Foto uitleen verfrist bedrijven foto's 05 Hard-en software Kantoorartikelen Netwerken Kantoormeubilair Diensten Sportiaan 1 4511 XG Breskens Vöor een totaaloplossing... www.benp.faiz www.bponline.nl Erna van Maldegem uit Kort- gene is onlangs gestart met foto-uitleen, conform hetzelfde principe als kunstuitleen. Ze heeft daarbij met name de focus op bedrijven die hun organisatie graag opfleuren met wisselende fotocollages. Daarnaast zijn uiter aard ook particulieren welkom. Stormvloedkering. zijn afhankelijk van de beelden. Alle beelden zijn te vinden op onze websi te met de fotonummers erbij. Dus als bedrijven en/of particulieren toe zijn aan een wisseling, kunnen ze de des betreffende fotonummers aan ons doorgeven en wij zorgen ervoor dat de foto's worden gewisseld. De foto's breng ik als extra service zelf naar de klanten toe." Erna en Izak van Maldegem beschik ken over hun eigen vliegtuig, een Cessna 172. Izak maakt de luchtfoto's via een speciale fotodeur in het vlieg tuig. ,,Via long range tanks kunnen we bijna acht uur achter elkaar in de lucht blijven. Als het prachtig onbe wolkt weer is schiet het tenslotte niet pp als je steeds moet tanken. Onze op drachtgevers zijn met name bedrijven waaronder havenbedrijven, aanne- merij, campings, (semi) overheden en media. Ook de Quote is een klant van ons, zo moeten we af en toe fo Foto's: Sky Pictures to's maken van vermogende 'bo bo's'." Erna en Izak van Maldegem zijn mo menteel druk in de weer met het ma ken van het fotoboek 'Zeeland vanuit de lucht'. „Dertig jaar geleden is er ook een boek uitgebracht waarin alle kernen van Zeeland staan. In die drie decennia is er zoveel veranderd in Zeeland, dat het ons een leuke uitda ging leek om een en ander samen te vatten in een nieuw mooi boek. Het wordt een prachtig dik boekwerk, met onderverdelingen in onder ande re Zeeuwse gemeenten, kernen, na tuur, bedrijvigheid, recreatie en foto's toen en nu. Het boek zal begin 2012 voor de verkoop beschikbaar zijn. Voor het eind van dit jaar zal het boek gecontroleerd worden verspreid via bedrijven ten behoeve van relatie- en eindejaarsgeschenk." Meer info: umw.skypictures.nl door Henk van de Voorde ARNEMUIDEN - Erna leidt samen met haar man Izak al bijna twintig jaar het bedrijf Sky Pictures, eerst van af de Nieuwstraat in Goes en sinds de millenniumwisseling vanaf vliegveld Midden-Zeeland in Amemuiden. „Naast onze specialiteit doen wij sinds een vijftal jaren ook veel grond- fotografie. Izak is de professionele fo tograaf en ik verzorg de administratie, opplakken en inlijsten van foto's en .al le andere voorkomende werkzaamhe den. Voor we ons eigen luchtfotogra'- fiebedrijf zijn begonnen heb ik jaren voor de klas gestaan. Ongeveer acht jaar geleden ben ik weer regelmatig in gaan vallen op school, maar dat was op een gegeven moment niet meer goed te combineren met ons ei gen bedrijf. Ik heb toen de keuze ge maakt om met het invalwerk op school te stoppen en me volledig in te zetten binnen Sky Pictures. Binnen ons bedrijf was intussen ook een heleboel veranderd, mede door de intrede van het digitale tijdperk. Van een speciale luchtfotocamera zijn we overgestapt naar'een geavanceer de digitale camera, die zowel voor luchtopnamen als voor gewone foto grafie geschikt is", aldus Erna van Mal degem. Sky Pictures voorziet in rag- scherpe foto's die ook moeiteloos kunnen worden opgeblazen tot kwali teitsfoto's van enkele meters grootte. Met het oppakken van de grondfoto- grafie werd de horizon verruimd. „Voor bedrijven is het handig dat zo wel de luchtfotografie als foto's op lo catie door een en dezelfde fotograaf worden verricht. Maar daarnaast vond ik het ook leuk om binnen ons bedrijf iets voor mezelf op te zetten, waar ik mijn creativiteit volledig in Erna van Maldegem van Sky Pictures is onlangs gestart met foto-uitleen. De Cessna 172 van waaruit Izak van Maldegem de luchtfoto's maakt. ruimtes en kantoren hangen jarenlang dezelfde lijsten aan de muur, zodat het op den duur een stoffig geheel wordt. Met de foto uitleen kun je om het halfjaar wisselen van foto's waar door het er verfrissend uit blijft zien. Het gebeurt ook regelmatig dat de mensen de foto's nog steeds zo mooi vinden, dat ze een half jaartje over slaan om te wisselen. We hebben er voor gekozen om de beelden af te drukken op een fine art linnen doek en op te spannen op een spieraam, zo dat het geheel een natuurlijke uitstra ling krijgt. Dit gebeurt allemaal bin nen ons eigen bedrijf." Zeeuwse elementen De beelden die Erna van Maldegem gebruikt stralen vooral Zeeuwse ele menten in het landschap uit, van de tailopnamen tot luchtopnamen. Van heel strak tot rustiek en sfeervol. „Mo menteel hebben we rond de 200 ver schillende beelden in.de uitleen. En regelmatig komen er nieuwe bij. De afmetingen zijn grotendeels 80 bij 100 cm, maar ook grotere en kleinere maten zijn mogelijk. De afmetingen kwijt kan. Zo ontstond het idee om een foto uitleen te creëren, een neven activiteit die door ons bedrijf heel goed te realiseren is. In veel vergader-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 129