buitenland I n Griekse hoop gevestigd op nieuw kabinet Navo: Kaddafi gijzelt veel lokale leiders WEGWERKZAAMHEDEN A16 GRIEKENLAND Rivaal premier op Financiën VERKEERSHINDER TUSSEN BELGISCHE GRENS EN KNOOPPUNT GALDER RICHTING BREDA van Anaar Beier zaterdag 18 juni 2011 Nieuwe minister van Financiën Evangelos Venizelos slaat mil dere toon aan naar Griekse be volking en zoekt consensus over de reddingskoers. Merkel en Sarkozy worden het eens over beroep op banken en verzekeraars. ATHENE - De Griekse premier George Papandreou heeft gisteren het politieke zwaargewicht Evange los Venizelos benoemd tot nieuwe minister van Financiën. De her schikking van het kabinet moet helpen om het land uit de finan ciële en politieke crisis te loodsen. Venizelos is een rivaal van Pa pandreou om het leiderschap van de Panhelleense Socialistische Be weging (Pasok). Hij lost George Pa- pakonstantinou af Die maakte zich impopulair door de zware be zuinigingen die de bevolking wor den opgelegd, af te doen als klei nigheden. Venizelos sloeg meteen na zijn ambtsaanvaarding een andere toon aan. Hij liet weten dat zijn ge dachten uitgaan naar elke werklo ze en elke handelaar die lijdt on der de recessie. Na de massale beto gingen van de afgelopen weken, die geregeld gepaard gingen met gewelddadige botsingen met de po litie, wil Venizelos nu streven naar consensus over de te varen red dingskoers. Hij wil dialoog met en toestemming van alle burgers en alle groepen in de samenleving van wie nieuwe offers worden ge vraagd. Venizelos, die tot nu toe de porte feuille Defensie beheerde, zei dat voor hem nu de 'echte oorlog' be gint. Griekenland moet worden ge red en zal worden gered, aldus de bewindsman. De minister en nieu we vicepremier zei dat hij had ge twijfeld of hij de functie zou accep teren maar 'hij doet het uit liefde voor zijn land'. Het economisch zwakke Grieken land gaat gebukt onder een enor me schuldenlast van 340 miljard euro en moet op grote schaal blij ven bezuinigen om in aanmerking te blijven komen voor meer hulp van de EU en het IMF. Bij het uit blijven van een politiek akkoord in Athene, dreigt Griekenland in juli failliet te gaan als EU en IMF bij hun voorwaarden blijven. Venizelos zei pijnlijke en moeilijke structurele veranderingen te zul len doorvoeren. Het land moet nog eens 78 miljard euro bezuini gen. Het parlement begint morgen met een debat over het nieuwe ka binet en het nieuwe bezuinigings programma. Papandreou wil dins dag om het vertrouwen van de volksvertegenwoordiging vragen. Ondertussen zullen de EU-minis- ters van Financiën zich morgen en maandag buigen over nieuwe hulp aan Athene. Griekenland kreeg vo rig jaar in principe al een lening van 110 miljard euro toegezegd van eurolanden en het IMF. Dat geld wordt in delen uitbetaald. De 12 miljard waar het de komende da gen over gaat, zijn onderdeel van dat hulppakket. De Duitse bondskanselier Merkel en de Franse president Sarkozy slaagden er gisteren in op één lijn te komen, na lange onenigheid over de vraag of ook banken, verze keraars en pensioenfondsen moe ten worden betrokken in de red dingsactie. Afgesproken is op vrij willige basis een beroep te doen op de particuliere sector. BRUSSEL - De Libische leider Muammar Kaddafi houdt, volgens de commandant van de NAVO-operaties tegen Libië, al we ken duizenden stamhoofden en andere invloedrijke lokale leiders in gijzeling. Zo hoopt Kaddafi een volksopstand tegen zijn regime in de kiem te smoren, zei de Canade se generaal Charles Bouchard giste ren in de Franse krant Le Figaro. Het zou volgens berichten van westerse inlichtingendiensten zelfs gaan om 25.000 mensen. Waar zij verblijven is onduidelijk, maar Kaddafi zou ze'hier en daar ook als menselijk schild inzetten. De Navo gaf gisteren videobeelden vrij, waarop te zien is hoe Kadd- afi-getrouwe troepen zeven raket ten op burgerdoelen afvuren vanaf de binnenplaats van een moskee in de stad Zlitan. In en om die stad wordt hevig gevochten tussen het leger en de opstandelingen.De Navo heeft sinds het begin van de operatie tegen Libië ruim 2000 mi litaire doelen uitgeschakeld, aldus een woordvoerder. Zeker tien mensen zijn gedood en veertig personen zijn gewond ge raakt door een aanval van de troe pen van Kaddafi op Misurata. Dat heeft een woordvoerder van de op standelingen gisteren gezegd. De troepen bombardeerden de weste lijke havenstad vanuit het oosten en westen. Italië en de Nationale Overgangs- raad (NTC) van de Libische op standelingen hebben gisteren in Napels een akkoord getekend om samen de vluchtelingenstroom richting Italië aan te pakken. In de toekomst zullen ook illegalen kun nen worden uitgezet naar Libië. Verdere details zijn niet bekendge maakt. wegwerkzaamheden omleidingsroute einde omleidingsroute VRIJDAG 24 JUNI 21.00 UUR TOT MAANDAG 27 JUNI 05.30 UUR Rijkswaterstaat voert van vrijdag 24 juni 21.00 uur tot maandag 27 juni 05.30 uur weg werkzaamheden uit aan de A16 tussen de Belgische grens en knooppunt Galder. Er wordt gewerkt in de richting Breda. De rijstroken op de A16 worden afwisselend afgesloten om de asfalterïngswerkzaamheden uit te kunnen voeren. Er blijft altijd één rijstrook open voor het verkeer. Verkeer moet wel rekening houden met extra verkeershinder en een langere reistijd. Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers goed geïnformeerd op weg te gaan en indien mogelijk een andere route te kiezen op het traject Antwerpen-Rotterdam. Afsluiting Versmalde en verschoven rijstroken op de A16 tussen de Belgische grens en knooppunt Galder richting Breda. Er blijft altijd één rijstrook open voor het verkeer. ADVIESROUTES Verkeer vanuit Antwerpen richting Breda/Tilburg Volg de Belgische A12 en de Nederlandse A4 richting Bergen op Zoom. Volg de A58 richting Breda/Tilburg. Verkeer vanuit Antwerpen richting Utrecht Volg de Belgische A12 en de Nederlandse A4 richting Bergen op Zoom. Volg de A58 richting Breda/Tilburg. Volg de A16, A59 en A27 richting Utrecht. Verkeer vanuit Antwerpen richting Dordrecht/Rotterdam Volg de Belgische A12 en de Nederlandse A4 richting Bergen op Zoom. Volg de A17 richting Moerdijk. Volg de A16 richting Dordrecht/Rotterdam. Gele borden ter plaatse geven de adviesroute aan. Bij ongunstige weersomstandigheden kunnen de werkzaamheden worden uitgesteld. Informatie: www.vanAnaarBeter.nl - Telefoon 08QG-8GG2 (gratis). Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 11