Bloemen houden van vazen: Flexvaas |ggj 024-3650509 vraag Sc jantwoord l:::l 'Tijdens een wandeling onderaan de dijk vond ik wel veertig klavertjesvier' 'We verwijderen regelmatig het slib van de bodem van onze vijver. Is dat goed?' M wonen@wegener.nl 25 wonen Sa®«i Zaterdag 18 juni 201 Regina Paardenkooper: 'Zomerkriebels' Sarah Dikker: Heidi Willems: „Ik houd van de enorme kracht die de calla uitstraalt, die strakke, gestileer de vorm. Het is echt een bloem die een versterkend effect op je heeft. Hij heeft weinig nodig en is eigenlijk niet zo mooi in een ge mengd boeket. De calla komt het best tot zijn recht wanneer je de bloem de ruimte geeft. Daarom geef ik een aantal calla's een hoofd rol in de Flexvaas. Ik gebruik van deze vaas alleen de basisvorm, een bolvormige vaas. Eromheen heb ik :v':; door Jan van Muilem redactie.wonen@wegener.nl KI 024-3650509 Tijdens een wandeling bij de de dijk viel het oog van T. Nass op een klavertje- vier. 'Toen ik verder keek, zag ik er rond dat klaver- tjevier nog meer, wel veer tig! Ik heb ze geplukt en gedroogd. De rest waren gewone klavertjesdrie. Ik ging een dag later terug om te kijken of er misschien nog meer in de buurt stonden, maar dat was niet het geval. Onlangs heb ik ook twee keer een klavervijf en één keer een klavertjeze ven gevonden. Bijzonder?' „Zeker", weet deskundige Romke van de Kaa. „Maar wie goed zoekt, zal er in de loop van zijn leven toch wel een paar tegenko men. Een goede vindplaats is het ei gen gazon, voor zover de klaver daar niet wordt verdelgd. De groep waaruit het klavertjevier is geplukt, zal overigens weer aangroeien en is dus een bijna onuitputtelijke bron." De vaas en het boeket horen bij elkaar, logisch toch? Wie zijn de stilisten? Toch valt het soms tegen die mooie bloemen goed op vaas te zetten. Of andersom: wat past in die prachtige, maar moeilijke vaas? Drie stilisten gaan aan de slag met seizoensbloemen en drie verschillende vazen. Deze week de laatste aflevering: de Flexvaas van Vij5. Regina Paardenkooper www.reginapaardenkooper.ni Vergankelijkheid is een belang rijk thema in het werk van Regi na Paardenkooper (1967). Ze maakt veelal rouwstukken. Het doet haar goed iets te kunnen betekenen voor mensen die rouwen om een dierbare. door Suzanne Dijkstra en Renske Schriemer Sarah Dikker „Pioenrozen horen er maar heel even te zijn, net nadat de tul pen weer verdwij nen. Het is zo heer lijk van die kleur en - fleur te genieten! Als er pioenen zijn, dan is de zomer in aan tocht. Ze staan voor mooi weer en zomerkriebels. Ik heb ze ook in mijn tuin, maar knip ze nooit af. Dat vind ik zonde. Snijbloemen koop ik lekker vers bij de bloemist. Pioenen hebben weinig extra's no dig in de vaas. Ik voeg alleen een beetje gras toe. In dit geval is het 'Panicum fountain', maar het mag ook een ander siergras zijn. Pioe nen worden vaak in bossen in één kleur verkocht. Kies eens voor ver schillende tinten en combineer ze onderling. Zorg dat een paar nog in de knop zijn, voor een mooi contrast met die grote rozetten. Maak er een biedermeier van en knoop een touwtje om de stelen. Hoe groter de bos, des te groter de tuit van de Flexvaas moet zijn. Ideaal dat je die kunt kiezen." De familie Workel heeft een vijver in de tuin, met een inhoud van zo'n 13 ku bieke meter. 'Op de bo dem van de vijver ligt slib', vertelt H. Workel. 'Dat ver wijderen we regelmatig. Maar is het wel goed om dat slib weg te halen? Of is het beter het te laten liggen? Ook vragen we ons af of we het slib kunnen gebruiken als mest voor de border.' Volgens tuin- en plantenexpert Rom ke van de Kaa hangt het een beetje af van het soort slib dat onderin de vijver ligt. „Is het slib van goudvissenpoep? Of mod der van afgevallen blad? Een vijver heeft wel wat grond op de bodem nodig. Maar een dikke laag rottend afgevallen blad is niet goed. Eenmaal schoon maken per jaar is niet slecht, maar laat de bodemflora intact. Vijverslib x is een goede meststof voor de tuin." rubberen postelastieken gewik keld, ook een natuurlijk materiaal. Zo maak je heel eenvoudig een steekstructuur en - heel grappig - aan de buitenkant in plaats van aan de binnenkant. Die structuur gebruik ik vervolgens om er aan één kant van de vaas bogen van typhablad en een smalle, platte grassoort in vast te zetten. Aan de andere kant schik ik een paar cal la's in de vaas, die heel eigenwijs de ronding van het typhablad doorzetten. Zo ontstaat een soort stilgezette beweging op en om de vaas." Sarah Dikker (1982) begon vo rig jaar Moods by Sarah. 'Wie bloemen als kunst ziet, kent de onbeperkte mogelijkheden', is haar lijfspreuk. Haar originele stijl wordt ook in Amerika ge waardeerd. Heidi Willems www.purestyltng.n! Met bureau PURE styling ver- zorgt Heidi Willems (1975) de styling van winkels, maar ook van bruiloften en beurzen. Inter rieur en bloemen (of groen) versterken elkaar, is haar credo. „Ik ben een boeren meid, al woon ik nu in de stad. Ik ben op gegroeid in Fries land, mijn ouders hebben een hobby- boerderij. Hortensia - bloeide er weelderig. Die hoort bij het platteland, een goede en langduri ge bloeier. Als kind plukte ik ze al graag, die miniboeketjes. Je krijgt er een buitengevoel van. Gelukkig kun je ze ook kopen in de bloe- menwinkel. lammer vind ik het als mensen een bol maken van een bos hortensia's. Mijn tip is ér-'_ mee te 'boetseren'. Je kunt horten sia's goed in elkaar steken, zolang alle stelen het water maar raken. Dan maak je er sculpturen mee; Ik ben gaan spelen met de flexibele vorm van de Flexvaas, door de vorm te herhalen in de horten- sia's. Eerst gespiegeld,- daarna met de andere tuit en de hortensia's horizontaal. Als laatste heb ik de hortensia's in de dunne tuit gezet en over de bolvaas gedrapeerd, als of twee bollen in elkaar grijpen." foto's V'/, Mieke van Wanrooij én Birgitta Hermans Reageren? wonen@wegener.nl Met dank aan Vij5, Bloemen bureau Holland, www.mooi- watbloemendoen.nl en Crisp, beroepsvereniging voor interi eurstylisten. Dit was de laat ste van drie afleveringen. Flexvaas: flexibel design De Flexvaas van Vij5 is aan te passen aan het boeket dat er in komt. De drie opzetstukken zijn verwisselbaar. Ze hebben een sluiting die geïnspireerd is op de weckpotklem. De vaas is van helderwit porselein en heeft een zilverkleurige, con trasterende klem. Een rubbe ren ring voorkomt dat de por seleinen delen elkaar raken. In 2009 won dit ontwerp van Ar jan van Raadshooven en Anie- ke Branderhorst de Dutch De sign Award. Hij kost 145 euro. Meer informatie: www.vij5.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 109