-Gravenpolder, krijgt een modern uiterlijk met grote raampartijen en heeft een strategische ligging op bedrijventerrein de Smok kelhoek. In het gebouw komen ze ven bedrijfs- en opslagunits. "Omdat het plan nog niet gebouwd is, kun nen we wel heel flexibel met de inde- wordt op termijn een doorgaande rou te, zegt Nienhuis. En voor onderne mers van buiten Kapelle die er zich willen vestigen, is het goed om te we ten dat het kleine Kapelle alle voorzie ningen van een grote gemeente heeft, zoals verschillende supermarkten, een uitgebreid winkelaanbod, een biblio theek, een zwembad en een sportcen- Het project aan de Ambachtsweg is voorlopig het laatste kleinschalige project op bedrijventerrein de Smokkel hoek. Artist impression ling omgaan", zegt Nienhuis. "Zo is het mogelijk om een verdiepingsvloer aan te brengen. Op die manier kun je de ruimte beneden gebruiken voor bijvoorbeeld opslag en de verdiepings vloer als kantoorruimte." Ook is het mogelijk om van twee units één grote re ruimte te maken. "Ondernemers die dat willen, kunnen contact met ons opnemen. Dan gaan we met el kaar om de tafel om te kijken wat de specifieke wensen zijn en wat er tech nisch mogelijk is en wat dat voor de prijs betekent." Populair Er is veel belangstelling voor het be drijfsverzamelgebouw, zegt Nienhuis. Vooral van ondernemers uit Kapelle en omstreken. "Bedrijventerrein de Smokkelhoek is de laatste jaren erg populair. Er is veel bijgebouwd." De units zullen vooral de kleinere onder nemers aanspreken. Ze zijn namelijk scherp geprijsd en bovendien voor verschillende doeleinden te gebrui ken. "Ik denk dan aan opslag van spul len, maar ook kleinschalige productie is er toegestaan. Verder lenen de units op de kop van het gebouw zich uitste kend voor inrichting als showroom. Wat ook bijzonder is aan deze be drijfsruimtes is dat ze volledig onder heid zijn. Bij dit soort gebouwen is "dat vaak niet het geval. Maar op de Smokkelhoek dus wel en dat bete kent dat de units een vrij grote vloer belasting aankunnen." Hart van Zeeland Over de ligging van bedrijventerrein de Smokkelhoek is Nienhuis heel dui delijk: het ligt in het hart van Zee land, pal aan de A5S. "Vanaf hier is el ke bestemming in de regio moeite loos bereikbaar. Kapelle ligt centraal in Zeeland, vlak bij Goes. De Wester- scheldetunnel ligt op een kwartiertje rijden, zodat ook Zeeuws-Vlaande ren en België direct bereikbaar zijn. Rotterdam ligt op een uur reisafstand en Antwerpen en Breda op zo'n 45 minuten." De kavel waar het bedrijfsverzamelge bouw komt, ligt nu nog aan de dood lopende Ambachtsweg. Maar die tram. Niet voor niets werd de ge meente Kapelle onlangs uitgeroepen tot Gemeente van het Jaar 2011 Het bedrijfsverzamelgebouw op de Smokkelhoek krijgt een strakke uit straling. Zo vallen de grote raampar tijen op en is de buitenkant bekleed met stalen gevelbeplating. Alle units hebben een grote, overheaddeur. "Die van de kopunits zijn standaard voorzien van elektrische bediening. Bij de overige units moetje ze hand matig bedienen, al is er daar wel de optie om een elektrische overheadd- deur te laten inbouwen. Verder zijn de ruimtes goed geïsoleerd", stelt Nienhuis, "en er worden alleen hoog waardig materialen gebruikt." De kleinste unit heeft een oppervlakte van 121 vierkante meter, de grootste meet 132 vierkante meter.' Water en elektra zijn aanwezig, net als een aan sluiting voor het toilet. De goedkoop ste bedrijfsruimte kost 105.000 euro exclusief btw en vrij op naam. Voor de duurste moetje 117.500 euro neer tellen. Huren kan ook. Huurprijzen zijn vanaf 55 euro per vierkante me ter exclusief btw per jaar. Er geldt wel een huurtermijn vanaf driejaar. Meer info: wmv.iynchromakciaardij.nl. Hier komt het allemaal, op bedrijventerrein Smokkelhoek. De uitreiking deze maand van het VKG certificaat (Vereniging van Kunststofgevel elementen) is een keurmerk die wordt afgegeven aan bedrijven die voldoen aan hoge eisen op het gebied van montage, service en productie. Vier studenten Commerciële Economie (CE) van Hoge school Zeeland hebben dinsdagavond 24 mei de felbe geerde CE Student Awards 2011 en de Rabobank iPad ontvan gen. Na een voorselectie door de docenten van de opleiding zijn 20 enthousiaste studenten intensief aan de slag gegaan met hun persoonlijke PR campagne. VLISS1NGEN- De studenten Meivin Raas (le jaars), Tom Blomaard (2e jaars), Rita van Tilbeurgh (3e jaars) en Marvin de Reuver (4e jaars) zijn door hun medestudenten en een vak jury gekozen. Bij hun werkzaamheden en hun po gingen om de prijzenin de wacht te slepen konden de twintig studenten gebruik van alle beschikbare, digitale.. communicatiemiddelen en hun net werk. Talent koesteren De jury bestond uit Wilbert de Hong (Rabobank), Rudolph Regter (Delta N.V.), Huber Rentmeester (ZLM Verzekeringen) en Adri de Buck, lid College van Bestuur van Hogeschool Zeeland. De jury heeft bewondering uitgesproken over de wijze waarop de studenten zich tijdens de studie in zetten en hoe zij zich presenteren. "Talent moeten we koesteren. Aan goede mensen heeft het bedrijfsleven altijd behoefte en wij willen daar graag in investeren" aldus Wilbert de Hond. De Rabobank heeft daarom Rita van Tilbeurgh een meeloopstage aangebo den. Marvin de Reuver kreeg een af studeerstageplaats aangeboden. Studenten Commerciële Economie aan de HZ worden opgeleid om niet alleen commercieel te denken en han delen maar staan ook bekend om hun ondernemerschap, creativiteit en actie ve bijdrage aan het verhogen van de kwaliteit, van hun eigen opleiding. Arnesteinweg 27. Middelburg HmZwvUi l*- Tel.: 0118 - 62 90 56 info@versluisenwilleboer.nl VGFSlulS WlllGbOGr www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 139