Het mooiste plekje van Zeeland scheldekwartier 08 Dit wordt straks de mooiste plek om te wonen in Zee land. Dat is de stellige mening van Gino van Driessche, direc teur van AM Zeeland, de ontwik kelaar die verantwoordelijk is voor de nieuwste uitbreiding in Vlissingen: het Scheldekwartier. Aan het water en toch midden in de stad. Alles bij de hand. door Ron Gregoor VLISSINGEN - Aan de zuid- weste lijke kant van Vlissingen wordt op de voonnalige scheepswerven van 'De Koninklijke Schelde Groep' een nieu we wijk gerealiseerd: het Schelde kwartier. Het wordt de nieuwe en tree van Vlissingen. Vanaf het water, de wijk grenst onder meer aan de nieuwe haven, kom je snel in het cen trum. Alles op loopafstand: het nieu we Vlissingen, van winkelstraat tot ha ven. Eindelijk is het dan zover, er zijn vol op bouwactiviteiten op het terrein aan de Schelde dat zo lang braak heeft gelegen. Bestuurlijke problemen zorg den ervoor dat de uitvoering van de plannen voor het Scheldekwartier zo lang op zich lieten wachten. Maar de woningen in het zogeheten Blok B van plandeel Bestevaer schieten' uit de grond. Negen stadswoningen, 6 herenhui zen, 36 appartementen en 2 commer ciële ruimtes worden in het plandeel Bestevaer als eerste gerealiseerd. Met winkels, parkeergarages, werkruim tes, ateliers, een café en restaurant. Het resultaat van hard" werken door vele tientallen bouwvakkers, die sinds begin februari bezig zijn. Het is de be doeling dat in het tweede kwartaal van volgend jaar de eerste woningen worden opgeleverd. Bestevaer is een uitbreiding van de historische binnenstad en sluit aan op het bestaande winkelgebied. Alle wo ningen zijn onderdeel van afzonderlij ke bouwblokken met ëen binnenhof met eigen parkeermogelijkheden. "Je parkeert dus gewoon voor de deur van je eigen huis", aldus Van Dries sche. De karakteristieke ontwerpen van de betrokken architecten en de toepassing van natuursteen in combi natie met moderne materialen en in richtingselementen sluiten goed aan op het historische karakter van de stad. Bestevaer krijgt een fraaie openbare ruimte in de sfeer van de binnenstad. Veel banken en zitjes. Via een brug over het grote Houtdok zijn de win kels ook vanaf de overkant goed be reikbaar. Bestevaer grenst aan het Per ry dok, dat momenteel wordt gerestau reerd. "Dat is de verantwoordelijk heid van de gemeente", zegt Van Driessche. "Dat wordt geweldig. Ze herstellen dat in de sfeer zoals dat ooit was. Met water er in. De sfeer van oude schepen en statige panden komt nergens anders zo sterk terug als in de ze omgeving." Historisch Het Perrydok was ooit het eerste droogdok in Nederland. De Engels man Perry ontwierp dat in het begin van de achttiende eeuw. In de loop der tijd verdween het dok. "Tot ie ders grote verrassing bleek het dok nog voor een groot deel in goede staatondergronds is het teruggevon den. De gemeente herstelt het nu in de oude staat." Bestevaer is ook een ideale plek voor horeca en gezellige terrassen. Van Driessche wijst zo vier locaties aan van toekomstige winkels en horecage legenheden. Voor de woningen en appartementen van Bestevaer is sinds de start van de verkoop veel belangstelling. Vooral in het segment tussen de 200.000 en 270.000 euro- waren de woningen snel weg. "Je kunt eigenlijk wel zeg gen dat de woningen in de prijsklasse tot 350.000 euro zeer gewild zijn. Als het duurder wordt, is het wat moeilij ker. Vooral omdat de verkoop van de eigen woning lastig blijkt. Maar nu we zijn gestart en we de koper ook de zekerheid geven dat het project er komt, hebben wij er alle vertrouwen in dat ook de overige woningen snel zijn verkocht zegt Gino van Dries sche. Bestevaer krijgt in de toekomst nog meer mooie woonplekken. Blok A in Bestevaer bijvoorbeeld, vernoemd naar Michiel de Ruyter, komt straks aan de andere kant van het Perrydok, meer richting haven. Een plandeel zo is de bedoeling, met veel varian ten: van eengezinswoningen en heren huizen met tuin tot appartementen met op de bovenste verdiepingen pen thouses Wanneer AM Zeeland begint met blok A is nog niet bekend. Dat heeft alles te maken met de interesse van de woonconsument. "Ik kan wel met ze kerheid zeggen dat blok A er komt, maar alle aandacht gaat nu uit naar de realisatie van blok B Want, hoe mooi wonen in Bestevaer ook wordt, merken wij dat aspirant kopers voorzichtig zijn, eerst hun ei gen huis willen verkopen voordat ze de stap nemen." Lastig De markt blijft lastig,'aldus Van Dries sche. "Maar bestaande woningen zijn niet onverkoopbaar. Belangrijk, is dat de kopers een reële prijs hanteren. Mensen moeten wennen aan het feit dat ook de waarde van hun huidige woning niet meer vergelijkbaar is met de waarde 3 jaar geleden. Je kunt be ter wat minder vragen en zo je huis sneller kwijt raken dan te hoog inzet ten.. We merken nu dat het daar vaak al mis gaat. Een reële prijs is dus heel belangrijk. Ik adviseer onze kopers dan ook om bij de selectie van een makelaar niet te kiezen voor de make laar die de hoogste vraagprijs advi seert ,maar de makelaar die de snelste doorlooptijd (verkoopperiode) heeft. Voor informatie check wunv. wonenin bestevaer.nl ipahsatie "Bestevaer' blo» Aannemersbedrijf f Man der Poel p 'ly i IVji i üV '11 ':l 'J •IWliWrwwmii awg architecten architectep van Mounk VERBCÜÖUlKAtö An WVWb Installatie Jqchniek Miewenhuijse f BODEMSANERING ww.WONENINBESTEVAER.nl Het schiet al behoorlijk op, daar in het Scheldekwartier Overzicht van de bouwwerkzaamheden aan het Vlissingse water.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 132