121 I juni Dinsdag is het de langste dag van het jaar. Vooral in de noordelijke landen van Europa wordt de zonnewende uitbundig gevierd. In ons land kennen we geen echte midzomernacht- traditie. De langste dag heeft voor sommigen zelfs een heel andere betekenis. zaterdag 18 juni 2011 reageren? nieuwsredactie@wegener.nl door Herman Bluemink en Joost de Poel Op de langste dag ko men duizenden naar Sto- nehenge om de zonne wende te vieren. Ook Arthur van Steen kwam er regelmatig, "TT k ben homeopaat en ho- I listisch therapeut en orga- I niseer reizen naar het En- •M. gelse Stonehenge, de mys terieuze, prehistorische steencir kel. Ook op 21 juni ben ik er geweest. Dan lijkt het binnen de steencir kel een beetje op een popfestival uit de jaren zestig. Er zijn hip pies, mensen met gitaren, maar ook druïden. Er is een leuke sfeer en het is mooi dat er ceremonies worden gehouden, maar dat hele circus eromheen is niet echt aan mij besteed. Op andere dagen ervaar ik in Stonehenge veel meer spiritualiteit. Op 21 juni komt de zon exact op achter de zogenoemde 'healsto- ne'. Dat is een prachtig gezicht. Er vindt dan voor mijn gevoel een kosmisch huwelijk plaats tussen moeder aarde en vader zon. Ik zie het als een vrucht- baarsheidsrite. Een wedergeboor te. Wetenschappers zijn er interna tionaal nog steeds niet over uit hoe die stenen daar ooit terecht gekomen zijn. Dat vergroot de aantrekkingskracht op steeds meer spiritueelbewuste mensen die op Stonehenge samen een ho ger bewustzijnsniveau willen be reiken. Dat proberen we ook tij dens onze reizen. We mogen dan op plekken komen die niet altijd toegankelijk zijn. We kun nen er connectie maken met de stenen, mediteren. Ik zie het zo: het menselijk lichaam heeft belangrijke acu- punctuurpunten die met elkaar in verbinding staan en energie uitwisselen. Met steencirkels zo als die in Stonehenge is dat niet anders." Voor Nicole (nu 31) was 'de langste dag' de dag waarop ze afscheid moest nemen van haar man. Hij koos ervoor uit het leven te stappen. p 25 februari 2010 M kwam ik nietsver- m moedend thuis uit mijn werk. Eenmaal binnen voelde ik dat er iets mis was. Er kwamen vreem de geluiden uit de slaapkamer en toen ik ging kijken stortte mijn wereld in. Meteen ben ik terug naar de huiskamer gegaan en heb 112 gebeld. Vanaf dat mo ment is alles in een stroomver snelling gegaan. Politie, ambulan ce. Mijn hele huis was een afleve ring van Baantjer. Mijn man had zijn slagaders doorgesneden en had liters bloed verloren. Na 50 minuten reanime ren hebben ze zijn hart toch weer aan de praat gekregen. Ver volgens werd hij in een kunstma tig coma gehouden om te herstel len. Hierop volgde ruim een week onzekerheid. Een week lang dagelijks naar de IC, en maar wachten. Duidelijk was in middels dat hij niet meer bij zou komen. Het bloedverlies en de re animatie hadden te veel hersen beschadiging veroorzaakt, en hij zou nooit meer zijn dan een kas plantje, en waarschijnlijk na een aantal weken overlijden. Vreselijk vond ik het dat steeds zijn ogen open gingen, maar ik zag ge woon dat zijn blik leeg was. Daar kan ik nu nog nachtmerries van hebben. Na een week is besloten hem van de beademing af te ha len, zodat hij rustig kon sterven, alsnog. Het was de langste dag van mijn leven, van 's ochtends vroeg tot laat in de avond heb ben we gewacht tot hij in zou sla pen. Wachten tot iemand, waar je zielsveel van houdt, gaat over lijden, is het moeilijkste dat ik ooit heb moeten doorstaan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 12